Losos - hodí se k němu rýže? Nebo jiný recept

3425
17.4.10 12:48

Losos

Holky, hodí se k pečenému lososu rýže…? Zjistila jsem, že mi chybí brambory, tak co to dát s rýží..? :think: Dělám ho v troubě jen tak - sůl, kmín a máslo, podleju troškou vody..

A když už jsme u toho, máte nějaký oblíbený recept, jak uvařit lososa? Já jsem ho nedávno jedla poprvé a strašně mi zachutnal, i když ta cena je teda děsivá, ale jednou za čas.. :wink:

Tak pište, pište, at mám inspiraci! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
17.4.10 12:55

Já mám lososa taky moc ráda. Kupuju ve slevě a dám třeba něco i do mrazáku. Já ho nejradši dělám v páře (pro sebe jinak ani ne) a třeba jen se zeleninou, bez přílohy a vůbec nekořením - ani nesolím. S rýží? Proč ne, rybí rizoto taky existuje, ne? A myslím, že už se mi taky jednou stalo, že brambory nebyly (jinak k lososu nejčastěji br.kaši) a tak byla rýže (nebo možná dokonce i těstoviny). V Lidlu občas mívají akci na mražené kousky lososa - je to dvojporce, která normálně stojí cca 100, ale já kupuju v akci za 70? Takže pak to docela jde. Není to velký kus, ale stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
emocuc.polymorf
17.4.10 13:08

Taky dávám jen tak zeleninku, třeba tu Romanesco (Findus) nebo jinou, teď mají novinku Java.. a mám takový recept se smetanou a kapari. Kapari se k lososovi hodí náramně :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
1155
17.4.10 14:44

Taky jsme nedávno „objevili“ lososa. Mńamka největší. Nejraději na páře se zeleninou (strouhaná celer, mrkev, pórek) nebo s holandskou omáčkou. :palec: A rýže? Proč ne. Myslím že by to šlo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7438
17.4.10 15:14

Anduli:

Ja mam rada lososa tak, ze ho posolim, opeprim, dam na panev (ale ne ty podkovy! Kosti ani kuze nemuzu videt :poblion: :palec: ) postrikam citronovou stavou, osmazim, kdyz ho otocim, tak dam na nej kolecka rajicete a zakryji platkem syra, nasypu treba jeste nejake susene bylinky. Mnamka 8-) Delavali jsme to tak v italske restauraci.

Jinak jeste hodne delaji lososa s krevetama ve smetanove omacce, ale ja krevety nejim, tak nevim… Ale obcas ho jen pokrajim na kosticky, oprazim se zampionama, pridam smetanu, udelam takovou omacku a bud k tomu brambory, testoviny, nebo kdyz se mi chce, tak dam testoviny do pekacku, preliji omackou a nahoru dam strouhany syr ( chedar) a dam na 15 minut zapect do trouby. K tomu cesnekovou bagetu a je to taky mnamka! I kdyz pekne tucna :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5158
17.4.10 17:03
emocuc.polymorf píše:
Taky dávám jen tak zeleninku, třeba tu Romanesco (Findus) nebo jinou, teď mají novinku Java.. a mám takový recept se smetanou a kapari. Kapari se k lososovi hodí náramně :palec:

Ten recept s kapari by mě moc zajímal :-) Nemůžeš ho sem, prosím, hodit? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
emocuc.polymorf
17.4.10 17:44
vulpes píše:
emocuc.polymorf píše:
Taky dávám jen tak zeleninku, třeba tu Romanesco (Findus) nebo jinou, teď mají novinku Java.. a mám takový recept se smetanou a kapari. Kapari se k lososovi hodí náramně :palec:

Ten recept s kapari by mě moc zajímal :-) Nemůžeš ho sem, prosím, hodit? :-)

Takže: Tak baj voko :wink: :
600 g lososa
100 g uzené slaniny
2 sterilované okurky
smetana ke šlehání
2 lžíce hořčice
2 lžíce kaparů
50 g tvrdého sýru
citrón, sůl, máslo

Postup: Lososa pokapat citrónovou šťávou rozmíchanou se solí a nechat cca hodinu na chladném místě (nebo i míň, pokud na to zapomenete a už se blíží 12.hodina :wink:). Pak nechat okapat, dát jednotlivé porce na dno vymaštěného pekáče, polít smetanou rozšlehanou se solí a hořčicí, obložit plátky slaniny, nasypat kapari (někdo to píše kapary :-)) a nastrouhat na to ty dvě okurky. Peče se ve vyhřáté troubě cca 30 minut. Několik minut před dopečením se posype strouhaným sýrem. Dá se to s opečenými brambory nebo zeleninkou. BON APETIT!! :palec:
Dá se to udělat i na dvě vrstvy na sobě nebo i z jiný ryby nebo i jen filé, to je taky super. Přizpůsobte si to místním podmínkám :kytka: papa

• Nahlásit
  • Citovat
5158
17.4.10 19:17

emocuc.polymorf - díky, zní to výborně :palec: jsou tam samé moje oblíbené ingredience :wink: určitě vyzkouším!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
emocuc.polymorf
17.4.10 21:39
vulpes píše:
emocuc.polymorf - díky, zní to výborně :palec: jsou tam samé moje oblíbené ingredience :wink: určitě vyzkouším!

Tak dej pak vědět, jestli chutnalo! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2724
17.4.10 22:08

Pokud získám čerstvého (chlazeného) lososa, tak jen hodně citronu a pod gril, na talíři zálivka olivový olej-citronová šťáva-petrželka (nebo kopr), příloha dušená zelenina a čerstvé bílé pečivo.
Mražený losos se taky dá, klidně na pečení nebo podusit se zeleninou, my rádi kousky restujeme na olivovém oleji s nějakou jemnou nasládlou zeleninou (pórek, fenykl, šalotky…) a mícháme s těstovinama a sypeme parmazánem. Se smetanou k nudlím taky dobré.
Dělám i s rýží (třeba kousky uzeného s hráškem a paprikou), dá se ideálně i se sýrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama