Má tu někdo koně?

4039
9.3.07 12:38

má tu někdo koně?

ahoj holky,
v rámci malého průzkumu hledám někoho, kdo má doma koně…
Ozvěte se mi prosím na SZ…Díky.
Chci jen obecné info…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
9.3.07 13:17

ahojky copak bys rada vedela ja ma doma dva.

• Nahlásit
  • Citovat
203
16.3.07 12:34

Já mám jednoho koníka.
Ale ne doma - na Žižkově by se mu asi nelíbilo :D
Mám ho ustájeného v nájmu a pravidelně za ním jezdím - i když teď, když jsem těhu, si moc nezajezdíme … ale aspoň vyčistím, podrbu, pomazlím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
16.3.07 12:42

díky holky, chtěla bych vědět, jak to vychází finančně.....a to jak doma, tak v nájmu, kolik času mu věnovat a tak…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
16.3.07 20:03

**NiKi
mě to vychází asi takto:

ustájení - to je velmi různé, záleží na lokalitě a co všechno je v ceně. V okolí Prahy se pohybuje ustájení v boxe od 3000-10.000Kč. Většinou je v ceně krmení 2× denně, místování a kydání a vyvádění koně do výběhu a z výběhu. Pak se cena zvyšuje podle toho, zda je k dispozici hala, jízdárna, kruhovka, sprcha pro koníky, zázemí pro lidi (WC, sedlovna), atd.

kovář - jednou za 8 týdnů 700-1200Kč (podle toho, zda se na dopravu skládá více lidí, nebo jede kovář extra jen za tebou. Jestli jsou podkovy málo ochozené, dají se použít znovu na ošetřená kopyta)

očkování - 1× za rok - cena podle přípravku a veta. Do 2.000kč by se to snad mělo vejít vždycky.

odčervení - 2× do roka cca 700 (cena je opět různá podle přípravku, kterým odčervuješ. Vždy se odčervují všechny koně ve stáji najednou a stejným přípravkem).

vitamíny - to je individuální. Já kupuji GelaPony na klouby a Biotin H na kopyta. Někdo nekupuje žádné vitamíny :)

repelenty - v létě za ně člověk utratí celkem hodně. Záleží na značce, která vám bude zabírat. Ceny jsou cca 100-500 měsíčně.

benzín - jelikož mám koníka 50 km od domu, tak je pro mě benzín výraznou položkou. Jedna cesta za koníkem mě přijde zhruba na 180,– Kč.

Občas se ztratí nebo roztrhne ohlávka, přetrhne vodítko, roztřepí kartáč, zlomí háček na kopyta, apod - takže se průběžně stále dokupují podobné „drobnosti“

Hlavní je, aby byl koník zdravý - jinak se člověk zruinuje na veterináři :(

Víc mě ohledně financí nenapadá - když si vzpomenu, ještě napíšu :wink:

S časem věnovaným koníkovi je to také hodně individuální.
Pokud bývá koník celý den venku ve výběhu s ostatními koníky, tak člověka moc nepotřebuje (krom toho, aby ho nakrmil).
Pokud bývají koně zavření v boxech a výběh nemají - je potřeba ho každý den trochu opohybovat - minimálně hodinu.
V žádném případě nedoporučuji chovat koníka samostatně (bez společnosti dalších koní). To bys s ním mohla být klidně 12 hodin denně, ale koník bude stejně nešťastný a časem může být i zlý.

Každopádně pokud má někdo koně doma, tak musí počítat s časem minimálně takto:
ráno: nanosit do boxů seno, vymístovat (vynést) bobky, nakrmit jádrem (ovsem)
večer: totéž co ráno + vybrat kopyta
jednou za čas vykydat celé boxy
Takže mít koníky doma je časově náročné celkem dost.

Kdybys měla chuť, tak mrkni na** http://viking.raketka.com 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4039
17.3.07 07:49

děkuju za info, myslela jsem si to :wink:
Jinak Viking je fakt moc krááásný :P .....záááávidím!
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
18.3.07 22:06

**Děkujeme, děkujeme :oops:
Já mu to vyřídím :wink:

A ty chceš kupovat koníka pro sebe nebo poníka pro děti? Či jakpak? :D** 

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
31.3.07 00:02

Ve všem souhlasím s raketkou, měla jsem taky koně, pokud si myslíš, že by si to sama nezvládala je taky dobrý najít si kamarádku, nebo kamaráda který ti pomůže, lepší je když bude o koních něco vědět, alespoň ti do začátku s ledasčím poradí, taky pokud máš děti, nebo plánuješ či jseš těhu je určitě lepší být na to dva, alespon se vystířídáte co se ježdění a péče týče. Protože pokud budete mít takovou hyperaktviní kobylku jako já tak jí rozhodně nebude stačit jedno ježdění deně a to chodí ještě do hektarovýho výběhu :lol: Měj se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
770
9.4.12 21:38

ahoj koňačky,
poraďte nějaký spolehlivý e.shop
potřebuju objednat nějaké vitamíny pro kobylku s hříbětem
a nemám čas jezdit po obchodech :think:
díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1158
10.4.12 11:44

mně vždycky vyhověla společnost kamír

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
9.11.13 20:36

den ve stáji

Ahojky chtěla jsem se zeptat jak vypadá váš den když jste ve stájích? co děláte první a tak? Mám sice představu ale víc názorů mi rozhodně neublíží spíš pomůže děkuju klidně pište i do sz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama