Magnesium do 37tt?

Anonymní
14.2.20 13:35

Magnezium do 37tt??

Holky, chci slyset nazory. Ja uz opravdu nevím co si o me gyndr myslet. Porad me s necim strasi, vyhrožuje atd. Kazdy tyden chodim do poradny a dnes jsem 36+2. Hrozil mi predcasnej a brala jsem az 10 tablet magnezka denne, plus dalsich xxx leku. A vsude je, ze se magnezko uz ma vysadit ve 36tt a ona mi ho chce cpat az do 37tt. Uz teda jen 3× denne 1 tabletu. Ale vsude je, ze uz by se brat nemelo kvuli potlacovani a tlumeni stahu. Co byste delaly vy? Pokracovaly nebo ho proste uz dal nebraly? Pak nechci aby byl porod nejak narocnej nebo aby to neslo… Diky za nazory

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

27
14.2.20 13:38

Já jsem ho sama vysadila v 34tt, ale je fakt, že jsem ho užívala jen preventivně (můj doktor ho rád dává jen tak). On mi o vysazení nic neříkal, ale prostě jsem se rozhodla sama, nemám žádné potíže a chci mít rychlý a hladký porod. Taky jsem už začala s malinikem, který připravuje svaly dělohy na porod, takže by bylo kontraproduktivní nadále užívat i magnezko. Ale nevím, proč ho užíváš ty, takze neříkám, že máš dělat to, co já… Já ho fakt brala „jen tak“ a navíc do poradny chodím jednou za měsíc, někdy i méně, takže asi nejsem tak riziková, jako ty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 13:47

Me o vysazeni taky nikdo nic nerekl. Brala jsem az do porodu. Pri druhym jsem ho brala tez ve velkym, rikala ze nebyt toho, ze mam doma maly dite, nejradsi by me poslala do nemocnice na kapacky. Pokazdy jsem porodila zacatek 38 tydne. Tak mozna ze kdybych neporodila tak mi ho vysadi. Ja na konci chodila kazdy tyden na kontrolu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.2.20 13:52

Ja kapacky mela tyden na zastaveni stahu. Pak klid doma a zaradila me mezi rizikove. Hrozil mi predcasnej ve 31tt. Ale nevim, zda ho brat az teda do toho 37tt nebo ne, je to 5 dni, tak premejslim ze ho uz brat nebudu vubec. Hodne ctu ze jak se bere dlouho pak je slozitejsi porod a prenaset taky uplne nechci. Je to me první tehotenstvi a jelikoz se u me doktori stridaj tak nevim co si myslet :nevim: fakt nevim co delat, tahle dr je proste zvlastni ve vsem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1264
14.2.20 14:05

Já jsem ve 34tt a právě jsem se ptala na gynekologii jak to je..
Beru magnosolv.. vysazuje se ve 36 týdnu.. ale doktor říkal, že záleží proč se to nasadilo.. já ho vysazovat nebudu, protože jinak mám tetanii… takže říkal, že vysazeni pro mě je horší.. říkal že magnosolv sklidňuje dělohu a může to posunout porod… ale taky říkal, že pokud žena má rodit.. tak rodit bude :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.2.20 14:11

Poslechla bych doktorku a vůbec bych nad tím nepřemýšlela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
14.2.20 15:02

Ja se rovnou taky zeptam… Kdyz Vam doktor doporuci vysadit k tomu 36 tydnu, jak jste pak resily treba nocni krece lytek? Mam s horcikem dlouhodobe problem, beru ho uz leta, ted v tehotenstvi (29tt) ho beru vic a kdyz zapomenu, tak v noci me vzbudi bolest jako krava a krec, ktera pak boli i nekolik dni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
14.2.20 15:18

@Anonymní Řeknu ti mou zkušenost - u prvního dítěte jsem byla hospitalizována ve 34tt kvůli předčasným kontrakcím (mj. magnézium přímo do žíly), pak do 36+0 jsem brala Magnosolv, rodila jsem 39+2, úplně hladce a rychle (2 hodiny po příjezdu do nemocnice). U druhého dítěte jsem brala Magnosolv od 17tt opět kvůli stahům, a to až do 37+0, je pravda, že porod byl až ve 41+2, ale naprosto v pohodě (za hodinu od příjezdu byl malý venku, a to měl 4 kg). Největší stres byl, jestli to dojedeme :D
Takže pokud ti břicho tvrdne, tak ber třeba jen jednou denně do těch 37+0, pak už je mimco fakt v pohode. Pokud ti tvrdne málo (třeba 10× denně) a neotviras se, tak už bych magnézium vysadila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2018
14.2.20 15:18

Určitě vysaď. Nenech se strašit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.2.20 15:43
@Zanisek píše: @Anonymní Řeknu ti mou zkušenost - u prvního dítěte jsem byla hospitalizována ve 34tt kvůli předčasným kontrakcím (mj. magnézium přímo do žíly), pak do 36+0 jsem brala Magnosolv, rodila jsem 39+2, úplně hladce a rychle (2 hodiny po příjezdu do nemocnice). U druhého dítěte jsem brala Magnosolv od 17tt opět kvůli stahům, a to až do 37+0, je pravda, že porod byl až ve 41+2, ale naprosto v pohodě (za hodinu od příjezdu byl malý venku, a to měl 4 kg). Největší stres byl, jestli to dojedeme :D
Takže pokud ti břicho tvrdne, tak ber třeba jen jednou denně do těch 37+0, pak už je mimco fakt v pohode. Pokud ti tvrdne málo (třeba 10× denně) a neotviras se, tak už bych magnézium vysadila.

Dekuju za zkusenost. Me bricho netvrdne prave uz vubec, uz cca 14 dni mam od tvrdnuti klid. A take jsem prave brala magnezium do zily, pak me pustili a brala jsem 10 tablet denne a dnes mi rekla at snizim na 3×denne 1 tabletu az prave do toho 37tt. Prave z toho mam hlavu jak blazen, je fakt ze malej mi naleha a je nizko ale ted uz ho nevidim tak padnej duvod ho brat no, cipek jsem zkraceny mela ale ne nejak brutalne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.2.20 15:45
@Petullka82 píše:
Určitě vysaď. Nenech se strašit.

Ja si take myslim. Naposled vezmu dnes vecer a pak asi fakt vysadim. Dekuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2018
16.2.20 20:58
@Anonymní píše:
Ja si take myslim. Naposled vezmu dnes vecer a pak asi fakt vysadim. Dekuji :kytka:

Bude to v pohodě. Já prošla tvrdnutím, křečemi každé těhotenství. Určitě budeš mít krásný porod:kissing_heart:jinak každé ráno užívám křemelinu nalačno, je to super na doplnění minerálů a zlepšuje trávení. Stačí jednu lžičku rozmíchat ve vlažné vodě a potom hodinu nejíst. Držíme pěsti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 21:08

@Scara já měla celé těhotenství křeče přesně tak jak říkáte… v noci do lýtka a musela jsem budit přítele, protože jsem to sama nedokázala zastavit… o žádném vysazování doktorka nemluvila… ale u mě tedy ani ten magnosolv moc nezabral.. noční křeče sice nebyly, ale za to u porodu (36+2) jsem myslela, že mi upadnou nohy bolestí.. nemohla jsem si je ani pořádně zapřít o ty držáky na nohy, protože jsem hned dostala křeč.. nakonec se malému přestaly vracet ozvy a musel ihned ven.. přes všechny křeče jsem se musela pořadně zapřít a vydržet to… takže já bych nevysazovala pokud stím máte taky takové problémy jako já :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
16.2.20 22:06

@Jančadáda nooooo, to se mam na co tesit :-D i pres magnesko mi staci se poradne do leve nohy oprit a uz citim jak ten sval protestuje a chce proste scuknout.. Tak jestli budu mit porod prirozene, tak to bude celkem zabava :lol: :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.20 22:11

@Scara přeji ať vám to dobře dopadne a křeče nemáte nebo aspoň nějaké slabé :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie