Papoušek Žako

5.2.07 12:06

Papoušek Žako

Ahoj :D

Vypadá to, že už bych si mohla brzy splnit svůj sen a pořídit si žaka. Bohužel ale nemám zkušenosti s chovem většího papouška a proto bych ráda poprosila ty z vás, které mají doma žaka, nebo jiného většího papouška, aby mi poradily a napsaly nějaké tipy ohledně jeho chovu. Například jak musí mít velkou klec, co mu vyhovuje a naopak ne, od kdy do kdy je možné je mít venku, jeslti potřebují partnera do páru, jaká je nejepší strava a tak. Je to hodně otázek, vím, ale budu ráda za jakýkoliv váš postřeh a radu!!!

Díky moc :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
5.2.07 12:11

Kamarádka dělala ve zverimexu. A jediné, co si o tomto popouškovi od ní pamatuji je, že nesnese být sám. Pokud budeš třeba dlouho v práci a často, může umřít steskem. Potřebuje stálý kontakt s „milovanou osobou“.

• Nahlásit
  • Citovat
2733
5.2.07 13:06

Taky o něm vím především to, co psala anonymní nade mnou, mají ho známí. Nemůže být sám, takže je nutné ho mít kam dát o dovolené a tak…K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.07 13:22

Tuto informaci taky mám a myslím, že to nebude problém, u nás je po většinu dne pořád někdo doma (jsem na MD) a když pojedeme na dovolenou, žako bude u našich. Tohle jsem hodně zvažovala, vím, že jsou tito ptáci hodně společenští a dospěla jsem k názoru, že u nás trpět samotou nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.2.07 15:10

Ahoj, žako se dožívá dost vysokého věku, klidně 60 let a to asi na mateřské nebudeš. Nechci tě odrazovat, ale je to opravdu dost náročný tvor. Taky se stává, že si zamiluje pouze jednu osobu z rodiny a tu bude naprosto preferovat. O ostatní nemusí mít zájem. Dále pokud to bude sameček, může být v některých obdobích i agresivní a dotyčnou milovanou osobu si hlídat.

Papouška jsem měla a upřímně, už bych si jej nepořídila, člověk nemůže ani nikam odjet, protože i když má hlídání, tak papoušek prostě miluje tou svou osůbku a nic mu ji nemůže nahradit. To se pak stává, že si škube peří, sebepoškozuje se a nežere. To sebepoškozování může nastat i v době, kdy bys šla z mateřské do práce, tak to pro něj bude veliká změna. Tolik o záporech chovu papouška.
Vanda

• Nahlásit
  • Citovat
2114
5.2.07 15:34

Já sice papouška nikdy neměla ale mají ho dva mí kamarádi, sice ne přímo Žaka ale jiný velký papušky. Takže od kámoše papouch už téměř nemá peří páč si ho rve u toho řve protože ho to bolí a má to vytrhaný až do krve. A kamarádka co má papouší ženskou se musela přestěhovat a dočasně papouška nechat u rodičů takže papoušek je od té doby dost náladový, ve špatných náladách agresivní a dokonce i na samotnou kamarádku kterou měla moc ráda je teď taky náladová čili někdy na sebe od ní nechá sahat jindy na ní útočí. Dříve taky papoušice mluvila ale s časem přestala mluvit úplně a je to prý samotou… i když se jí pořád někdo věnuje, všude jí sebou berou a stejně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.2.07 16:13

Ahoj, já jsem velká milovnice papoušků, lecos o nich vím, a i když jsem velkého papouška měla, a chtěla bych ho znova, velmi zvažuji, jestli jej znova vůbec někdy pořídit.

Momentálně moji papouščí lásku uspokojuje ochočený andulák.

Do rodiny s dítětem, zvláště malým si myslím, že velký papoušek nepatří, protože většina z nich jsou vázáni na jednoho pána a velice žárlí. A to byl důvod, proč jsem toho mojeho musela prodat. Mého manžela nesnášel a kdykoli byl puštěný, zákeřně jej napadal. Když se potom narodila dcera a on zaútočil i na ni, musel bohužel z domu.

S hlídáním a samotou papoušků se podepisuji pod to, co bylo napsáno přede mnou. Podle mě se velký papoušek hodí pro člověka, který žije osaměle a čas tráví převážně doma. Maximálně manželský pár s odrostlejšími dětmi, ovšem z nichž alespoň někdo pracuje doma a tudíž papoušek má stálou společnost, na kterou si zvykne.

Velikost klece, potravu, péči bych řešila až po zodpovězení předchozích otázek. Pak dále upozornuji na samotný nákup papouška, musíte vyžadovat registraci a testy na papouščí choroby, hlavně PBFD (papouščí AIDS). Je toho hodně, co je třeba zvážit, pročíst řadu informací a pak teprve rozhodovat…

• Nahlásit
  • Citovat
5.2.07 18:33

Tak jste mi pěkně dopletly hlavu. Že takový papoušek vyžaduje hodně pozornosti vím, ale že by to mohlo zajít až k útokům na ostatní členy rodiny … 8O

Protože co si pamatuju, rodiče mého bývalého přítele právě žaka měli a neměli s ním nejmenší problém a to oba chodili normálně do práce. A právě u nich jsem se do toho papouška zamilovala… a už mě to drží hezkých pár let. Bohužel se však s bývalým nemohu spojit, abych mi poradil, tak jsem se obrátila na vás.

Ted nevím, co mám dělat. Na jednu stranu je to můj sen a my brzy konecne budeme mít celý dům pro sebe a tudíž i dostatek prostoru pro papoucha, na druhou stranu bych ho nerada po nějaké době dávala pryč, nebo mu působila nějaké trauma. Stejně bych jeho pořízení viděla až tak za 3 měsíce, takže do té doby budu sledovat zkušenosti ostatních na webech určených fauně a potom se rozhodnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.2.07 21:32

Ahoj já doma papouška žaka mám a popravdě řečeno je to miláček, ale i ďábel v jednom. :twisted: Dokáže být strašně hodnej,a pak začne lítat a křičet jako steklej. Dělá nepořádek, pořád něco hází na zem a krade věci. Celý den je doma sám tak do třech a pak je poštěný. A je úplně spokojený. Kdybys chtěla víc informací ozvi se. P. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
15854
7.2.07 22:34

Tak muj manzel ma amazonana letos presne 30 let - dostal ho jako dite.

My ho museli vratit k rodicum po narozeni dcery - Amazonane strasne rvou a ac ji rev jako miminku vubec nevadil (zrejme zvykla z bricha), tak cim byla dcera vetsi a starsi, tak rev spatne snasela a snasi do ted - boji se ji a musim rict, ze ja jsem na papoucha zvykla, ale kdyz zarve, tak mi doslova vibruji usni bubinky - takze rev muze byt i pripadnym zdrojem konfliktu se sousedy.

Navic nase amazonice (dodnes nevime jakeho je pohlavi) nesnasi zadne zmeny - napriklad na porizeni mikrovlnky, prenosneho telefonu, predelani kuchyne, postavenim vanocniho stromecku atd. reaguje vytrhavanim peri az do krve.

Ale jinak je strasne hodna, na nikoho neutoci, necha se drbat na hlave a ode mne i manzela take na brichu. Jo take ma z nelitani zakrnela kridla, takze v lete v pohode vegetuje na zahrade na strome.

Osobne bych nakup papouska zvazovala, oproti andulce ci korele je to opravdu spolecnik minimalne na pul zivota

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
356
21.2.07 00:39

O velkých papušcích Ti můžu napsat jedině to, že je to horší než malý dítě, i než pes, nebo cokoliv co si dovedeš představit jako náročného zákazníka. Pokud bydlíte v paneláku ani o něm neuvažuj, nebo si na Vás začnou sousedi stěžovat, jeho skřek je opravdu nepříjemný a ne každý to může rozdejchat, pokud nemáš žádné zkušenosti s chovem je mnohem lepší začít třeba s andulkou, ta se dá ochočit i naučit mluvit, a její pořizovací náklady nejsou zdaleka tak náročné jako u žaka, jeho klec, má být spíš domácí voliéra a venku může být od konce mrazíků až po začátek dalších, o chování ti toho holky řekli dost a vše je pravda. Co tak ještě připsat. Jo tohle existují knížky o chovatelství žaka, jedna je z řady jak na to? a jsou tam praktické rady a tipy na chov tohoto papouška jako domácího miláčka, pak se můžeš informovat přímo u chovatele a jistě najdeš něco i na netu, ale ať se rozhodneš jakkoliv rozhodně než si žaka pořídíš domů, pořidď si nějakou knížku o tomto papouškovi, najdeš tam rady a tipy, které se Ti budou vždycky hodit. Hodně úspěchů s žakem, přeje Majčus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9351
19.11.07 15:11

Já s velkýma papouškama taky nemám zkušenost, ale z toho co vím, tak bych si jen jednouho papouška nepořídila - jen málokdo má tolik času, aby se mu dostatečně věnoval. Já doma chovám andulky a korely, ale mám jich víc, tím pádem na mě doma celý den nečekají, ale mají se navzájem. A k malým dětem bych si velkého pap. taky nepořídila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
16.1.08 16:13

Jéje, téma o žakovi.

Jsem majitelkou tohoto zázraku. Každý by si jeho pořízení měl opravdu rozmyslet. Je to jako když máte 3leté dítě, ale na 70 let! Opravdu vyžaduje pozornost, chce to si s ním pořád povídat, věnovat se mu. Nemůže být zavřený v kleci někde v místnosti kde je sám. Naučí se spoustu věcí a bude větším členem rodiny než jiná domácí zvířata. Jeho výchova může být náročná. Přilne pouze k jedné osobě. Druhé může štípat a kousat. To prý třeba takový kakadu nedělá, protože má údajně rád všechny. Když máte žaka, trvá dlouho než si získáte jeho důvěru. Nesmíte na něj rychle, holt ochočení něco stojí. Žako je dobrou variantou pro bezdětné manžele :lol: ale při představě, že si žaka pořídíte třeba ve 30 a on vás zaručeně přežije, mi je smutno. Co s takovým tříletým dítětem bude až my zemřeme? Ke komu se dostane, nejspíš umře steskem? Nevím, já ho mám od 12 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
16.1.08 16:24

Ještě si dovolím odkaz na web o mojí Kubince (jsou tam fotky a něco jako životopis), vůbec to nevypadá dobře a obsahu se nesmějte, tvořila jsem to před pěti lety a redesign zatím neplánuji http://kubinka.ic.cz/ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.3.09 17:58

ahoj, my mate taky žaka. S příchodem miminka se mu sice trochu zmenšilo teritorium,ale myslim že je v pohode. Hned zacal opakovat jméno ale taky se naučil zvuk alarmu monitoru dechu..a to dost přesně!takže radím!kdo máte učenlivého žaka - nezkoušejte před ním monitor! :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama