Reklama

Má někdo miminko nejedlíka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aduska912
Kecalka 254 příspěvků 20.08.18 11:53
má někdo miminko nejedlíka?

Ahoj, má tu někdo miminko nejedlíka? jak to řešíte? a řeší to nějak doktor?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 20.08.18 11:58

@aduska912 co nějakou přesnější specifikaci? Jak je staré miminko? Jedná se o to,že málo pije MM nebo UM? Nebo, že nechce jíst příkrmy? Kolik vážilo dítě při narození? Kolik má teď? Malej byl nejedlík. Teď jí docela hezky, ale je vybíravý.

aduska912
Kecalka 254 příspěvků 20.08.18 11:59

je jí 8 měsíců, porodní váha 3290 g, teď cca 8200 g, nechce se moc kojit,a příkrmy taky nechce,max pár lžiček,přijde mi,že by klidně byla celý den o hladu :-(

blumen
Hvězda diskuse 41166 příspěvků 20.08.18 12:04

@aduska912 moje mela v roce tech necelych 8 kilo. Jist nechtela moc nikdy, ted je ji 3,5 roku a ji pidi porce porad, staci ji to. Zakladem je nabizet, nenutit, jinak se blokne. Moje nema potrebu jidla :nevim:

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 20.08.18 12:14

@aduska912 v 8 měsících je normální, že dítě sní jen pár lžiček. Obzvlášť v těchto vedrech. Nabízej, ale nenuť. Prospívá ti moc hezky. My měli necelých 8kg v roce a necelých 10kg ve dvou letech. Hlavně hlídej ať pije a není dehydratovaná, klidně koj častěji.

HADEVA
Nováček 8 příspěvků 27 inzerátů 20.08.18 12:26

Vaše malá má váhu super, moje jedna dcerka je nejedlík, v roce měla 7,39kg, v 18.měsících 8,5kg. Pár lžiček příkrmů stačí, jinak jak Vám píší ostatní, nabízet, kojit častěji. Jinak dcerka je nejedlík stále, bude jí na podzim 8 let a je drobnější a menší, stále žije snad ze vzduchu, stačí jí sníst snad jeden jogurt za den.

Hoa Mai
Kelišová 5638 příspěvků 16 inzerátů 20.08.18 14:40
@aduska912 píše:
je jí 8 měsíců, porodní váha 3290 g, teď cca 8200 g, nechce se moc kojit,a příkrmy taky nechce,max pár lžiček,přijde mi,že by klidně byla celý den o hladu :-(

To že je nejedlík? Stejnou váhu měli moji kluci v 8 měsících taky (mají to oba nastejno plus minus pár desítek gramů), přičemž jejich porodní váha byla 3670g a 3790g. Doktorka byla spokojená, je to stále v rámci tabulek. Nevím, co by měla řešit u vás. Každé dítě není barokní andělíček.
A jestli tě to uklidní, tak já jsem měla přesně 8 kilo v roce, při porodní váze 3500g. Když jsem to říkala dr. svých dětí, tak sice zkonstatovala, že je to trochu málo, ale v pořádku, když jsem byla jinak zdravá. Co říkala moje tehdejší doktorka, to nevím, asi nic moc. Každopádně jsem vždycky byla a jsem dosud sice drobnější, ale úplně normální (v dospělosti 164cm, 52kg) a zdravá.

Ornwen
Závislačka 4360 příspěvků 20.08.18 20:27

Moje deti maji nejak 8,5 v roce a pul :-) ale zacinali 2,12 (36tt) a 2,64 (v termínu). A hlavně starsi nejedlik uplnej.ani prso ho nezajímalo. Cokoliv lepsi. Ted ve 3,5 se vyrazne zlepšil. Poaledni vazeni se blizi 15kg. Ale ve trech sotva pres 12. Nabizet, nenutit, mit neustale jidlo s sebou, kdyz si vzpomene. Hodne pomohlo ze se mnou vari a pak skolka.

lucynka25
Kelišová 7351 příspěvků 2 inzeráty 21.08.18 06:58

@aduska912 @aduska912 Ahoj, v tomto období je to normální. Třeba můžou růst zuby. Já mám 2 dcery a každá měla období nejezení. (I teď starší ve 4letech to zkouší..)
Ta menšsí to měla mezi 8.-10.měsícem až pak se konečně rozjedla.
Nabízej jídlo, kojení, teď i vodu, taky nemusí mít chuť z toho vedra na teplé jídlo.
Vařís domácí stravu? Mě třrba druhá dcera nedá skleničku do pusy..
Založila jsem skupinku s domácími recepty pro miminka vaříme pro kojence a batolata , jsi vítána :mavam:

neta30
Povídálka 22 příspěvků 22.08.18 22:41
@aduska912 píše:
je jí 8 měsíců, porodní váha 3290 g, teď cca 8200 g, nechce se moc kojit,a příkrmy taky nechce,max pár lžiček,přijde mi,že by klidně byla celý den o hladu :-(

já mám také šílenýho nejedlíka, v 8 měsících 8350 g, délka 74 cm, porodní 3710g. Teď má 9,5 měsíce a radši nevážím. Příkrmy katastrofa, sní tak 120g, max 150g když se zadaří a to ještě u tv s hračkami, jinak nesní nic, klidně vynechá jedno jídlo za den, kojit se už přes den skoro nechce, takže čekám, že se brzo odstaví. UM odmítá, z láhví, hrnků, atd nepije. Jsem už psychicky vyčerpaná. S mudr to řeším

aduska912
Kecalka 254 příspěvků 23.08.18 16:49

@neta30 a jak to tedy řešíte s doktorkou?mě řekla jen mít trpělivost,takže nevím nic

neta30
Povídálka 22 příspěvků 23.08.18 18:06

@aduska912 pokud příbírá, tak trpělivost a pevné nervy. Když nejí a přesto nějak přibírá, tak to doktoři nějak neřeší, prostě nenutit a vydržet. Prý pokud nechce jíst, tak nenutit a zkusit třeba za hodinu to samé jídlo, když nebude chtít, tak zase za hodinu znovu atd. Včera malá na oběd snědla 3 lžičky, nenutila jsem, šla spát, a ve 3 odpoledne snědla celou skleničku a to nejdela od půl 10 hod. Jsou to nervy. Spíš řešíme pití, malá nepije vůbec nic. K doktorce jsme kvůli tomu objednaní na 4. 9. tak bych vám dala vědět, jak to řešíme. Ale váhu máte hezkou, skoro tak jak my, tak to doktoři moc řešit nebudou, horší kdyby měla třeba kolem 7 kg a nebo hubla.

aduska912
Kecalka 254 příspěvků 23.08.18 19:32

@neta30 váhově se doktorce moc nelíbíme,protože malá má 77 cm, strašnej dlouhán hubenej

neta30
Povídálka 22 příspěvků 23.08.18 22:39
@aduska912 píše:
@neta30 váhově se doktorce moc nelíbíme,protože malá má 77 cm, strašnej dlouhán hubenej

to je na 8 měsíců docela dlouhá, až moc. A proč to teda doktork neřeší, když se jí váha nelíbí?

aduska912
Kecalka 254 příspěvků 24.08.18 17:55

@neta30 bude jí brát krev,jinak nevím jak by se to dalo řešit?vás něco napadá jak se takové problémy nejedlíků řeší?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Nedvěd o Ronaldově Me Too: V Juventusu za ním stojíme, ale pereme se s tím

Cristiano Ronaldo se zabydluje v Itálii a zvyká si na dres Juventusu Turín.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >