Psi bez vodítek x batolata

386
1.2.07 15:45

Psi bez vodítek x batolata

Ahoj maminy,
chtěla bych vědět, jak řešíte psy, které volně pobíhají kolem vašich dětí (psi nejsou samozřejmě vaši). Teď jsme se vrátili z procházky a jsem celkem v šoku. Adula byl jenom na motorce a běžel k němu pes a štěkal. Tak jsem si rychle stoupla před Adulu a křičim na psa: „Mazej“ a jeho pán na mě vystartoval, prý co mu ten pes udělal a tak. Já na něho, že zatím díkybohu nic, ale nebudu čekat, až mu něco udělá a on začal být tak strašně sprostej, že to tady ani nemůžu popisovat. To jsou fakt zážitky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

212
1.2.07 16:23

Ahoj,

taky se mi stala nedávno příhoda. Malá byla na motorce a běží k ní pes ve velikosti telete. Rychle jsem vzala Andulku na ruce a do volné ruky chytla motorku a když se psisko chystalo ke skoku, tak jsem ho přetáhla motorkou přes hřbet. Majitelka začala hned pištět, co to dělám jejímu pejsánkovi, tak jsem jí na to řekla, že ještě můžu vytáhnout pepřák, který nosím sebou. Tak bleskurychle odtáhnutého a přivázaného psa jsem ještě neviděla.

Trudi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
1.2.07 16:33

Já snad začnu nosit taky pepřák:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.07 16:34

Ahoj,
tak nám taky dost vadí na volno puštění psi. Pokud je majitel blízko a pes ho poslechne, tak je to ještě v pohodě, ale když si pes lítá sám, tak je to na odstřel :x - zejména majitele.
Já mám psy strašně ráda, ale malou učím, že cizí pejsky nehladíme, nedráždíme. A hlavně starší lidi malé říkají „jenom si ho pohlaď, on ti nic neudělá“, což je blbost. Jednak nikdo nemůže vědět, jak ten pes bude reagovat na cizí dítě, taky nevím, jestli malou nenapadne ho nějak zlobit, ale hlavně, jak ji příště vysvětlím, že další cizí pes se nehladí, když si už nějakého cizího pohladila?
U nás v okolí je to celkem v pohodě, jakmile zmerčím cizího psa bez pána, tak chytám dítko na ruky a asi se tvářím tak strašně, že psi se nám raději vyhnou.
Pokud náhodou procházkujeme přes louku, kde je jasné označení tabulkou „volný pohyb psů“, tak je mou starostí si dítko ohlídat, i když zatím vždy majitelé volali na své miláčky a stahovali si je k sobě, než jsme přešli.
Zatím nemám žádnou vyloženě špatnou zkušenost, ale umím si představit, že bych v případě „nevhodného chování pejska ke svému dítěti“ byla schopna značného fyzického násilí na té němé tváři i s rizikem vlastního poškození :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
1.2.07 19:25

To mě může vždycky trefit šlak :evil: :evil: Minule se vrátil z procházky můj otec s tím, že Kubu držel nad hlavou a do vlčáka kopal. Stát se to mě, nevím, jak bych dopadla. Ať si klidně běhají, ale s košíkem na hubě. Pejskaři jsou někdy na zabití, NIKDY nemůžou vědět, co jejich pes udělá cizímu, pobíhajícímu a pokřikujícímu dítěti. Opravdu NIKDy. moje kamarádka má dítě a psa (Pražský krysařík), který má vždycky košík. A pejskaři? Litují ho, diví se. Vždycky jim říkám, že bych jim přála, aby se jim zahryzl do lýtka. Chápu, že je někdy berou jako svoje děti, ale pokud by jen běžel na moje dítě kopu kolem sebe a je mi to jedno!!!!! Tak pozor na matky medvědice :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8671
1.2.07 19:32

Ahoj,
vadí mi to a hodně!!!Sama chovám trpasličí jezevčíky a ani ty nepouštím nikde,kde by mohli někoho byť jen obtěžovat!Děti, naši psi milují.To samé řeším hádkama s pejskařema,kteří po svých miláčcích neuklízí,co po nich zůstane na chodníku!To taky zuřim! :evil: :evil:
Ze zážitku Evy mi vře krev,pes nemá co být volně puštěn na ulici nebo v parku ,jen na vyhrazených místech a ještě si majitel dovolí být sprostý-to je na kopnutí do holeně! :evil: :evil: :evil:

Stáňa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.2.07 20:42

Taky to nemám ráda. Nadávno mi jeden skočil do kočárku k sedícímu dítěti a olíz ho :twisted:
To nedovolim ani našemu natož cizímu :roll:

Nesnášim lidi co si po psím miláčkovi neuklidí bobek. Já uklízím vždycky, i když jedu s malou. Nesnášim když to pak vidim na chodníku, je mi hrozně :(

Jo, omlouvám se jednou jsem to nesebrala :oops: a na chodníku. Byla jsem 5. den po porodu, čerstvě propuštěná z porodnice. Nakojila jsem malou a s tím že se potřebuju nadýchat česrstvého vzduchu jsem šla se psem na procházku. No BLBÁ prvorodička :roll: jaksi mi nedošlo, že jsem dole dost potrhaná a jaksi se nebudu moct ohnout. Fakt to nešlo. Musela jsem to tam nechat. Řvali na na mě nějaký lidi. Já s ostudou a brekem šla domů. Měla jsem pak z toho děsnou depku, ale fakt jsem nemohla :oops: :cry:

Díky, potřebovala jsem se trošku z toho vymluvit. Je to sice už rok ,ale pořád na to myslim :(

• Nahlásit
  • Citovat
Kac
5049
1.2.07 21:27

Ahojte,
tak musim napsat svou prihodu¨co se mi stalo cestou na zahradku.
Sli jsme s Honzikem v lete to mel 2,5roku na zähradku a je tam kus cesty pres byvale pole-ted je to jen louka. Nikde nikdo a ted vidim zene se k nam pes a steka a ja ze psu respekt nemusim je vubec. Byl to krizenec nejakeho podvrataka a vlcaka. Pes stale na nas stekal, tak jsem okamzite vzala Honzika na ruce. Pes nas zacal v 2metrovem odstupu obchazet jako by se chtel dostat za nase zada a porad stekal. To jsem se snazila porad byt k nemu celem.To mi fakt uz strachy cvakal i zadek. Ve vzdalenosti 100m se objevili lide-par, ktery vencil psa cau cau a koukali co se deje. Minutova myslenka-ti jsou daleko ti mi nepomuzou. A po 4minutach ASI, ktere se tahly nekonecne dlouho se objevil u jednoho baraku chlap(50m) a z dalky na nas kricel:nebojte se nic vam neudela!!!!! No pes vypadal na opacny nazor, ale byla jsem z toho dost vyklepana!! No jeste ted nam z toho hruzu. Byla jsem schopna jen mu rict at si ho uvaze a da nahubek.. vic jsem nebyla schopna mela jsem takovy strach mozna ani ne o sebe ale o Honzika. No nepremyslim¨co by se mohlo stat…
Zkratka pejskari by meli si sve psy hlidat a uklizet po nich!
Kac

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91
1.2.07 22:33

Ach jo, hádám se snad ob den. Přestože vím, že je to beznadějné a jedině mi to zhorší náladu, stejně se hádám. V našich končinách je to snad národní sport, nechat najíždět velké psy na malé děti… když je mám obě dvě na motorkách, tak nevím, které hájit tělem dříve. Tak řvu (marně) a dusím se vzteky. Je to opravdu tragikomické, ale asi 3. slovo mojí holčičky bylo „ojíno“ (hovínko) - uvědomila jsem si, že s převahou nejčastější moje slova jsou „pozor hovínko“ (samozřejmě venku :) ). Na to asi neexistuje recept a obávám se, že za našeho života se to už nezlepší :( .

Ahoj, Lora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.2.07 01:02

nechapu proc zakladas stejnou diskuzy i tady i na mis…?jeste kdyz vime ze cela diskuze se tak nejak zvrhla :twisted: .ty jsi proste proti psum a myslim ze uz to kazdy vi,tak nema cenu to neustale propirat ??
taky jsi tam ten pribeh nadhodila trochu jinak cituji Ahoj maminy,
chtěla bych vědět, jak řešíte psy, které volně pobíhají kolem vašich dětí (psi nejsou samozřejmě vaši). Teď jsme se vrátili z procházky a jsem celkem v šoku. Adula byl jenom na motorce a běžel k němu pes a štěkal. Tak jsem si rychle stoupla před Adulu a křičim na psa: „Mazej“ a jeho pán na mě vystartoval, prý co mu ten pes udělal a tak. Já na něho, že zatím díkybohu nic, ale nebudu čekat, až mu něco udělá a on začal být tak strašně sprostej, že to tady ani nemůžu popisovat. To jsou fakt zážitky _________________
tam jsi se moc nesetkala z nazorem ze do psa po zastekani neni dobry kopat,tak jsi si pribeh trochu pozmenila :?: :?: :idea: :idea: :idea:
no aspon je videt ze jen bojujes proti nemim tvarim a je mi to docela lito k.

• Nahlásit
  • Citovat
91
4.2.07 20:51

Hm, a mě se to téma zase docela líbí. Nejen proto, že je jedno z těch, které momentálně dominuje mým dnům :) , ale i proto, že není „jen“ o psech a psovodech, ale také o slušnosti, odpovědnosti, řešení konfliktních situací, zvládání vlastní agresivity apod. Pokud někdo nechá vědomě naběhnout svého velkého psa na mé malé dítě, je to jakoby se mi pokusil dát na chodníku pěstí, jen o mnoho zbabělejší. A pokud se nám současný stav věcí nelíbí, můžeme s tím dělat málo, ale to málo je naše občanská (pominu-li rodičovskou) povinnost. V té souvislosti mě napadá, že jsem si kolikrát říkala, jak to vlastně je: mají být psi na chodníku na vodítku, mají mít náhubek, nebo je to „jen“ na odpovědnosti majitele… nevíte náhodou někdo? A co trávník v parku? Kde si vlastně mohu stěžovat, pokud si myslím, že se někdo chová neohledupně, nebo dokonce nebezpečně? U strážníků?
Díky a zdravím, Lora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
386
4.2.07 21:29

Ahoj anonyme,
abych Tě uvedla z omylu, diskuzi na e-miminu a baby-café jsem zakládala v jeden okamžik. A to tak, že jsem jeden text zkopírovala do druhé diskuze, takže musejí být naprosto totožené (obě jsem pak musela 1× opravit, protože jsem si všimla, že jsem udělala prav. chybu - mmch - Ty by sis to taky po sobě mohla přečíst, protože se Ti to tam hrubkama jenom hemží). Takže nevím, o čem tady píšeš a ještě ani nejsi schopná se přihlásit :evil:
Mnoho maminek to tak dělá. Na každý portál chodí jiné maminky s jinýma zážitkama, takže nepruď :! , proč jsem zakládala druhou diskuzi, když se jedna zvrtla. To jsem předem nemohla vědět.
Jinak, jak už jsem psala, psa máme také a vůbec mi psi nevadí, když neběhají za mým synem bez vodítka :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
4.2.07 21:47

Ahoj,
pejskové mají být na vodítku, pokud se pohybují po ulici, kde chodí lidi!!
Osobně proti němým tvářím taky nic nemám, ale pouze pokud neohrožujou ostatní, neřku-li moje dítě - to pak začnu být agresivní!!
Nedávno šel proti nám na sídlišti pán, u nohy loveckého psa (samozřejmě bez vodítka), a pán měl sice od začátku tendenci pejska u své nohy udržet pomocí příkazů- leč nezdařilo se, akorát tak jsem stihla malou zvednout do vzduchu!
Pes si chtěl hrát, ale co já vím - do hlavy mu nevidím.
Jeho pán ho pak nakopl - pes chudák zakňučel. To mi ho bylo pak až líto, vždyť kdyby pes byl na vodítku, mohlo se všemu předejít!!!
Mám sama problém, že se větších psů docela bojím, pokud nemají košík, natož když mi očuchává dítě.
Někteří majitelé psů by měli být trošku soudní, a to nemluvím o těch pokladech, které pejskové zanechávají po sobě na chodníku.
Nevím, kam dřív koukat - jestli pod nohy svojí dcery, nebo pod svoje.
Oběma už se nám podařilo několikrát našlápnout exkrement, a to je mooooc příjemný!! :twisted:
pitrisek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.2.07 00:14

Co naslapnout psi hovno, ale mate-li kocarek trojkolku tak se hovnu obcas nevyhnete. A obzvlast kdyz maji gumy na koleckach vzorek, tak je to pak chutovka, to z nich skrabat.
Bydlim na Praze 7, kde je hodne duchodcu, kteri se uz neohnou, takze podle toho to tu vypada - nejposranejsi ctvrt v Praze (a to je moje ctvrta bydlici prazska ctvrt po 9, 2 a 3).
Ja s oblibou volam na majitele psu bez voditek - zavolejte si toho vaseho čokla - bych Vam prala videt pak ty pohledy…:-))), ale jinak mam psy rada.
Neprihlasena Hanka1

• Nahlásit
  • Citovat
792
17.2.07 17:54

Ahoj - já tedy budu asi trošku oponovat mamky… mám doma pětiletého labradorského retrívra a měsíční miminko. Od mládí jsem vášnivým kynologem. Podle našich zákonů má být pes na veřejnosti bud na vodítku nebo s košíkem. Nevadí mi tedy volně pobíhající psy - ale měli by mít koš. Pokud ale vidím, že někde páneček hází svému psu balonek, aby se vyběhal - neletím mu vynadat, proč nemá koš… Ono to totiž není o psech, ale lidech. Máte - li poslušného psího kamaráda, není problém ho leckde nechat vyběhat - aniž by cokoliv provedl. Nicméně - vidím-li někde poblíž mamku s malým prckem, vždy si svého psa přivolám, mamince sama navrhnu - zda si nechtějí pejska pohladit.. a máte vidět ty rozzářené dětské oči, když se mohou poduchlit s 40kilovým zvířetem, které si před nimi lehne na záda a ukáže bříško.
Takže - neházela bych do jednoho pytle všechny volně pobíhající psy.. spíš bych apelovala na jejich majitele, aby byli ohleduplní a ostražití k okolí - a stejně tak mamky by mohly být někdy více ohleduplné k nám pejskařům.
Víte - mám jinou zkušenost - maminku tří dětí, která křičela na mě velmi vulgárně a svým dětem říkala, že pes je jistě pokouše… že se k němu nesmí přiblížit a podobné nesmysly. Takto vzniká jen a jen panika, hysterie a společenská nesnášenlivost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama