Měli jste dítě v přípravné třídě?

289
19.3.17 19:47

Měli jste dítě v přípravné třídě?

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zda se v přípravných třídách chodí denně ven jako ve školce a jak je tam organizován čas? Jak zpětně hodnotíte rozhodnutí dát dítě do přípravné třídy? A dostalo se tam bez problémů? Předem díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1092
19.3.17 20:07

Ahoj, já mám zrovna teď syna v přípravné třídě. Jdou mu špatně sykavky a celkově ještě nebyl v září na 1.třídu zralý.
Třída má vždy 4 hodiny, pak jde syn klasicky do družiny do 15:00.Ve třídě píší do pracovních sešitů, ale jsou to jen uvolňovací cviky. Hodně kreslí, vystřihují a vybarvují.1.třídu to nesupluje. Řekla bych, že je to tam lepší, než kdyby zůstal ještě rok ve školce, protože má nějaký režim a přece jen se jim tam věnují více než ve školce.
Ale žádný zázrak se taky nestal :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
19.3.17 20:12

Díky za názor :) a chodí s dětmi i ven, když je hezky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
19.3.17 20:21

Pokud vím, tak ven se tam běžně nechodí, je tam režim jako ve škole, 4h nějakých cvičení, malování, apod. syn tam byl přijatý, nebyl problém ho tam dostat, ale já ho tam nakonec nedala, a nechala jsem ho ve školce, po dlouhým zvažování jsem se rozhodla, že mu nebudu přidávat další rok povinností navíc(kdyby šel do první třídy, měl by za sebou první rok školní docházky, takhle ne). Nicméně při normálním režimu-děti škola/školka, rodiče oba v práci, bych se možná rozhodla jinak, ovšem já jsem doma s dalším dítětem, takže po nemoci ho můžu nechat dýl doma, když nějak chceme jet, tak jedeme, jen ho jednoduše omluvím, v přípravný tříě bych musela psát žádost k ředitelce. což teď u povinný školkový docházky bude ve školce taky horší no :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2264
20.3.17 19:18
@Cassy25 píše:
Díky za názor :) a chodí s dětmi i ven, když je hezky?

To je zcela v režii učitelky, respektive jak je v konkrétní škole zvykem. ZŠ v Praze 4 na podzim chodila ven minimálně na hodinu a čtvrt, na jaře už na kratší čas. Filozofie přípravky má být taková, že se v září začíná s režimem jako ve školce a v červnu jsou děti zvyklé na klasický školní režim, tzn. 4 hodiny práce jako v 1. tř.
ZŠ v Praze 2 - přípravka ven nechodí vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama