Jakého domácího mazlíčka?

81
20.4.06 21:41

Jakého domácího mazlíčka?

Ahoj maminy,
ráda bych (nejen) Lucince pořídila domácího mazlíčka.
Mělo by to být chlupaté (příp. opeřené), větší než křeček a menší než pes či kočka.
Máme byt a ideální by bylo, kdyby zvířátko mohlo být u Lucky v pokojíčku, ale místo se najde i jinde.
Napište, prosím, s jakými zvířátky máte jaké zkušenosti.
Díky moc;)
Ch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

853
20.4.06 21:49

A co fretku???Můžeš ji vodit i na vodítku viděla sem u nás jedny lidi s ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
20.4.06 21:54

Ja mam zkusenosti s potkanem, sama pozitiva :-) Nekomu se nemusi zamlouvat (zvlaste ocasek, co jsem tak postrehla :-)), ale kdyz se mu clovek dost venuje, tak se hodne nauci (narozdil od krecka). Pak bych jeste mozna zvazovala osmaka degu nebo cincilu, ale s tema zkusenosti nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
20.4.06 21:55

rybicky popisu pozadovaneho mazlicka asi neodpovidaj co ? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
20.4.06 22:03

cincilu neodporucam :!
ked uz, tak zakrsly kralik je fain.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12468
20.4.06 22:06

Moje sestrenice ma kralika (uz druheho) a neda na nej dopustit.
Na muj vkus (soucasneho majitele velkeho psa) to asi neni uplne ono, ale ona je stastna :))
Jinak my jsme doma chovali postupne: rybicky-moc prace a zadna legrace, krecky-uplne na prd, opet moc prace a zadny „kontakt“, bile mysky-viz krecci, kanarci- lepsi nez krecek, nebo mys, ale na pomazleni to neni, pak jsme meli ryzovnika (taky ptak) ten byl dobrej, protoze krasne zpival a nic moc nechtel, az jsme nakonec stejne poridili psa nejdriv maleho a pak velkeho.
Rekla bych , ze to je asi bezny „prubeh“ chovatelstvi :)))))
Manzel zase mel doma kocku, tu jeho jsem nenavidela-perska „preslechtena“ uplne pitoma, ale sestra si ted poridila kocoura obycejneho potulneho a musim rict, ze oba dva nasi labradori (jeji a i nas) kocoura poslouchaji jak hodinky a kocour sefuje cele rodine. Akorat, ze neni dobry vuli alergii :((
Zviratkum zdar Jana :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
20.4.06 22:07

Charlie, pořízení mazlíčka je vynikající nápad :)) My jsme zrovna taková ta „zamazlíčkovaná“ rodina, máme 4 kočky, 2 osmáky degu a rybičky. Jířa je na zvířátka zvyklý od narození, přímo je miluje. Asi od 1 roku umí správně vzít kočku i koťátko, od 1,5 roku to tu všechno každé ráno krmí - kočkám dává vodičku, granulky, masíčko, osmákům sype zrní a kontroluje, jestli dostávají i mrkvičku a oříšky. A rybičky také každý večer připomíná :)
Myslím, že pokud vysloveně nechceš kočku (za tu se přimlouvám úplně nejvíc, jsou to skvělý parťáci do hry a děti se naučí, že se k nim musí chovat s citem, protože jinak riskují škrábanec - je to dobré pro život), tak osmák degu je vynikající nenáročné zvířátko… ale pro ručky 22 dítěte je hodně rychlý, buď ho umáčkne, nebo jí zdrhne :)
Alternativa by mohla být malý králíček nebo morče, ale ti jsou „smradlavější“ a nebývají extra mazliví :)
Takže já doporučuju kočičku :) není s tím práce, nesmrdí to a je to mazlivé
http://jiricek.nethouse.cz/…3-16_008.jpg

Osmáci degu /jsou hrozně přítulní, ale fakt rychlí/
http://foto.aprilmouse.net/krmic3.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
20.4.06 22:19

A co takhle pražský krysařík - pro ty kdo neznají je to pejsek ale úplně miniaturní a neplatí pro něj ani zákazy sem psi nesmí (ještě jsem neviděla člověka který by je považoval za psy :lol: ). Maj je tchánovci a my jsme doma krysařici taky měli. Ale nesplňují kritérium chlupatosti :D
Jestli je chceš vidět tak třeba tady
http://prazsky-krysarik.cz/…ogalerie.php?…
http://prazsky-krysarik.cz/index.php?…ský%20krysařík
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
20.4.06 22:22

Týýýýýý jo, to male sedive, cemu Jirik dava hubana je fakt kote?? :D 8O Paradni fotka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
20.4.06 22:24

Holky,díky moc za reakce!

• rybičky časem pořídíme, ale nejdřív musíme najít místo na akvárko:)
  • osmáka neznám, kouknu na něj
  • přemýšlela jsem nad zakrslým králíkem, ale je prý v noci dost hlučný, a všem známým zakrslý králík vyrostl:( strašně žere a ničí nábytek - určitě ne všichni, ale já bych měla štěstí na nějakýho takovýho výlupka… (strašně se mi líbí králík beránek - s ouškama dolů, to je nádherný zvířátko)
  • kočičku mají naši, taky bych ji brala, ale bydlíme v paneláku v přízemí a to mám strach, že by nám utíkala…
    Přemýšlela jsem nad činčilou, ale tu mi nedoporučujete:(
    No, nijak na to nespěchám, tak uvidíme, jaké zkušenosti popíší případné další chovatelky…
    Ptáček by se mi líbil, ale je fakt, že to taky není moc mazlivý tvor.
    Asi se fakt budeme muset co nejdřív přestěhovat do domečku a pořídit všechno od rybiček až po kamerunské kozy;)
    zatím ahoj.
    Ch.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
20.4.06 22:24

A ke kočkám. Mám je hrozně ráda, doma jsme měli vždycky tak 4, jenže podle mě je to hrozně velký závazek v tom smyslu, že kočku sebou nevezmeš na výlet či dovolenou (se psem to jde) a není jí tak jedno, že se o ní případně stará někdo jiný (teda u nás to aspoň nenesly moc dobře a to jsou napůl venkovní, takže ne tak závislé). Toť moje zkušenost.
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
20.4.06 22:39

Snehu - jasně, to je jeho osobní kočička Mimi :)) náš odchov. Jinak Crostina Petite Patte - barmská modře želvovinová. Jejich vzájemný vztah je čím dál tím lepší, tohle je fotka z vánoc…
http://jiricek.nethouse.cz/…alovani2.jpg

VeruskaK - my máme kočky ryze domácí, čistokrevné. S hlídáním problém žádný nikdy nebyl - vždycky jen stačilo, když sem někdo přišel, vybral záchodky a nakrmil - 1× denně :) Venčit se to nemusí narozdíl od psa, což beru docela jako problém pro někoho, kdo nemá zahradu…

Jinak Charlie - my jsme taky v přízemí :) kočka ti může vypadnout klidně z 9 patra, stejně se prostě musí dát do oken sítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
20.4.06 23:00

aprilmouse - já mám pocit, že by kočku přízemí „lákalo“ a utíkala by. Z pádu strach nemám. Našim vypadl koucour z druhého patra, byl dokonce na kapačkách, ale přežil a už zase skáče z kuchyňského okna na balkon:)
Sítě? A balkon máte? Nám by kočka zdrhala přes něj - jakmile je teplo, Lucka je na balkoně, to by ani síť nepomohla…
Míša (koucour) je úžasnej, ale kdyby bydlel níž, určitě by čas od času odběhl…
ale ještě pár fotek Jiříka a kočiček a jdu do toho taky;)
Ch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
21.4.06 07:29

Ahojky :wink:
Já vřele doporučuju mrňavého pejska. Koupili jsme si s manželem jorkšírka, vyrostl nám do „obr“ váhy 1,6 kg - nelíná, díky absenci pod:,–(ových chlupů nesmrdí a je doporučován i pro alergiky. Ten náš je vyloženě zlatíčko - ani moc neštěká a za jakékoliv děti by položil život. Na dovolených nám ho povolili všude (penziony, hotely) a někde dokonce nechtěli ani poplatek, protože prý to snad ani není pes ale hračka… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11148
21.4.06 07:41

Jorkšíra mají sousedi a taky bych do toho šla. Ale zakrslého králíka z vlastní zkušenosti nedoporučuji. Je to sice fajn mazlíček, když si na vás zvykne, ale jak se dostane do puberty, tak hrozně smrdí a bohužel i očůrává :evil: Co se týká okusování kabelů, nábytku a koberců, tak se musí doma učinit velká opatření, aby došlo k minimálním škodám. Takže králíčka do bytu už nikdy :!
Mám dobrou zkušenost s andulkami. Ale taky to chce ze začátku hodně trpělivosti a odnaučit je oďobávat knížky apod. Ale jde to a pak je to vynikající kamarád. Pořád ho pak máte nalepeného na sobě :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama