Má můj syn ABKM?

Anonymní
18.8.21 17:12

Má muj syn ABKM?

Ahojky, potřebuju radu… Syn 3mesice prospívá krásně dle doktora až moc má 6500g a 61cm… Porodní 2850g a 48cm
Ale zajímalo by mě jestli může mít alergii na bílkovinu, stolice pokaždé jiná někdy s hleny to doktor přisuzuje tomu že je zahleneny furt… Někdy kyselé zapáchající jindy zas normální ale ke konci z něho jde voda, ódy narození byl asi už 3× nemocný trápí ho ocicka furt mu hnisaji a rýmu má taky často. máme beba comfort 1… Strašně ho trápí bříško prdíky… Někdy je den kdy je to usměvavé spokojene miminko a někdy zas úplně opak uplakany nespokojený…
Na to aby se vykakal mu musím pomáhat… Bříško masiruju dělám vše možný ale nic… Může to být alergie?
Neteri se na to došlo taky tím že byla nespokojená hodně uplakana…ale mě malý někdy je klidny někdy ne…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
301
18.8.21 18:21

A barva stolice? Každopádně jestli máš podezření, tak nejspíš nic jinýho než přechod na mlíčko bez bkm ti to nepotvrdí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
18.8.21 18:28

Tak střeva si zvykaji na jinou stravu než v bříšku, proto je břicho bolí. Hnisajici oči má pomalu každý novorozenec. U nás to vždy skončilo se čtvrtým měsícem, nejvíc zabraly masáže. Hlenovou stolici měly obě moje děti. Kyselé občas taky pachla a u dcery bývalá často i zelená. Já tedy obě kojila a jedno ještě kojim. Rýmu, zadní, měla často dcera, začalo to s druhým měsícem a nikdy na to nic nezabralo. Až věk. Dutiny a dýchací cesty mají mimina úzké, tak každá mini nudle je slyšet, byť to nemusí nic znamenat.

Abkm se dobře diagnostikuje až u starších děti. Pokud není ekzem, neplasila bych. Max. změnila druh um. Ale za měsíc už budete prikrmovat, tak je otázka, jak moc vše řešit, kdyz se to objevuje sem tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
18.8.21 19:01

U nás to bylo bolesti břicha a ve stolici hleny. Později mu teda vyskákala i kopřivka po mléku. Jedině ať Dr zkusí napsat mléko pro alergiky. 14 dní na tom vydržet a uvidíš. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1207
18.8.21 19:35

Syn měl taky hlenovitou stolici, někdy zapáchající, klasická míchaná vajíčka snad nikdy, někdy byla takové cihlové barvy, kolem 3 měsíců se přidaly i čárky krve ve stolici a nakonec to ABKM bylo. Ale já jsem kojila. Vynechala jsem všechno, co obsahovalo mléko, vejce, kuřecí a hovězí, jemu se stolice ukázkově srovnala až po měsíci mé kruté diety. A když jsem někdy zkusila sníst ždibeček z něčeho viz výše, hned se mu následující den čárky ve stolici a průjmová konzistence vrátily. Souhlasím s navrženým postupem nechat mu napsat mléko pro alergiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 20:24
@Martina712 píše:
A barva stolice? Každopádně jestli máš podezření, tak nejspíš nic jinýho než přechod na mlíčko bez bkm ti to nepotvrdí..

Barva stolice někdy žlutá normálně někdy světle žlutá někdy zas žlutozelena opravdu se mu to den co den střídá,… Někdo mi právě říká že on jak je často nemocný do toho zoubky atd že to může měnit stolici že se to hodně podepisuje na jejich trávení… Ale přece jen tolik náznaku tak mám docela obavy první měsíc na um to bylo úplně v pohodě i stolice všechno pak přišel zlom a začalo to a táhne se to do teď… Tak nevím jestli ta alergie může přijít kdykoliv nebo vy už od začátku měl ty hleny atd…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 20:26
@Gina píše:
Syn měl taky hlenovitou stolici, někdy zapáchající, klasická míchaná vajíčka snad nikdy, někdy byla takové cihlové barvy, kolem 3 měsíců se přidaly i čárky krve ve stolici a nakonec to ABKM bylo. Ale já jsem kojila. Vynechala jsem všechno, co obsahovalo mléko, vejce, kuřecí a hovězí, jemu se stolice ukázkově srovnala až po měsíci mé kruté diety. A když jsem někdy zkusila sníst ždibeček z něčeho viz výše, hned se mu následující den čárky ve stolici a průjmová konzistence vrátily. Souhlasím s navrženým postupem nechat mu napsat mléko pro alergiky.

A to se může tedy i při UM objevit takhle později neměl by ty náznaky hned od zacatku?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 20:31
@BarušKAhap píše:
U nás to bylo bolesti břicha a ve stolici hleny. Později mu teda vyskákala i kopřivka po mléku. Jedině ať Dr zkusí napsat mléko pro alergiky. 14 dní na tom vydržet a uvidíš. :palec:

A mohu se zeptat po jak dlouhé době jste na to přišly? Ve stolici ty hleny měl furt nebo se mu stolice i měnila…a jaké barvy měl ty hleny…
My je někdy máme až šedý konzultovala jsem to ale trvá si na svém že to má z toho jak je zahleneny… : tak stále se upokojuji že to je tím ale pak mi to zas začne vrtat hlavou že to není možný apd… Prej by ani neprospívál kdyby měl ABKM tak nevím no…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.8.21 20:35
@PETRAKIM píše:
Tak střeva si zvykaji na jinou stravu než v bříšku, proto je břicho bolí. Hnisajici oči má pomalu každý novorozenec. U nás to vždy skončilo se čtvrtým měsícem, nejvíc zabraly masáže. Hlenovou stolici měly obě moje děti. Kyselé občas taky pachla a u dcery bývalá často i zelená. Já tedy obě kojila a jedno ještě kojim. Rýmu, zadní, měla často dcera, začalo to s druhým měsícem a nikdy na to nic nezabralo. Až věk. Dutiny a dýchací cesty mají mimina úzké, tak každá mini nudle je slyšet, byť to nemusí nic znamenat.Abkm se dobře diagnostikuje až u starších děti. Pokud není ekzem, neplasila bych. Max. změnila druh um. Ale za měsíc už budete prikrmovat, tak je otázka, jak moc vše řešit, kdyz se to objevuje sem tam.

Exem není ale četla jsem že se toani nemusí projevit exemem… Tak nevím doufám v to že prostě si malý prošel už hodně od narození a že to ABKM neni… Ale nevím jak dlouho vydržím nechci zadelavat malému na nějaké problémy

• Citovat
  • Nahlásit
1207
18.8.21 22:44

Já zpozorněla až vlastně když se mu ve stolici po třech měsících objevily ty krevní sraženiny. Jinak do té doby normálně prospíval, nic mu nebylo, jen ta řidší zapáchající stolice. A hleny mám pocit tam taky neměl od narození, ale až časem. A exém neměl vůbec, ani později. Když jsem to říkala pediatričce, že mám podezření na ABKM (vyčetla jsem to na netu, do té doby jsem o ničem takovém ani neslyšela) tak mi jen řekla ať tedy při kojení já sama vysadím mléko a bude to za pár dní v pohodě. Radši syna kvůli té krvi ve stolici tedy poslala na vyšetření do nemocnice a tam mi dokonce doktor posměšně řekl, že když kojím, tak dítě ABKM mít rozhodně nemůže a že to jsou ty děsně chytrý matky co mají info z netu. No takže „kapacity“ se na nás vlastně vykašlaly a já pak po nocích všechno hledala na netu a konzultovala to tady na emiminu s matkama.
A jestli se to může projevit hned nebo až později si nejsem úplně jistá, ale příznaky se můžou evidentně objevovat postupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
19.8.21 11:01
@Anonymní píše:
Exem není ale četla jsem že se toani nemusí projevit exemem… Tak nevím doufám v to že prostě si malý prošel už hodně od narození a že to ABKM neni… Ale nevím jak dlouho vydržím nechci zadelavat malému na nějaké problémy

Tady jedine to mliko změnit, pokud máte pochybnosti. Klidně na vlastní pěst zainvestovat do toho s nastepenou bílkovinou, no je to darda a je nahorkle. Pak jsou nejaka hypoalergenní, ale ty jsou spíš mezistupen. Plno mimin hůř snáší mlecne, ale vyrostou z toho…jinak miminu mohou taky dělat zle probioticke kmeny v um… Tak si zkontrolujte obsah kmenů při přechodu na jiné um… Já třeba po kmenech probiotik v biopronu baby mam šíleně křeče ve střevech, dcera taky jako mimino. Až na sobě jsem zjistila, kde je problém a že holka mi řve, tlačí z probiotika, co jsem blahove dávala na zelenou stolici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.21 19:28
@PETRAKIM píše:
Tady jedine to mliko změnit, pokud máte pochybnosti. Klidně na vlastní pěst zainvestovat do toho s nastepenou bílkovinou, no je to darda a je nahorkle. Pak jsou nejaka hypoalergenní, ale ty jsou spíš mezistupen. Plno mimin hůř snáší mlecne, ale vyrostou z toho…jinak miminu mohou taky dělat zle probioticke kmeny v um… Tak si zkontrolujte obsah kmenů při přechodu na jiné um… Já třeba po kmenech probiotik v biopronu baby mam šíleně křeče ve střevech, dcera taky jako mimino. Až na sobě jsem zjistila, kde je problém a že holka mi řve, tlačí z probiotika, co jsem blahove dávala na zelenou stolici.

Tyjo zeby to mohlo být z probiotik které přidávám k um :think: a v bebe nějaké ty probiotika už jsou že by jich měl až moc… No zkusím vysadit a uvidíme zda se to nějak nezlepsi…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat