Má dcera přehnané reakce?

1248
11.5.17 19:00

Má dcera přehnané reakce?

Je normální u 4 a půl leté holky toto chování? když se třeba polije pitím, rozbrečí se.Nebo maluje omalovánku a přetáhne někde linku, začne křičet že jí to nejde, hodí s tim o zem a rozbrečí se. I když ji ujišťuju, že to nevadí, že to má pěkné. Prostě chytne amok. Někdy sem z toho jak reaguje trochu rozhozená :? Dělají to i vaše děti kolem 4 a půl let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19240
11.5.17 19:04

@LadyBrigit Kluk se mi taky vzteká, když mu něco nejde. Třeba přesně u toho přetažení.
Hodí pastelku na zem, obrázek zahodí, začne ječet, že t nejde, to dělat nebue a jako binus si chce zchlasit žáhu na mladší sestře a zbušit jí. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
1248
11.5.17 19:07
@Svistice píše:
@LadyBrigit Kluk se mi taky vzteká, když mu něco nejde. Třeba přesně u toho přetažení.
Hodí pastelku na zem, obrázek zahodí, začne ječet, že t nejde, to dělat nebue a jako binus si chce zchlasit žáhu na mladší sestře a zbušit jí. :roll:

Jo, tak u nás to samé. Jak je starší vzteklá, tak je zlá i na malou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
11.5.17 19:10
@LadyBrigit píše:
Je normální u 4 a půl leté holky toto chování? když se třeba polije pitím, rozbrečí se.Nebo maluje omalovánku a přetáhne někde linku, začne křičet že jí to nejde, hodí s tim o zem a rozbrečí se. I když ji ujišťuju, že to nevadí, že to má pěkné. Prostě chytne amok. Někdy sem z toho jak reaguje trochu rozhozená :? Dělají to i vaše děti kolem 4 a půl let?

Muj ctyrletak je to samy.. Spatne otevre piti, cokoladu.. A vztek. Kdyz stavi kostky a spadnou mu, tak to vsechno uklidi se slovy, Tak a je to, nejde to, tak nic delat nebudu.. Takovy trochu nervacek :) Ale zase ma dny kdy je uplne zlatej, trpelivej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1914
11.5.17 19:13

Dcera to mela podobne. Jak ji neco neslo, zacala lamentovat, lehla si na postel a brecela. Nesnasela, kdyz ji neco neslo. A nenechala si vysvetlit, ze vsechno hned umet nemuze, ze to musi zkouset.
Kdyz byla v prvni tride, druzinarka me s ni posilala k psychologovi, ze je moc ubrecena. Nikam jsem s ni nesla. Je fakt, ze nyni chodi do ctvrte tridy, obcas takovy vylev „zoufalstvi“ ma, ale je to vyjimecne. Uz na ni leze puberta, takze spis zacina hubovat. A ze ji ta pusa jede :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15134
11.5.17 19:15

@LadyBrigit u nás podobný amok, i když už ne tak vyhraněný (dříve to bylo dost podobné) chytá i 6-ti letá dcera. Ale třeba dle učitelky ve školce se chová úplně jinak :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1066
11.5.17 19:18

Syn 4 a 3m to dela taky, kdyz mu to nejde tak jeci, breci, zmacka papir, haze pastelkama, pak se nafoukne a jde pryc, ze to delat nebude. Breci, jeci a rve nad kazdou kravinou, i kdyz mu rekneme, ze nevadi, ze o nic nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
11.5.17 19:25

A já se už bála, jestli to není na nějakého psychologa :mrgreen: Uklidnily jste mě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7139
11.5.17 19:26

Máme doma to samé asi je to tím věkem, ale starší dcera taková nebyla, tak snad z toho vyroste i ta mladší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49162
11.5.17 19:28

U nas to same - totalni prkotina a z toho totalni hysterak. Obvykle zakoncen tragickym - uz to nikdy nepujde, nikdy se to nenaucim, bude to vzdycky blbe. Ne, mami, uz mi nemuzes vubec nijak pomoct, je to naveky zkazene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
11.5.17 19:37
@ugluk píše:
U nas to same - totalni prkotina a z toho totalni hysterak. Obvykle zakoncen tragickym - uz to nikdy nepujde, nikdy se to nenaucim, bude to vzdycky blbe. Ne, mami, uz mi nemuzes vubec nijak pomoct, je to naveky zkazene.

Ano znam.. Posledne malemu neslo slozit lego, tak hned vyhod to, proste to neumim, neda se nic delat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
11.5.17 19:53

Starší syn to dělal taky, já teda se nad sebou zamýšlela, ubrala jsem očekávání a nároky, přidala chválení a vymizelo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
11.5.17 19:58

Já znám i dospělé s podobnými problémy… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 20:02

@LadyBrigit To znám u starší, ta to také dělávala. Mami, ono mi to nejde, ach jo :( Tak jsem ji odpověděla: jo miláčku, víš kolik věcí mě nešlo, když jsem byla ve tvém věku? já taky všechno neumím :), teď to nejde, příště už ti to třeba půjde. Tak na tohle slyšela.

Ale když jsem jí odpověděla: to je dobrý, jsi šikovná…tak se začala ještě více vztekat, že to jen říkám, abych jí uklidnila a prý to tak není :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 20:04

Přišla jsem na to, že lépe reaguje na to, když jednám s ní přímo…bez oklik, lží, manipulací, sebeklamu atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama