maminky-pejskařky, prosím o radu!

1666
4.3.06 12:11

maminky-pejskařky, prosím o radu!

Ahoj holky, jsem naprosto zoufalá a tady na emiminu mi vždycky někdo poradil…
Mám doma dvouletého jorkšírka - pejska. Od malička je strašlivě hodný, miluje lidi, skoro neštěká, prostě ideální psí společník. Je to asi 14 dní kdy nám začal neskutečným způsobem občůrávat nábytek v obýváku a kuchyni :? NIKDY nic takového nedělal, když jsme si ho přinesli jako štěňátko naučil se strašně rychle chodit na jedno místo, kde má svou čůrací dečku v případě, že jsme v práci nebo když ho to přepadne v noci, kdy všichni spí.
Jsem v 16 tt, čekáme naše první mimi, hormony řádí a já denně propadám záchvatům pláče, že do takového prostředí se zblázněným psem přece nemůžu přinést novorozeně :cry:
Prosím stalo se vám některé to samé? Proč to ten malý dacan dělá? Nic se u nás v poslední době nezměnilo, pro mimi ještě nenakupujeme, takže se nemůže cítit ohrožen. Máme ho strašně rádi a nemohli bychom ho dát pryč, ale ta stávající situace mě prostě zabíjí…
Děkuji předem za jakoukoliv radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1983
4.3.06 12:55

Noggie
Mě tohle udělal kocour - taky tak nějak kolem 10 tt začal čůrat úplně všude.
Značkoval nám věci, sedačku pročůral skrz naskrz, hrůza 8O Taky jsem byla zoufalá, ale pak mi došlo, že oni ty zvířátka tak nějak cítí že se blíží změna, která je může „ohrozit“. Tak jsem mu trpělivě pořád dokola vysvětlovala, že ho rozhodně miluju stejně jako dřív, mazlila jsem ho, podstrojovala mu … no a je klid. Kocour (mimochodem 7 let a bezproblémů) je teď zase klidnej. Naopak mi přijde že se i těší. Miluje když vyndám miminkovský oblečení - hned se do něj rozvalí a blaženě chrápe :lol:
Prostě to chce mraky lásky a trpělivosti. Zvířátka jsou jako děti - žárlej. Tak je musíme ujistit, že se nic nezmění :wink:
Tak ti přeju spoustu trpělivosti a uvidíš že za chvíli bude klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
4.3.06 13:20

Ahoj,
to je zvířecí žárlivost.Máme velkýho psa na zahradě,je mu 12 let a svým způsobem nám nahrazuje dítě.Kolikrát jsme si říkali,že leckteré děti se nemají tak dobře jako náš pes.
Když jsem byla cca 10-12 tt. začal mě úplně ignorovat .Nechtěl se mnou na procházku,když jsem mu dala granule,radši nežral.Mysleli jsme,že je nemocnej,tak jsme po pár dnech jeli na veterinu.Nic mu nebylo,byl to jeho způsob žárlivosti,prostě ze sebe dělal chudáčka.Veterinářka říkala,že zvířata mají svůj instinkt a vycítí změnu,i když není viditelná.Některá začnou upoutávat pozornost tím,že jsou agresivní,ničí věci a nebo naopak bojkotují vše a to i na svůj úkor.Dělají to podvědomně ze strachu,aby nepřišli o své postavení ve smečce.
U nás to znamenalo chovat se dál jako předtím,dál vyžadovat poslušnost,chodit na procházky.Psa to cca po měsíci pustilo a je klid.
Takže trpělivost,budeš to muset vydržet než pochopí,že to pro něj žádná změna nebude.
Popř.se v ZOOobchodě dá koupit sprey-stojí okolo 100 Kč,který nastříkáš po bytě a psa by to mělo odradit se „venčit“ doma.My ho měli na kocoura a pomohl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.3.06 13:20

Náš pes to dělá, když hárá sousedovic fena!

• Nahlásit
  • Citovat
283
4.3.06 13:28

Ahoj Noggie,

já mám za to, že tvůj pes přesně cítí, že jsi těhotná. Je již na prahu dospělosti a spolehlivě rozezná hormonální změny a ty tvé jsou nové a vzbuzují u něj nejistotu.
Každý jedinec je k těhotenství své paničky jinak vnímavý. Určitě bych doporučila dát pejskovi pocit jistoty, a to hlavně zvýšeným zájmem o jeho „osobu“.
Jiným důvodem by mohla být i nějaká hezká hárající slečna v blízkém okolí, nebo i nový psí sok u sousedů a s tím souvisí značkování „svého“ území.
Ať je to kterákoliv z příčin, nebo i jejich kombinace, stav by měl být při zvýšené péči dočasný. Není proto nutné zoufat. Nez se prcek narodí, bude zas OK. Možná trošku jiný, dospělejší, jistější, hloubavější, ale pořád tvůj.

Můj pes se tenkrát urazil a od té doby mi nikdy neskočil do klína…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
4.3.06 13:35

Moc děkuju za reakce, holky. Musím říct, že jste mě strašně překvapily! To by mě v životě nenapadlo, že to ten mrňous vycítí a začne takhle bláznit.
Strašně mě mrzí, když ho potrestám a on se pak na mě kouká těma svýma smutnýma očima. To začnu zase brečet co jsem to za ubožáka, že zmydlím takového malého prďouska. Hned to řeknu manželovi a budeme se snažit to období nějak vydržet. Musím říct, že na tu podložku chodí dál vzorně kajdit, jen to čůrání je strašné, vyloženě to vypadá, že si značkuje kdejaký kousíček nábytku.
Fakt, strašně moc děkuju za rady!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
4.3.06 13:37

Jo a psí slečnou to nebude - žádná se tu v okolí nevyskytuje :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
4.3.06 18:16

Tak já mám taky psa a taky začal totálně blbnout,jenže u mě už od cca 4 tt.Myslela jsem si,že je nemocný.Pořád chodil od ničeho k ničemu a naříkal.Okousal si ocásek a to tak že do masa a já nechápala co se děje.Podotýkám,že už od začátku těhotenství jsem doma na riziku.Takže sám už nebýval.
Byla jsem z něj tak vyblblá,že jsem mazala na veterinu.verdikt:absolutně zdráv,ale cítí změnu mého stavu.
Smála jsem se tomu jak blázen,ale dnes,když už mám jen měsíc do porodu a není mi nejlíp,musím přiznat,že ten můj mazlík každou nevolnost prožívá se mnou a je mi pořád za zadkem.Jakmile mi někde něco spadne z ruky už je u mně a hlídá..A poslíčky snad předvídal.
S tím čůráním to taky zkusil-párkrát.Nebila jsem ho,jen mu vynadala a vždy to místo umyla octovou vodou-ta přebije pach jeho moči takže už se tam nevytento.. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
4.3.06 18:33

Co dělal náš kocour v těhu už nevím - ale po příchodu z porodnice to bylo zajímavé - malého očuchal a pak upadl do deprese. Nejedl, nepil, třetí den si to rozmyslel (neumřel jako Bruncvíkův lev :lol: ). S náma se baví, malého si nevšímá, aní do postýlky nebo na hrací deku neleze, i kyž jsou to tak lákavě měkká místečka. :D

Pěkný zbytek těhu, zdravé mimi a klidné zvíře přeje Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaa
1150
4.3.06 20:16

Ahojky Noggie:O)
Jsem 100% přesvědčená, že zvířata tuto změnu cítí, náš hafík se stal v době mého těhotenství přítulnější a mazlivější, teď nám zase z neznámého důvodu začal roztahovat koše, když je doma sám. Nejde mu o jídlo, protože když manža zavřel koš do pokoje, roztahal alespoň koš s plenama :roll: Snažíme se najít příčinu jeho chování, snad se nám zadaří. Jinak se snažíme najít během dne chvilky, kdy se věnujeme jenom jemu, pak si hrajeme všichni dohromady a večer má svoje „mazlící chvilky“. Bohužel to ale nevyjde vždycky, někdy jsem vynervovaná, je prostě blbej den a odnáší to i hafík :( Ale snažíme, se, tak snad se to zase všechno urovná. Jinak se Sárou si Aldík rozumí výborně, hrají si spolu, blbnou a tak…
Papa, chce to trpělivost a dát té psí dušičce čas, aby se vyrovnala s takovou změnou. :D Hezký zbytek těhotenství přeje
Jaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
4.3.06 20:33

Ahoj,jak řekly už holky cítí to.Když jsem měla svého prvního psa(Německý ovčák)tak ten vždycky bláznil když jsme se balili na dovolenou,lezl za nám i na hajzlík,uklidnil se až když se naložila tay jeho věci(obijek,košík a pod)pak měl jistotu že jede taky.Jo a ještě se připrav na to až se miminko narodí a pejsek ho přijme do smečky tak se stává že se stanou ochránci a běda jak vás uviděj že třeba mim dostalo na zadek.Bude ho bránit zuby nehty
Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
4.3.06 20:40

Tak já taky můžu potvrdit, že zvířata (nejen psi) vycítí „změnu“ ve stavu paničky. Naše králice na mě v okolo 12tt dupala a prskala, ve 20tt obrátila a její každovečerní póza byla u mého břicha, které něžně zahřívala svým kožichem. Z miminka samotného už tak nadšená není, ale toleruje ji a v případě hrozícího konfliktu se klidí do ústraní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
5.3.06 16:28

Tak nas pes taky blaznil, zacal me silene hlidat, nikdo kolem me nesmel projit, hned stekal a uz mu to zustalo. Stal se z nej trhac, hned by se s kazdym pral, jak me brani.
Malyho igonoruje a utika pred nim, ale myslim, ze az malej poleze, tak se zkamaradej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.06 21:04

Já mám retrívra, včera začal kňourat a být hrozně neposedný, běžně tohle dělá když hárá sousedovic fenka, ta hárala sice už před měsícem, ale dokud jsem nenarazila na tuhle diskusi, tak mi to nedošlo. Jsem teprve ve 4tt…no teda, ta příroda!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1761
7.3.06 07:52

My máme doma 1,5letou bíglinku. Právě je po čtvrté falešně březí, už nevím, co s tím :? .
Ale tato diskuze mě velice zaujala, takže až se příští rok budeme snažit o mimíska, tak ji budu dobře pozorovat :-) Jsem moc zvědavá, jak přijme dalšího člena smečky, protože ted musí být pořád s náma, když mě manžel obejsme, tak na nás skáče, sedá si mezi nás.. prostě otrava na muchy :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama