Lže mi můj mozek?

Anonymní
25.4.20 13:24

Lže mi můj mozek?

Dobrý den všem! Opravdu jsem nevěděla, jak tento příspěvek pojmenovat, ale tady to je. Tak, od jedné chvíle cca před 4 měsíci jsem začala opravdu bezmezně důvěřovat jedné osobě. Kvůli koronaviru jsme přerušili na chvíli kontakt a já si uvědomila- proč jí tak moc věřím? Něco ve mě začalo strašně pochybovat a já si uvědomila- vždyť tolik věcí, co mi řekla(ta osoba, chápeme) se vylučují a nedávají smysl! 8o A pak to začalo. Pochybnosti. Naprosto o všem. Asi byste se zasmáli, kdybych vám tady vypsala otázky, které jsem si kladla a kladu :mrgreen:
Můj mozek, či vědomí, mi začalo vsugerovávat, že ví, kým jsem byla v minulém životě. :zed: Absolutně nevím, co je po smrti, a myslím, že si to celé vymýšlím :? Ale tu spojitost s tou osobou vidím všude nebo si to snad dělám sama? :zed: :zed: :zed: Omlouvám se, za tak velkou zmatenost, ale já absolutně nevím, jak dál. Co mám dělat? Ani já si očividně neříkám pravdu, tak čemu pak mám věřit? :dance:
Tohle vážně není troll, ale chápu, že to tak někteří mohou pochopit. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
PaníKadrnožková
25.4.20 13:30

Prosim te, verim, ze nejsi troll, ale tvuj pribeh absolutne nedava smysl. Utajilas to moc, neda se k tomu nic napsat :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5464
25.4.20 13:32

Ano, asi ti tvůj mozek lže. Tvůj příběh čtu už po třetí a nemá to hlavu ani patu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
25.4.20 13:35

Tezko říct z toho krátkého popisu, ale jsem pro navstivit psychiatra. Už se ti to nekdy stalo.? Takové pocity? Klidne se muze jednat o nějaký začátek psychiatrického onemocnění, nepodcenovala bych to a zasla za odbornikem, protože včasná diagnóza a léčba je hrozně dulezita :kytka: třeba bude příčina jiná, nebo mas jen nějaké zmatene období. ale za konzultaci nic nedáš. Co přesně máš tedy za pocity?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17971
25.4.20 13:37

Ano - to co popisuješ jsou představy, které budou nejspíš důsledkem nějakých složitějších problémům, snahy vyhnout se úzkosti a odmítnutí.

Základní výhodou je, že si všímáš toho, že to je divné. To znamená že „nejsi blázen“. Závažnější psychiatrická onemocnění se poznají tak, že o tom, co do vědomí cpe nemoc člověk nepochybuje.

Ale něco takového umí i běžnější „porouchání“.

Náš mozek a naše myšlenky fakt nejsou etalon pravdy a spolehlivosti. Stačí drobná hormonální změna a všechno vidíme černě, stačí troška zamilování a všechno vidíme růžově, stačí trocha úzkosti a najednou spojujeme věci, co spolu vůbec nesouvisí a chytáme se jakéhokoliv vysvětlení, abychom se vyhnuli nejistotě.

Takže ano - obsahy v našem mozku nám klidně můžou nabízet naprosté nesmysly.

Co bych dělala na tvém místě, kdyby se mi něco takového dělo?

1. vyhnula bych se alkoholu a jiným látkám měnícím vědomí.
2. odpustila bych si případné meditace a relaxace, které pouští na volno fantazii a imaginace, protože se v tom momentálně mozek trošku topí víc, než by měl.
3. víc bych chodila do přírody, snažila se cvičit a jedla tak, aby mi nelítal krevní cukr a abych nehladověla.
4. hodne bych se soustředila na tady a teď, na kotvení do reality, na vnímání pěkných věci a podobně - tady jsou na to docela šikovná cvičení. https://praveted.info/…it_vsimavost

5. začala bych si psát deník a do něj zapisovala to co se mi honí hlavou a pak se to snažila kriticky zkoumat, odkud se to bere a jestli to může být jen trošku realita. A vždycky po týdnu a po měsíci bych si přečetla co už jsem napsala a ještě jednou to zhodnotila.

Pokud bych dva, tři týdny dokázala najet na takový režim a úplně to nepomáhalo se zklidnit a zpevnit zevnitř, objednala bych se na psychiatrii, protože bych se bála, že se mi rozjíždí něco, co nezvládnu vlastními silami a chtěla bych léky, co mi pomůžou udržet se v realitě a neztratit se ve vlastní hlavě

Kdybych si uvědomila, že to ztrácení se posiluje situace okolo karantány, začala bych volat na nějakou z linek důvěry, protože když si o tom s někým promluvím, bude to účinější, než když jen něco napíšu.

http://www.capld.cz/linky-duvery-cr

Příspěvek upraven 25.04.20 v 13:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5464
25.4.20 13:38
@NNNikol píše:
Tezko říct z toho krátkého popisu, ale jsem pro navstivit psychiatra. Už se ti to nekdy stalo.? Takové pocity? Klidne se muze jednat o nějaký začátek psychiatrického onemocnění, nepodcenovala bych to a zasla za odbornikem, protože včasná diagnóza a léčba je hrozně dulezita :kytka: třeba bude příčina jiná, nebo mas jen nějaké zmatene období. ale za konzultaci nic nedáš. Co přesně máš tedy za pocity?

Ten psychiatr mě taky napadl. Možná pro začátek alespoň nějaká on-line poradna, nebo konzultace po telefonu. Ono v téhle době nebude sranda sehnat psychiatra, který zakladatelku přijme hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
25.4.20 13:39

Eh…no…určitě si nemyslím, že jsi troll, ten by na to šel jinak, trochu méně komplikovaně :) Tomu problemu moc nerozumím, myslíš tím, že máš nějakou intuici (ohledně něčeho)? Znám pár lidí, co najednou začali mít pocit, že ví, kým byli v minulém životě. Jenom jeden z nich je normální :lol: Fakt se k tomu nedá nic moc napsat, když je to takhle formulováno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
25.4.20 13:42

Ted čtu příspěvek uživatelky Ou a úplně souhlasím, dělala bych to stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66666
25.4.20 13:54

Podstoupila jsi v minulosti nějakou hypnotickou terapií? U citlivějších lidí to může vyvolat tuto reakci. Patřím mezi lidi, kteří věří v život po životě, v reinkarnaci. Já osobně bych ale do toho nešel, protože i na mě by to mohlo mít podobný účinek. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.20 14:18

A nejmenuje se ta osoba Katka? Mam asi něco podobného 8) :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie