Nezvládám to - 3letý syn

Anonymní
16.3.17 08:11

nezvládám to - 3 letý syn

Dobré ráno maminky, jdu se tu trochu vypsat předem se omlouvám za délku.
Mám příšerného syna, klidně mě ukamenujte, ale je prostě příšerný a já už nemůžu.
Syn zřejmě není uplně v pořádku ( zatím má ve zprávách psychomotorickou retardaci, hyperaktivitu a opožděný vývoj řeči, ale občas mi příjde, že prostě jen zlobí) Celý den od rána do večera se vzteká prostě pořád kvůli tomu, že mu upadla kostka, že je polštář na křivo, že jsem mu hned ted nepodala pití… a není to jen že by poplakal ale ječí mlátí hlavou o zem či hází věcma a to třeba 3× za hodinu, neposlouchá kdy po něm něco chci tak se začne vztekat, že nechce a prostě s nim nic nehne chci aby uklidil pokojíček, jsou tam třeba 4 kostky na zemi a já nad ním stojím HODINU!! než je uklidí do bedny on sedí a začne to vztekáním že nechce pak se třeba sebere a někam jde tak ho vrátím… vysvětluju že když neuklidí nemužeme jít ven… stejně nic pak předstírá že sbírá kostičku a pomalinku ji jako zvedá a tlemí se mi do očí u toho… to už se většinou neudržim a dostane na zadek a stejně nic :zed: :zed: :zed: a takhle je to se vším prostě, že bch s ním šla třeba na kefe nebo na oběd nehrozí jednou jsme ho vzali na oběd a všude se válel schválně sjížděl ze židle a házel jídlo na zem :zed: :zed: Každá procházka je za trest chodím s ním denně do lesa aspon na dvě hodiny a on se prostě pořád vzteká a válí, dělá co nemá… třeba se začne vztekat že mu upadl klacek flákne sebou o zem a začne mlátit hlavou o zem (když je měkká jako ted a třeba na mechu tak si ho nevšímám) říkám mu 10× aby se přestal vztekat a zvedl se nic… vysvětlování že se v lese nekřičí nepomáhá na zadek nepomáhá, odejít jsem zkoušela leží dál a je mu to fuk a nebo ještě líp zvedne se a začne utíkat na druhou stranu někam do prčic takže musím mazat za ním a když ho dobýhám celá scéna se opakuje on leží na zemi já mu říkám aby se zvedl a aon leží a tlemí se mi nebo se vzteká!! Fakt mám poslední dobou chut ho tam nechat sednout do auta a jet domu :oops: A takhle jeto se vším prostě se z něj zblázním každý den se těším jen na to až půjde spát a já budu mít klid! Neustále prostě dělá co nemá a samé naschvály jen a nepomáhá nic!!! Domlouvání ignoruje nebo říká jo jo a slíbí že už bude hodný a za 5 minut o tom neví, na zadek nepomáhá protože se začne tlemit nebo vztekat a tlemí se i když dostane pořádné plácnutí… negativní zpevnění je taky k ničemu… prostě na něj nefunguje nic… trpí tím i vztah s partnerem protože jsme z něj neustále ve stresu. Ve školce ho nechtěj… málokdo ho chce vůbec hlídat… fakt jsem v koncích a nevím jak na něj ale už mě občas napadá, třeba když jedu sama autem, že to prostě napálím do stromu a budu mít konečně klid… nechci se zabít ale poležet si 3 měsíce v nemocnici zní lákavě…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
16.3.17 08:17

Ještě doplním, že pořád ječí (schválně) prostě si stoupne a začne na mě ječet já mu vysvětluju at je ticho a on ječí dál stoupne sike mě a ječí mi do obličeje nepomáhá nic opět… minulou návštěvu u babičky takhle ječel hodinu v kuse!!!

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
11360
16.3.17 08:18

Jste vyčerpaná. A podle toho co píšete taky dost právem.

Je dost dobře možná, že vaše dítě není neurotypické, prostě se tak narodil. A že nenastane žádný zázrak, který by vedl k tomu, aby se to najednou zcela změnilo. Spíš jak bude syn růst, tak se to bude pomaličku zlepšovat.

To co teď potřebujete je spojit se se svým mužem a hledat cesty, jak se naučit fungovat tak, abyste to všichni mohli dobře zvládat. Určitě oba děláte co můžete, ale tím že situace je složitá a nestandardní, tak je docela dobře možné, že nemáte úplně vhodné postupy, jak to řešit. To je ale něco, co se dá proměnit.

Ten první krok je sednout si a shodnout se na tom, že věci nejsou dobře nastavené, že to není ničí vina a že je potřeba společně se postavit osudu a čelit mu.

Především potřebujete najít někoho kdo vám s tím pomůže - okolo speciálně pedagogických center bývají různé další aktivity, které nabízejí pomoc rodičům, jsou různá rodičovská sdružení, případně zeptejte se na ranné péči, jestli k nim už nespadáte.

Co určitě pomůže je zajít s manželem na pár setkání s dětským psychologem, který vám pomůže vyjasnit si jaké výchovné přístupy nastavit a jak pečovat sami o sebe, tak aby to šlo zařadit do vašich možností.

držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
16.3.17 08:23

To je mi líto, že se tak cítíš. Máš to určitě těžký, to je vidět. V tvým případě bych asi řekla o pomoc příbuzným, ať ti teď často hlídají, ty se potřebuješ dát trochu dokupy. A pak bych to asi řešila s odborníkem. Dětský psycholog možná? Já si tímhle už jistá nejsem kam se obrátit. Ale určitě potřebuješ trochu voraz. I třeba na víkend. Nešlo by to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2723
16.3.17 08:29

Profackovala bych ho a zavrela na celej den do jedny mistnosti at se vyvzteka a napriste bych mu pohrozila ze se to bude opakovat. No na tohle bych nemela nervy!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Anonymní
16.3.17 08:29

@Ou Spolupracujeme právě s centrem ranné péče, tam paní doporučila to negativní zpevnění, ale moc to nezabírá, o psychologoj jsem přemýšlala hlavně teda kvůli sobbě protože mám fakt strach že se sesypu… Njehorší je že mi nepomáhá ani rodina neustále mi říkají jak já jsem špatná máma a že jsem si diagnozy vymyslela jen bych zakryla jak jsem neschopná matka…

• Nahlásit
  • Citovat
2988
16.3.17 08:31

Určitě ji t s dítětem k odborníkovi, jeho chováni v pořádku neni. Vu bec se nedivím, že jste tak vyčerpaná. Najdete si někoho, kdo vám poradí. Vypadá to, že syn má psychickou poruchu, ale to rozlouskne až dětský psychiatr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 08:33

@zudina Nejehroší je, že právě ani to že dostane pořádně na zadek nepomáhá (párkrát ve stresu schytal i pár facek) a stejně nic, když ho zavřu do pokoje tak ho začne demolovat…

• Nahlásit
  • Citovat
2988

Neposlouchej příbuzné, ať si to zkusí na týden s ním, byli by úplně hotový. Máte to těžké vi c dělat nemůžete. Teď hlavně, aby ste to nějak zvládla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4672

Určitě doporučuji psychologa, hlavně pro tebe, protože ty myšlenky jak to napálíš do stromu se můžou jednou z tohodle změnit v realitu…fakt na nic nečekej a někoho si najdi, určitě ti pomůže. Jsi prostě psychicky unavená a nedivím se Ti ani trochu! Já měla výbornou psycholožku a pomocí psychoterapie mi hodně pomohla. No a s malým bych asi taky zašla někam k psychologovi a uvidíš. Zapojuj manžela co to jde. A jak je na tom v kolektivu mezi dětma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 08:34

@Lamátko Utoho jsme byli jedine co mi řekl že tam je psychomotorická retardace a podobně a at s ním chodím hodně ven a a přijdu za rok na konrolu :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
19203
16.3.17 08:35
@zudina píše:
Profackovala bych ho a zavrela na celej den do jedny mistnosti at se vyvzteka a napriste bych mu pohrozila ze se to bude opakovat. No na tohle bych nemela nervy!!

Profackovat by jsi se mela sama. :pocitac: Tohle dite ma evidentně zdravotní problém, takže jeho zmlacenim a nějakou izolací ani jemu ani sobě nepomuzes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2988
16.3.17 08:35

On za své chováni asi ani nemůže. Není to nevychovanost, ale porucha, to chce odborníka. Možná ani nebude možné výchovnými postupy to změnit, ale budou nutné léky, jelokož je to asi vážnější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5885
16.3.17 08:36
@Anonymní píše:
@Ou Spolupracujeme právě s centrem ranné péče, tam paní doporučila to negativní zpevnění, ale moc to nezabírá, o psychologoj jsem přemýšlala hlavně teda kvůli sobbě protože mám fakt strach že se sesypu… Njehorší je že mi nepomáhá ani rodina neustále mi říkají jak já jsem špatná máma a že jsem si diagnozy vymyslela jen bych zakryla jak jsem neschopná matka…

To je výborný přístup rodiny. Tak ať malého pohlídají a ukážou Vám, jak se to má dělat…

Souhlasím, že jste vyčerpaná (právem) a je na řadě zaúkolovat okolí (dočasně), abyste se dala dokupy. U mě nastal nájezd laktační horečky v šestinedělí a bylo mi řečeno, že jestli si nenechám pomoct, tak bude dítě beze mě. To mě nakoplo. Takže týdenní dítě bylo jednu noc na UM, abych já se vyspala a odvrátili jsme tím několikatýdenní hospitalizaci, kdy by byl na UM a bez maminky pořád. Člověk začne v krizi uvažovat jinak.

A zkuste najít nějakého psychologa, co by Vám pomohl - i Vám, se vypovídat. Držím pěsti!!! Jsem učitelka a vím, co děti dokážou a jak je člověk potom frustrovaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.17 08:37

@Irinka0210 Mezi dětma už celkem dobré ale moc si s ním hrát nechtějí on je prostě takový hrubý, neohrabaný a hlavně nechápe moc hry co děti hrají no… já právě ale nevím jak k tomu psychologoj se objednat to musím přes obvodaka? a kolik asi stojí?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama