"zdravější" buchty nebo pamlsky

869
13.3.17 15:44

"zdravější" buchty nebo pamlsky

Ahoj maminky, můj tříleťák je závislák na sladkém. Docela se mi dařilo do nějakých 2,5 korigovat kolik toho snědl. Ale třebas od vánoc by jedl pořád jen sušenky, buchty, cokoliv slakého. Vo je ve školce, tak přibral. Neni obézní. Ale na svoji výšku cca 95 cm, má tak 16 kg. Takže bříško a tvářičky. Jsem ráda, že mu ve školce chutná, ale když spočítám kolikrát denně jí… Cca 7× :-O Jsem z toho trochu nesvá. Už aby bylo venku teplo a vyběhal to. Snažíme se mu dávat denně po školce jablko, nebo hrušku,.. ovoc. sváču. Ale pak začne žadonit po sladkém. Máte prosím recept na nějaké koláče, buchty, co nejsou až tak nezdravé…nebo nějaké „cukrovinky“. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13193
13.3.17 16:02

Mě chutná tento koláč. V receptu je péct 20 minut já musela péct 30-35 minut.

1, 5 hrnku na jemno podrcenych vloček, tyto jsou spaldove
3 vajíčka
2 banány
Půl hrnku rostlinného mléka
Lžička vinného kamene
2 nastrouhaná jablka na hrubo
Lžíce Ghi
Skořice, muškátový oříšek, citronová kůra dle chuti

Oddělíme žloutky a bílky, ty vyslehame se spetkou soli v tuhý sníh. Nastrouhaná jablka a pomackane banány smícháme se zloutky, mlekem a ghickem. Do vlocek přidáme vinný kámen a smícháme s směsi. Naposled lehce vmichame sníh z bílků.
Těsto vlijeme do formy, můžeme ozdobit na kolečka nakrájenými jablky, a pečeme na 180 cca 20min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
13.3.17 16:07

Já bych teda nezvykala na to, že je doma pořád nějaká buchta, koláč nebo sladké pečivo… ovoce, smoothie, kaše (pohanková, jáhlová, ovesná, rýžová…), domácí musli (třeba jako tyčinka), tvaroh/jogurt s ovocem, oříšky, osladit datlí, medem. Já mám doma ještě třeba plno sušeného (DOMA SUŠENÉHO) ovoce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
13.3.17 16:09

@Elen8 Děkuji, mám dotaz :-) Vinný kámen je místo prášku do pečiva a dá se v pohodě sehnat? To samé Ghi skořice a rostlinné mléko? Je to pro mě úplné nové, tak se raději ptám. děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
13.3.17 16:12

@radkka Plně souhlasím. Proto se ptám na zdravější varianty. Protože je fakt závislák a vyžaduje, vyžaduje.. Tím pádem fňuká, kňourá :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
13.3.17 16:12
@korcilka píše:
@Elen8 Děkuji, mám dotaz :-) Vinný kámen je místo prášku do pečiva a dá se v pohodě sehnat? To samé Ghi skořice a rostlinné mléko? Je to pro mě úplné nové, tak se raději ptám. děkuji

Ve všech zdrávkách :kytka: Rostlinné mléku doporučuji z DM (nebo domácí výrobu), v DM mají nejlepší poměr cena výkon a nic přidaného. Nekupuj Alpro, to je chemická zologická, moc by sis nepomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
13.3.17 16:13
@korcilka píše:
@radkka Plně souhlasím. Proto se ptám na zdravější varianty. Protože je fakt závislák a vyžaduje, vyžaduje.. Tím pádem fňuká, kňourá :cert:

Mě tenhle boj teprve čeká, zatím jsou u mě v bříšku (teda přesněji řečeno v kontejneru), sama jsem zvědavá, jak uspěji :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21560
13.3.17 16:14
@korcilka píše:
@radkka Plně souhlasím. Proto se ptám na zdravější varianty. Protože je fakt závislák a vyžaduje, vyžaduje.. Tím pádem fňuká, kňourá :cert:

a co štrůdl bez cukru? Když dáš dovnitř dobrý sladká jablíčka a sušený rozinky, je moc fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13193
13.3.17 16:20

Přesně, vše seženeš ve zdravé výživě. Jinak to lze samozřejmě nahradit, klasický kypřící prášek, máslo a obyčejné mléko, taky jsem to už tak dělala když jsem doma toto neměla. Chutnalo to taky dobře. Já tam dávám rostlinné z DM, většinou sojové s vanilkovou příchutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4485
13.3.17 16:20

Tak mu udělej mugcake - do hrnku vejce, vločky, 1/2 banánu rozmačkaného, ovoce, med a skořice :-) a šup s tím do mikrovlnky na 3min. Ovoce můžeš libovolně měnit, já dávám na střídačku ořechy, semínka, lžíci tvarohu, trochu nastrouhaného perníku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13193
13.3.17 16:24

Ještě je k tomu dobrá na přilepšenou zakysaná smetana :-D když si chci dopřát tak vršek potřu zakysankou a zasypu skořicí :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
13.3.17 16:45

Muze zudit jak chce, sladkeho nic doma neni (susenky, cokolady atd.) a pect nemusis prece. Max. jednou za tyden ci ctrnact dni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
13.3.17 16:56

Hele, zvaž používání mikrovlnky, to je děs.

Jinak, já jsem koupila tohle https://www.expert.cz/…sw-854-d-16/?… a desky tyhle k tomu https://www.mall.cz/…s-box-768664?….

No a mám nutribullet, šlo by to asi v kterémkoliv mixéru a na palačinky 200ml mléka, 150g ovesných vloček, dvě vajíčka a jeden banán. Do receptu patří dvě lžíce agávového sirupu, ale je to sladké jen z toho banánu, takže to tam nedávám, rozmixuju a v tom grilu smažím palačinky bez oleje, a tím agávovým sirupem ( děti můžou i datlový, ale já mám ráda chuť toho agávového) to trošinku přeleju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
13.3.17 17:02

A pozor, avokádová rádoby nutela,
já dělám z půl avokáda, půl avokáda, banán, kakao, hrst oříšků, dávám kešu, jsou sladké. V receptu je zase trochu nějakého sirupu, dobrý je datlový, já nedávám, stačí na sladkost banán a kešu, rozmixovat do hladkého krému. Mňam, jsem prase, jím to samotné lžičkou :mrgreen:

ale různé variace tohoto avokádového krému jsou dobré, dá se to namazat na pečivo, já to jím s banánem, jako banánek v čokoládě, dá se na proužky nakrájet jablko, tvrdá hruška, mango a do tohoto to namáčet, jako do dipu.

A ovesné sušenky, najdi recept, to jsou jen ovesné vločky s banánem, a něco se k tomu přidává, usuší se v troubě, taky dobré.

Nicméně, buchty jim nedávám a nekupuju, sladké chtějí, takže dostávají, po obědě, jednu sladkost. Z jedné sladkosti snad nepřibírají, zkrátka je držet nechci, znám děti, co jsou držené zkrátka ohledně sladkostí a jakmile se dostanou ke sladkostem, neovládají se. Ale jednu denně, po obědě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
13.3.17 17:36

Myslim, že nemusí mit denně buchty a kokina. Jasně, bude fňákat, že to nema,.ale zvykne si za par dní :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama