Malá nechce k otci

Anonymní
15.5.20 14:45

Malá nechce k otci

Ahoj, prosím o názor.
Začátkem roku odešel manžel od rodiny, zůstala jsem s dvouletou dcerou sama. Do té doby měla super vztah s otcem. Vždy když zazvonil, běžela ke dveřím a křičela táta táta..
To odeznělo. Uplně.
Chodí si pro ní 3× týdně od 15:00 do 20:00.
Problém nastal v posledních 14ti dnech, kdy s ním odmítá odejít. Brečí, nechce k němu, věší se na mě. Musím s nimi chodit k autu a i v autě po mě volá. Potom je prý v pohodě. Mám z toho prostě hrozně těžké srdce.
Co s tím mám dělat? Před malou o něm mluvím hezky, kouká na fotky, vyprávím jí co tam zrovna s tátou dělala… Nijak ho nehaním.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

759
15.5.20 14:48

Pokračovala bych, jak to máte, snad to přejde… Ale jenom ti chci napsat, že to děláš super! Nevím, proč se vám to rozpadlo, ale líbí se mi, že mu to nevracíš přes dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.20 14:51

No, klasicky si našel jinou. Co bych z toho měla, i já jsem ráda když si v klidu uklidím a přečtu knihu :face_with_hand_over_mouth: :grin:
Ale vážně, nikdy bych si neodpustila, kdyby jednou přišla a vyčetla mi, že kvůli mě nemá vztah s tátou.

• Nahlásit
  • Citovat
8355
15.5.20 14:54

Já bych řekla, že je to obdobím. Kolem 2.roku přichází další vlna separační úzkosti. U nás malý nechce k tátovi i přesto, že žije s námi. Vše musí jen maminka. Klobouk dolů před tebou, že to tak zvládáš :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9155
15.5.20 14:55

Ve 22m jsem dala mladsi dceru do jesli a taky rano brecela, ze nechce a za 5 minut na me nevzpomnela. I to delala moje nejstarsi, kdyz jsem byla tehotna s klukem a sla k Dr., tak par minut vyvadela po mamince. Myslim, ze to patri k vyvoji a nedelala bych z toho zadne zavery. Delas to skvele, tak at vam to jde tak i nadale. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.20 14:56

@Aduš8
Tak budu doufat. Děkuju.
Jsem v péči odborníka, ale už neberu antidepresiva, a zvládám to. Když člověk musí… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
27578
15.5.20 15:11
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o názor.
Začátkem roku odešel manžel od rodiny, zůstala jsem s dvouletou dcerou sama. Do té doby měla super vztah s otcem. Vždy když zazvonil, běžela ke dveřím a křičela táta táta..
To odeznělo. Uplně.
Chodí si pro ní 3× týdně od 15:00 do 20:00.
Problém nastal v posledních 14ti dnech, kdy s ním odmítá odejít. Brečí, nechce k němu, věší se na mě. Musím s nimi chodit k autu a i v autě po mě volá. Potom je prý v pohodě. Mám z toho prostě hrozně těžké srdce.
Co s tím mám dělat? Před malou o něm mluvím hezky, kouká na fotky, vyprávím jí co tam zrovna s tátou dělala… Nijak ho nehaním.

Ve dvou letech jsem dávala dceru na jeden den do soukromé školky. V šatně scéna a než jsem došla k metru (5 min), v mobilu fotksa rozesmátého dítěte. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.20 15:22

@Bábrdl
Máme to složitější, malá je ps. vývojem pozadu, neodpovídá na dva roky. Ale na víkendy k babičkám jezdí moc ráda

• Nahlásit
  • Citovat
12223
15.5.20 15:44

Myslím, že to děláte skvěle a pokračujte v tom. V tomto věku děti vyvádějí zcela běžně, třeba i ráno ve školce ;) Pokud z toho nemá chlap nerva, že po tobě pláče, tak věřím, že to zvládají v klidu a za chvíli bude zase v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.5.20 16:28

Ahoj, tatínek moji prvorozené se odstěhoval, když byl malé rok. Paradoxně čím větší byla, tím taky začala hystericky brečet, věšet se na mě, to samé i v autě. Jeden rok to dělala zas když se vracela od něj, že chce být s ním :) hned jak se za ním nebo za mnou zavřeli dveře, tak brečet přestane a je vše v pořádku. Taky vysvětluju, mluvím o něm od toho co odešel hezky, máme do dneška fajn vztah a s jeho přítelkyní vypijeme na terase kafe a pokecáme než si přijedou, zvu je i na oslavu narozenin dcery (kde je i celá moje rodina), na její vystoupení, apod. Taky ji trochu pomáhá, když ji říkám, že zatímco oni budou výletovat, já teda budu uklízet, tak ať je ráda :-) musím slíbit, že na ni s čokoládou počkám nebo že tam a tam půjdeme až přijede.. Co má brášku a je víc přítulná i tak, je vidět, že ji mrzí, že on zůstává a ona jede pryč. Dokonce se mě párkrát ptala proč nejedu k taťkovi a tetě taky… Jak líp ji „vyprovázet“ nevím.. Je to lepší, když mají více času - přijedou, příjem kávu, ona si s nima chvíli prohraje a pak se jí líp jde nebo když ji berou rovnou ze školky po obědě.. Nemáme určeno, kdy si ji má brát a já mu nikdy nebránila vzít si ji kdykoliv. On si z toho sám udělal rovnou víkend co 14 dnů.. Ale všecko je nic oproti matce dcery od přítele co dokáže nahučet do hlavy 12ti leté holce, jak sprostě umí nadávat a vyhrožovat mým dětem, přitom ona kdysi od svého chlapa utekla, ale teď ji neuvěřitelně štve, že dává peníze do nové rodiny..holce vymývá mozek výmysly a divadelníma představeníma a psychicky a citově ji vydírá a myslí si jaká není hvězda.. A dítě je pomalu zralé na psychiatra..
Jsem ráda, že takových co spolu umí vyjít kvůli dítěti i po rozchodu je nás víc.. :palec: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
60911
15.5.20 21:56

Přijde mi, že ot děláš bezva. Jestli je s ním v cajku i pak, tak to nemá smysl moc řešit. Prostě období, no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8355
15.5.20 22:13
@Anonymní píše:
@Aduš8
Tak budu doufat. Děkuju.
Jsem v péči odborníka, ale už neberu antidepresiva, a zvládám to. Když člověk musí… :srdce:

Zvládáš to skvěle! Můžeš být hrdá, jsi jednou z mála rozumných ženských, která neupřednostní svoji pomstu před zájmy dítěte :srdce: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 12:11

Pane jo, moc děkuju :-)
Tak snad to přejde, díky vám to předání zvládnu lépe, budu si v hlavě přemítat, co tu píšete :-) jste skvělé :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama