Má pro násmanželství smysl?

9445
29.4.17 13:43

Má pro násmanželství smysl?

Včera se nás s družkou ptali, proč jsme se nevzali. Do té doby nás to ani nenapadlo, ale kvůli tomuhle jsme o tom začali následně mluvit a nějak jsme nenašli žádný skutečný důvod pro manželství.
Z finančních důvodů to pro nás nijak přínosné není a ze zbylých legálních důvodů zdá se také ne.
V případě dítěte bych nejspíš šel na mateřskou sám, protože pracuji z domova a družka si nemůže dovolit na delší dobu opustit práci, takže v případě rozvodu bysme se o peníze nijak nehandrkovali.
Jiný důvod nějak nevidíme. Např. na společném příjmení nám nezáleží a nevadilo by mi, kdyby se dítě jmenovalo po ní.
Dále, v případě „nehody“ a tak, se nám taky nezdá, že by to pro nás byl pádný důvod, protože ani jeden nechceme vidět toho druhého v kómatu :D A v jiném případě bychom se zkontaktovali sami.
A co se týče případného dědictví, jde sepsat závěť.

Uniká nám nějaký důvod, na který jsme nepřišli?

Příspěvek upraven 29.04.17 v 14:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1388
29.4.17 13:51

Chm. Chtít nebo nechtít něco je dost zásadní důvod sám o sobě :mrgreen: Proč pořád hledat nějaké zástupné nebo „veřejně dost racionální“ vysvětlení. Slona na zahradě taky prostě nechci a nemusím vymýšlet, že je moc drahý a nevejde se do psí boudy… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
29.4.17 13:52

No treba v pripade smrti mi prijde fajn vdovsky duchod ;) jinak mi prijde divny o otci svyho ditete rikat pritel. A v pripade rozchodu to mame v manzelstvi trochu tezsi, preci jen podat zadost o rozvod je neco jinyho nez si sbalit igelitku a jit o dum dal. A celkove tim, ze jsme se vzali, jsme verejne deklarovali, ze spolu chceme tvorit rodinu, ze k sobe patrime, my jsme proste tradicionalisti :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3827
29.4.17 13:53

@Emimin7 Sleva na daních na manželku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445
29.4.17 13:54

@Martina D. Teď si nejsem jistý - tohle pro OSVČ neplatí, že? Tím by to pro mne padlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
29.4.17 13:58

@anivbl a proč bys mu říkala přítel, my se třeba brali až po 10ti letech a prvním dítěti a celou dobu je tó pro mě můj muž i ted´…manžel sem snad nikdy neřikala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3827
29.4.17 13:59

@Emimin7 Nejsem si jistá, jestli nezáleží na tom, kolik si vyděláš. Určitě to tu někdo ví. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445
29.4.17 14:00

@anivbl A jo, na vdovský důchod jsem úplně zapomněl. To pak ale můžeme ještě dloouho počkat.
A jinak, já o své družce mluvím jako o „Čarokrásné“, takže bych stejně neříkal manželka. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5782
29.4.17 14:01

Mam známou, co taky neviděla duvod ke svatbe. Nakonec se brali v podstate kvuli tomu, ze to zjednodussi jednani s „urady“. U nich se to nakonec vyplatilo, respektivrme to hodne usnadnilo situaci v období vazne nemoci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
29.4.17 14:07
@brumdinka píše:
@anivbl a proč bys mu říkala přítel, my se třeba brali až po 10ti letech a prvním dítěti a celou dobu je tó pro mě můj muž i ted´…manžel sem snad nikdy neřikala :think:

tak ja mam v okoli dost zenskych, co o otci mluvi jako o pritelovi a prijde mi to proste divny. O svym muzi mluvim obcas jako o manzelovi, treba pred lekari, ucitelkami a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445
29.4.17 14:09

Mně to teda přijde docela běžný. Když vidím mladý pár s dítětem, tak bezděčně usoudím, že spíše nejsou svoji. Znám zrovna dva páry, oba dvě děti a oba jsou spolu více než 10 let a nejsou sezdaní.
Navíc brát se kvůli doktorům a učitelkám ve školce atp. se nehodlám. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
29.4.17 14:09
@Emimin7 píše:
Včera se nás s družkou ptali, proč jsme se nevzali. Do té doby nás to ani nenapadlo, ale kvůli tomuhle jsme o tom začali následně mluvit a nějak jsme nenašli žádný skutečný důvod pro manželství.
Z finančních důvodů to pro nás nijak přínosné není a ze zbylých legálních důvodů zdá se také ne.
V případě dítěte bych nejspíš šel na mateřskou sám, protože pracuji z domova a družka si nemůže dovolit na delší dobu opustit práci, takže v případě rozvodu bysme se o peníze nijak nehandrkovali.
Jiný důvod nějak nevidíme. Např. na společném příjmení nám nezáleží a nevadilo by mi, kdyby se dítě jmenovalo po ní.
Dále, v případě „nehody“ a tak, se nám taky nezdá, že by to pro nás byl pádný důvod, protože ani jeden nechceme vidět toho druhého v kómatu A v jiném případě bychom se zkontaktovali sami.
A co se týče případného dědictví, jde sepsat závěť.

Uniká nám nějaký důvod, na který jsme nepřišli?

Příspěvek upraven 29.04.17 v 14:03

To jako fakt? V případě vážných zdravotních komplikací jako nezájem? Tož to pro vás manželství není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
29.4.17 14:11
@anivbl píše:
tak ja mam v okoli dost zenskych, co o otci mluvi jako o pritelovi a prijde mi to proste divny. O svym muzi mluvim obcas jako o manzelovi, treba pred lekari, ucitelkami a tak

no a co jako že to tobě přijde divný neznamená že to divný je…mě taky přijde divný když kamarádka říká manželovi táto i před dětma :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3663

Nejak nechapu, proc se dneska musi pro manzelstvi hledat duvody. Lidi by se meli brat, pokud jednoduse chteji a citi to tak. Proste chteji byt manzele. Se vsim negativnim i pozitivnim co k tomu patri. Kdyz k tomu nekdo nema koule a nechce, tak nechce. Netřeba hledat důvody kvuli sobe ani ostatnim ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9445

@kacaba379 Bože to né :roll: Myslel jsem to tak, v případě takových komplikací se to stejně obvykle hned lidi dozví, i když nejsou sezdaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama