Jsem povinná dát dítě do školky?

14.3.17 08:04

Jsem povinná dát dítě do školky?

Holky jak se na to díváte? Jsem nyní na úřadu práce. Naší nejmenší je dva a půl a je na plinach. Na úřadu práce mi řekli, že ji mám dát do školky, aby mi mohla shánět práci.
Ale mě se moc nechce ji tam zatím dávat, protože nosí i přes den ještě pliny a je vzrustove dost malinká. Sice krásně mluví, ale to je tak všechno. Jsem povinná ji tam hlásit, když dostávám od úřadu práce peníze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2510
14.3.17 08:08

Nejsi, ale pokud ti ÚP sežene práci, budeš muset nastoupit, případně se vzdát dávek. Hlídat může i babička, to jim může být fuk, jak si ti zařídíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18933
14.3.17 08:12

@MaminkaLucka Proč nepobíráš RP, když máš dítě pod tri roky a nehodláš si zajistit hlídání, aby jsi mohla jít do práce?
Pokud nechceš pracovat, tak proř jsi hlášená na úřadu práce? Oni Ti ty peníze věčně posílat nebudou.
Být tebou, tak jdu k zápisu, zamakám na plínách a nejpozději v září by frčelo do školky.

Jako požadavek z ÚP je zcela logický. Pokud mají někomu zprostředkovat práci, tak ale někomu kdo pracovat chce a může. Ne, že Tě pošlou na pohovor a ty jim tam řekneš, že máš doma malé dítě bez hlídání, takže stejně pracovat nemůžeš.
Jako fakt ty ženské na pracáku a sociálce obdvuji, s jakým materiálem občas musí pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2558
14.3.17 08:14

Ve dvou a půl je akorát jít k zápisu do školky ji stejně vezmou až v září a to už ji bude skoro tři. Když ji nezapises půjde do školky skoro ve čtyřech letech. A s plinkama to přijde dcera šla do školky ve dvou a půl v září a ještě v srpnu měla plinu a v září zázračné bez. Samozřejmě jestli máš bohatého partnera tak do školky nedávej a užívejte si spolu. Ale když jseš na pracáku tak asi ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 08:17

@Svistice rodičovský příspěvek jsem již vyčerpala. Neměla jsem nárok na mateřskou, protože mám tři děti po sobě během 5 let ty materiále. Babičky na hlídání nemám.
Jsem na ně sama přes týden. Manžel jezdí v týdnu kamionem mimo ČR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2739

Není povinnost dát dítě do školky- ta je až u předškolních dětí. Tuším, že podmínka registrace na UP je, že není na straně uchazeče omezení pro rychlý nástup do práce- což dítě pokud pro něj nemáte obstarané hlídání (školka, babička atd) je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@MaminkaLucka
V žádném případě, pokud to ty sama nechceš, malou do školky nepřihlašuj. Já jsem nyní na ÚP, malému je rok a půl, je se mnou doma, já pobírám rodičovský příspěvek. PRacovní poměr mi skončil (byl na dobu určitou). Tudíž jsem situace využila a přihlásila se na ÚP jako nezaměstnaná. Dostávám jak rodičovský příspěvek, tak podporu v nezaměstnanosti. S babičkami jsem domluvená, že pokud se naskytne vhodné pracovní uplatnění, tak nastoupím a ony mi malého pohlídají.
Ale nikdo mě nemůže nutit, abych dávala dítě do školky.
Jako paní na mě zkoušela, že přeci nemůžu chodit na pracák s dítětem (on je malý docela živé dítko), dyť přeci musím být schopná do práce ihned nastoupit - tak jsem jí trochu uzemnila tím, že ano, pokud bude práce, ihned nastoupím, ale nikde není předpis, že pokud ta práce zrovna není, tudíž pracovat nemůžu, tak nemohu mít dítě aktuálně u sebe. Jako proč bych dávala malého hlídat k babičce, když jdu jen na úřad? Když jsem se účastnila výběrového řízení, samozřejmě jsem dala dítko k babičce.
Hele, kdyby fakt prudili, na což nemají právo, klidně bych došla za ředitelkou, případně na krajskou pobočku… člověk se nemá jen tak dát.
Mě spíše trápí to, že té práce v mém oboru je fakt málo a často je uchazeč předem vybrán, výběrové řízení je jen na oko. A konec mateřské se mi blíží, celkově už bych šla do práce, opět mezi lidi…

• Nahlásit
  • Citovat
18933
14.3.17 08:21
@MaminkaLucka píše:
@Svistice rodičovský příspěvek jsem již vyčerpala. Neměla jsem nárok na mateřskou, protože mám tři děti po sobě během 5 let ty materiále. Babičky na hlídání nemám.
Jsem na ně sama přes týden. Manžel jezdí v týdnu kamionem mimo ČR

Tak to, že budeš muset nastoupit někam do práce, nebo být doma zadarmo jako osoba pečující o dítě, nebo se jít hlásit na ÚP, jehož funkcí je hledat Ti práci a ty tak budeš muset případně jít pracovat, pokud Ti něco najdou nebo budeš vyřazena z evidence, jsi musela vědět už nějaký ten pátek. Takže jsi se měla podle toho zařídit a né se pak tady divit.
Btw, on ten rodičovský příspěvek jde i natáhnout do té doby, než usoudím, že dítě chci a můžu dát do školky. Jen to není těch tak běžných 7300 měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
14.3.17 08:24

@zuzan bohatí nejsme, ale na pracák jsem musela jít, aby za mě bylo odvedeno pojištění. Sama ze svého si ho platit nebudu. Každý kdo je po rodicaku bez práce jde na úřad práce. Já jsem před dětmi podnikala 8 let v kuse. Takže líná určitě nejsem. Ale teď už podnikat nechci. Nešlo by to zkloubit s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
14.3.17 08:27

@MaminkaLucka Pojištění by za Tebe bylo odvedeno i tak, stačí se nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě, kvůli tomu se nemusíš hlásit na ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18933
14.3.17 08:28

@MaminkaLucka Tak jsi se měla nahlásit na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let. Nikdo by tě neprudil s pohovory a školkou a zdravotní pojištění by za tebe bylo odváděno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
7622
14.3.17 08:29
@MaminkaLucka píše:
@zuzan bohatí nejsme, ale na pracák jsem musela jít, aby za mě bylo odvedeno pojištění. Sama ze svého si ho platit nebudu. Každý kdo je po rodicaku bez práce jde na úřad práce. Já jsem před dětmi podnikala 8 let v kuse. Takže líná určitě nejsem. Ale teď už podnikat nechci. Nešlo by to zkloubit s dětmi.

Na ÚP jsi hlavně proto, aby sis našla práci :roll: Ne aby ses válela doma. Od září by dítě klidně jít do školky mohlo a ty makat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 08:29
@MaminkaLucka píše:

Můžeš se pak přihlásit u své zdr. pojišťovny jako osoba pečující celodenně řádně o dítě do 7 let. Plátce pojištění je pak stát, ale udělala bych to až tehdy, až vyčerpáš podporu v nezaměstnanosti. Pokud už ji nemáš, odregistruj se a dojdi na ZP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
14.3.17 08:30
@MaminkaLucka píše:

To ale vůbec není pravda, stačí se nahlásit na pojišťovně jako osoba pečující o dítě, ZP za tebe v takovém případě platí stát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7622
14.3.17 08:30
@Svistice píše:
@MaminkaLucka Tak jsi se měla nahlásit na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let. Nikdo by tě neprudil s pohovory a školkou a zdravotní pojištění by za tebe bylo odváděno.

Nj, ale nedostávala by dávky, ne? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama