Poradna o výběru kočárků a autosedaček
Lukáš Fiala
Ještě že to tak rychle vyměnili
jj, vím, že tam jdou dát i jiné korby, ale ty už nejsou tak hezký ![]()
@Nikola007 mne se do korby mala vesla s fusakem do 10 mesicu, ale je prcek. Otazkou je, zda bude mimco vubec v korbe jeste chtit lezet, kdyz by mohlo pozorovat svet kolem sebe ve sportaku;-) Dcera chtela z hluboke korby v 5 mesicich bezpodminecne-rvala a rvala. A moc nekoukej na korbu, hlavne na sportak, ten pouzivas mnohem dele a ten ma Affinity dokonalej!:-)
Ahoj holky, neprodáváte některá britax affinity korbičku? Díky moc
@spoficek Korbičku už jsem bohužel prodala, ale budu prodávat autosedačku Romer baby safe plus SHR II
během měsíce, kdyby byl zájem… ![]()
Já jsem se po zralé úvaze, měsících pročítání diskuzí a referencí rozhodla pro Affinity, a i když na miminko teprve čeká, už teď toho rozhodnutí nelituji. Co se mi hodně líbí je, že nepůsobí „umělohmotným“ dojmem jako většina kočárků. Prošel zatěžkávací zkouškou - úzká chodba v bytě, výtah (vešli jsme se s bříškem, s partnerem a psem), složili jsme ho v pohodě do maličkého auta (opět s partnerem a psem). Prošel u tchyně!
Korbička sice malá je, ale beru to spíš jako plus, protože prckové ze začátku potřebují spíš méně místa než velké širé rodné lány
. Ještě tedy čekám, jaký bude v „terénu“, ale s tím, že to není houpák, jsem do něj šla.
@PinkJoy já už to tady psala, ale ještě jednou tedy:) Já jsem spokojená moc, je to můj druhý kočárek (první - Roan MArita mi nevyhovoval) a rozhodně koupě nelituji. Je skladný, pro malou pohodlný, zvládne terén, sníh, bláto (ve velkém blátě je to trochu dřina, ale to s každým kočárkem), je lehoučký a krásný:) Jedinou výtku mám na ovládání polohování - nejde to úplně zlehka, já už mám grif a bez problémů, jen babičky občas bojují
- ale to už hledám mouchy.
Ahoj holky, vím že se to tu pořád dokola opakuje ale moc jsem nikde nevyčetla jestli jdou zádíčka u affinity do úplného sedu nebo je tam dítko pořád mírně naklopené? A má někdo zkušenost jestli si tam pohodlně sedne i třeba dvouleté dítko? Máme 10 m dcerku uvažuju o koupit sportáku, máme ted Dorjan prstige, je prima (hluboký byl skvělý) ale moc úzká opěrka zad, posadila jsem tam 2 leté dítko a hrozně se mačkalo. Budu moc ráda za tipy a reakce díky
@Havlice1 ahoj. Úplný sed jde, není tam úplný leh - dítě je tam v takovém korýtku - je to u spousty kočárků - měla jsem z toho strach, ale je to super - malá spokojená a schválila mi to i fyzioterapeutka:) Ohledně velikosti neporadím, spíš si to někde vyzkoušej. Každopádně je otázka, nakolik se bude dvouleté dítě chtít vozit v kočárku ![]()
Děkuju moc, je fakt že 2 leté dšti toho moc nenajezdí ale přecijen nějaký ten ks cesty je třeba dát je do kočárku, nikdo v okolí tento nemá tak nevím kde to zkusit
ale jsem pro něj rozhodnutá čím dál víc. Díky moc
Já už mám koupený…trojkombinaci a čeká na červenec
jen by mě zajímalo…když se naklikne korba/sporták/vajíčko tak se to trochu „gygle“. Jestli je to u affinity normální nebo mám nějaký vadný kus? Asi bych to neřešila, ale mamka si všimla..tak jen abych byla klidná, že je to normální nebo to mám nějak řešit. Díky moc za odpověď.
Holky, vím že už se to tu někde psalo, ale na Affinity podvozek mám tedy počítat s tím, že na něj krom Romer a Britax vejce nenacvaknu nic jiného? Chtěli jsme kupovat Cybex nebo Maxi Cosi ![]()
Saara13: Ano trochu se gygle
Je to podle mě u všech kočárků, které mají upevnění jen v jednom bodě.
Peonnie: Myslím, že opravdu lze použít pouze Romer autosedačky, adaptéry na jiné značky jsem nikdy neviděla. Ale máme Romer Baby Safe a podle mě je to nejbezpečnější vajíčko - hlavová opěrka se nastavuje výškově podle toho, jak dítě roste. Zároveň s ní se posunují pásy nahoru. Má 5ti bodový pás.
Miminko je tam opravdu na těsno, což znamená, že je v bezpečí, hlavička je chráněná opravdu dobře. Nevýhodou může být, že se do ní hůře dává nějaký fusak, protože na něj není moc místo, hlavně kolem té hlavičky.
V porovnání s jinými značkami, co jsem viděla, tak v nich bývá jen novorozenecká vložka, která se pak vyndá. Celkově tam dítě podle mě hodně plave.
Může to být pohodlnější na manipulaci, vleze se fusak, ale u autosedačky jde v první řadě o bezpečí, takže za mě Romer je skvělý. Nevidím tedy důvod, proč nekoupit Romer a chtít jinou značku.
Jinak prodáváme Britax Affinity dvojkombinaci, kdyby měl někdo zájem, mrkněte do bazaru. Je v podstatě nový, ježděný 7 týdnů, rozhodli jsme se pořídit terénní kočárek.
@majap píše:
Smim se zeptat, jde na Britax Affinity pripadne s pomoci adapteru nasadit autosedacka Cybex? Kujii
Ano, jde to, je potřeba koupit adaptéry MaxiCosi/Cybex pro Xlander.