Malá pláče, noční děsy tříleté?

259
2.7.15 13:29

Malá pláče, noční děsy?

Maminy, prosím pomoc, už jsem z toho zoufalá.. Malá se často sama od sebe vzbudí a začne tak plakat, nedá se utišit a vždycky volá babičku, dědečka mě, nebo pejska, i když u ní jsem, pláče asi tak 8 minut v kuse než se mi jí podaří uklidnit, na nic nereaguje. Má 3 roky.. Když jsem se jí ráno zeptala proč plakala, tak mi řekla že neplakala, už nevím co s tím, je mi jí vždycky tak líto :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28838
2.7.15 13:34

NOční děsy, souvisí s vývojem mozku.Jsou děti, které jsou na to náchylnější. Trpěla tím jedna z dcer, dnes má 6,5 let. Nejhorší období bylo 2-4 roky. Nejprve si epizody taky ráno nepamatovala, byly časté. Potom už to bylo jen občas a ráno si to pamatovala.Dnes se problém vyskytne sporadicky.Rady,jak tomu předejít, moc nejsou. Nejsem zastáncem léků.

Přejde to. Dá se to přirovnat k vývojové poruše. Čím bude dítě starší, tím bude epizod méně. Teď jen zjistit, co konkrétně by mohlo vadit Tvé dcerce - aby neusínala a nespala v místnosti samotná, ne úplná tma, ne drastické a strašidelné pohádky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pce
13873
2.7.15 13:34
@janca0101 píše:
Maminy, prosím pomoc, už jsem z toho zoufalá.. Malá se často sama od sebe vzbudí a začne tak plakat, nedá se utišit a vždycky volá babičku, dědečka mě, nebo pejska, i když u ní jsem, pláče asi tak 8 minut v kuse než se mi jí podaří uklidnit, na nic nereaguje. Má 3 roky.. Když jsem se jí ráno zeptala proč plakala, tak mi řekla že neplakala, už nevím co s tím, je mi jí vždycky tak líto :,( :,(

naše malá bude mít teď tři roky a taky tohle mívá…občas i křičí ze spaní. Myslím že je to normální jsou to jejich zážitky za celý den…to přejde.
U nás to vždycky na nějaký čas ustane a pak se to zase objeví…asi z toho musí vyrůst ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 13:36

To mame taky, malemu jsou skoro tri a vzbudi se kazdou noc minimalne jednou a place nebo krici ze spani, vetsinou vykrikuje neco, co ten den prozil a o cem se mu zda…vzdycky, kdyz se to zhorsi a budi se casteji, zacnu mu davat homeopatika, bud chamomillu (3× denne 5 kulicek) nebo sedatif PC (3 krat denne po dvou tabletach) a zlepsi se to. Jinak si myslim, ze toho moc delat nejde, holt se s temi celodennimi zazitky pere v noci:-) Snad se to brzo srovna, drzim pesti ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2078
2.7.15 14:02

Vítej v klubu, u nás je to také, má 4 roky. Pokud má klasický režim typu školka, doma se mnou a tátou tak pohoda, jakmile jsou tam výkyvy a hodně zážitků tak je noc jasná… také čekám kdy to přejde, ona z toho kolikrát ani probrat nejde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4611
2.7.15 14:14

Naše malá(2,5 let)už tak moc nebrečí, spíš mluví nebo křičí ze spaní a jsou to opravdu zážitky toho dne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
2.7.15 14:37

Nase dcerka se take obcas takto budi, asi v mensi mire, nicmene pomohla nam masaz nozicek pred spanim, vice se zklidni a v noci spi, jakmile nemasiruji, krici treba 4× za noc. Ale zalezi na diteti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4424
2.7.15 15:15

Zrovna to řeším ve svojí skupině. Dnešní noc byl horor. Manžel vůbec nespal. Malá skoro celou noc proplakala…proječela. Přitom jsem si nebyla vědoma ničeho, co by ji mohlo na noc takhle poznamenat. Den byl v pohodě. Takže chápu, taky je mi jí líto a zároven je to na mašli, když tím křikem budí i miminko, které pak vyspinkáno a je k neuspání :zed: No, nejsi sama…a taky nevím, co s tím. Snad je vydržet :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
2.7.15 16:45
@kabab píše:
Zrovna to řeším ve svojí skupině. Dnešní noc byl horor. Manžel vůbec nespal. Malá skoro celou noc proplakala…proječela. Přitom jsem si nebyla vědoma ničeho, co by ji mohlo na noc takhle poznamenat. Den byl v pohodě. Takže chápu, taky je mi jí líto a zároven je to na mašli, když tím křikem budí i miminko, které pak vyspinkáno a je k neuspání :zed: No, nejsi sama…a taky nevím, co s tím. Snad je vydržet :oops:

No dneska jsem koukala do kalendáře a on byl včera úplněk, nebylo to i tím? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4424
2.7.15 16:55

Aha, tak to je jasný…já jsem na to taky přecitlivělá..takže tím se mi to vyřešilo. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
7.7.15 13:22

Nechci v žádném případě strasit.Memu synovi to začalo někdy v roce a půl. Asi ve čtyřech letech jsem se zmínila naší doktorce a ta přesně říkala to samé, že to jsou zážitky ze dne.Po absolvování první třídy, jsme šli do PPP a když jsem se tam zmínila o nočních desech, poslali nás na neurologii a tam zjistili, že ma syn epilepsií a právě tyto noční můry, jsou epileptické záchvaty:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8172
7.7.15 13:26

@Andy199 ale prd, ma to kazde cca pate dite v mem okoli. Vek kolem tri let. Krik k neuteseni, nejdou skoro vzbudit. Kazde pate dite neni epileptik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.16 21:39

Řadíme se k ostatním, dceři je 2,5…poslední cca 3 týdny má velmi drastické probuzení zejména ze spánku po obědě. Ale už se to stalo i 2× večer cca hodinu po usnutí. Probudí se s děsivým křikem, celá propocená, klepe se jí brada a rty, nejsou to děsy, neodhání mě, komunikuje. Má šílenou hrůzu v očích, dívá se všude po bytě a divoce ukazuje do prostoru. Někdy mluví o nějakých lidech a osobách (už jsem přemýšlela, že snad pozvu do bytu nějaké faráře, šamany..) minulý týden se cca 4 dny po sobě opakovala stejná scéna, kdy ukazovala zběsile na postel že tam má prý velkou gumu…a dnes večer hrozně plakala že prý zmizela. ptala jsem se kdo zmizel. prý ona. někdy je to dost šílené a trvá třeba 20 minut než se uklidní. drží se jako klíště, že se bojí. Někdy komunikuje, jindy jen opakuje že se bojí nebo že se lekla. vždy ale pláče, je zpocená a klepe se jí brada, rty, ruce…nevím co to je a doufám, že to zmizí. Pokud ne budu to muset řešit, jen ještě nevím jak. Zkusím pro začátek nasadit b-complex. Máte někdo podobné zkušenosti s dětmi? :think: nutno říct že pohádky jí vybíráme pečlivě, na normální tv se nedívá (reklamy, filmy) a před spaním čteme dětské knížky (dnes třeba štaflík a špagetka). Nic těžkého na noc nejí. :nevim: často se to stává i v naprosto běžný den, kdy nemá žádný zvláštní zážitek nebo změnu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16559
1.11.16 21:57

Mě se stalo něco podobnýho, synovi teď byli 3 roky a zhruba pár měsíců mluví a brečí ze paní. Jednou jsme e s chlapem dívali na televizi a najednou hroznej řev, já šílená co se stalo letím do pokoje a syn spal a hrozně křičel ze spaní, naštěstí se nechal utišit. Běžně mluví ze spaní. než jsem to poznala, tak jsem mu i odpověděla, ale pak jsem si všimla že spí a má zavřené oči, že se mu něco zdá. Kolikrát říká zážitky toho dne.Ze včerejška na dnešek v noci říkal, jestli už venku sněží :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.16 21:59

@mahdalka jenže toto je jiné..ona je vzhůru. dokáže mi říct čeho se lekla nebo co se stalo. Jak o tom povídá, tak ji utišuju a postupně se uklidňuje..někdy je sama zmatená a povídá nesmyslné věci ale někdy zase mluví jasně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama