Perská kočka a batole

7094
21.2.07 14:08

Perská kočka a batole

Ahoj, vím, že diskuze na téma kočky už tu jednou byla, :oops: ale já mám trochu jiný problém.

Máme doma kastrovaného perského kocourka a kočičku, samozřejmě očkované. Takže to jistě znáte - i přes pravidelné česání - chlupů všude spousta :D
Navíc teď máme dvouměsíčního chlapečka, kterého začínáme dávat na zem na hrací deku, takže ji olizuje a oslintává, má tam hračky, časem bude lézt, strkat hračky do pusy, apod. Mám naše mazlíky moc ráda a nechtěla bych je od malého nějak izolovat. Přesto - pořád se ve mně bije volnost kočkám x a ta úzkostlivá mamina :oops: :oops:
Vím, že na nějaké bakterie si mimčo zvykat musí, ale není jich moc? Nedělám si iluze, že naši mazlíci hrací deku a hračky obejdou obloukem :lol: :lol:
Já vím, že jsem možná až přehnaně úzkostlivá a bojím se o zdraví malého zbytečně, ale budu moc ráda, když napíšete, jak jste to řešily vy.
Moc děkuju všem, kdo se podělíte o své zkušenosti. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.2.07 14:25

ahojda,
taky máme kočku, sice britku, ale chlupy všude taky… Řeším to jednoduše - víc luxuju. Je to na bednu, dělám to maximálně obden, ale jde to.
Ty chlupy jsou nepříjemný a stopro se jim nevyhne snad nikdo. My si na ně zvykly v posteli, na ručníku, v čaji i v jídle :lol: ale s miminkem by člověk rád trochu víc čistoty, chápu tě. Řešení je fakt ten lux, víc mě nenapadá, ale ještě mrknu, jestli tu někdo nenapíše lepší „špek“!
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
9867
21.2.07 16:23

My máme psa - a chlupy pochopitelně taky všude. No a podlahy má pod patronací tatínek, takže se rozhodně nevysává každý den. Obě holky jsou zdravé jako řípy a chlupům se naučily záhadně vyhýbat…

L.

PS:
Než se budeš ptát - kočičí granule jsou stejně jako psí zdravotně nezávadné, jen jsou malé, tak na ně pozor :) Stejně jsme to neuhlídali a než holky pochopily, že nejsou dobrý, tak jich každá kupku snědla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
21.2.07 17:00

Ještě mě napadlo - myslím, ze se kočky nauči vašemu trapidlu vyhýbat ne obloukem, ale přímo veleobloukem :D:D:D:D
Uvidíš :D Kačka je ochotná holky tolerovat jen když jedí ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
21.2.07 20:24

Kocour a Dalek mají navzájem zdravý respekt, oba ví, čeho je ten druhý schopen :wink: , už byly šrámy od drápů i píchance do uší a očí, teď si dají pokoj. Chlupy jsou, ale žít se s tím dá - a na kočičích granulích se Dalek naučil jíst kousky a přestal vyžadovat jídlo mačkané vidličkou 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
23.2.07 17:29

Ahojky,
děkuju moc za příspěvky. :wink: Hned jsem trochu klidnější. Takže jestli jsem to správně pochopila, nechali jste mazlíky dohromady s dětma hned od malinka (nebo čekali třeba do půl roku?) Pořád mi to vrtá v hlavě :roll: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
23.2.07 17:55

Kačka (pes) na Adlétku (dítě) zpočátku hodně žárlila, ale nijak jsme ji neseparovali, jen jsme hlídali, aby si Kačenka nedovolovala žádné nedobré projevy - ale nijak jsme ji neodstrčili, spala dál s ními, byla s námi v obýváku, v kuchyni… Zpočátku je to pohoda, dítě se nepohybuje, zvíře se dá na jeho přítomnost v pohodě naučit…

Než začala být Ada mobilní bylo po problému a příchod Pepi Kačenka ani nespozorovala, možná i protože měla v té době sama štěňata… (Strašný!!!!) Dokonce tolerovala Adlérku u svého porodu - potřebovala moji pomoc a odehnat rok a půl roční dítě se mi teda nepovedlo… Pustila ji i ke štěňátkům…

Kačenku milují i děti kamarádek a Kačka je zcela spolehlivá - dobře ví, že její jedinou povolenou obranou je ústup ;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
23.2.07 20:08

Hned po příjezdu z porodnice, ještě v autosedačce, si Max Dalka očichal, pak trucoval dva dnyna skříni, no a pak si zvykl. Mimčo se zpočátku moc nehýbe, tak pro většinu koček není zajímavé; až začne být trochu akční, je třeba nastavit mantinely oběma. A věnovat kočce pozornost :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7094
23.2.07 23:58

Holky, děkuju moc :) , ale klidně ještě pište i vy další :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
26.2.07 11:42

já jsem musela dát ze začátku (asi na první 2 měsíce) svoji kočku (peršanku) k rodičům. bylo to ale jen proto, že hrozně žárlila na prcka a trápila se. Po 2 měsících jsme si ji vzali zpátky a prckovi se vyhýbala jak tu bylo napsáno veleobloukem. Jakmile začal plakat, tak si zalezla a půl dne jsme ji neviděli. Zase ale když spinkal v postýlce, tak ležela vedle něj na posteli a „hlídala ho“ :lol:
Co se týče chlupů, tak jsem ji vícekrát denně česala na balkoně, aby pak nepelichala tolik doma. Naučila jsem ji, že na všechny dětské věci (oblečení, hračky, přebalovák, kočár …) prostě nesmí chodit.
Teď jsou Vojtovi skoro 2 roky a číču děsně zbožňuje, pořád ji mazlí a pusinkuje. Ona je děsně trpělivá, nechá si od něj naprosto všechno líbit. Může po ní rajtovat, tahat ji za ocas po zemi a nikdy ho ani jednou neškrábla ani na něj nikdy nevyjela.

http://i57.photobucket.com/…78maly-3.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.3.07 13:13

kocky

tak my mame doma dva kocourky a kocicku. normalni evropske kratkosrste. driv jsem davala na postel v loznici jeste specialni pokryvky, na kterych kocky skoro cely den spaly. od te doby co jsem tehotna do loznice nesmi. a do budouciho detskeho pokoje taky ne. maji obyvak, chodbu, do kuchyne smi kdyz jsme tam my, pak schodiste, suteren a maly ohrazeny vybeh. musi si s tim vystacit.
az dite trochu povyroste, urcite ho nebudu nechavat s kockama o samote, deti berou zvirata jako pohyblive hracky, nejsou zrovna ohleduplne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama