Malé dveře u výtahu

9541
10.9.11 09:11

Malé dveře u výtahu

Ahoj holky, bydlíme v 5.patře a řeším, jak dostat kočárek do bytu. Nemáte některá zkušenost s kočárkem, co má větší rozchod kol, než je šířka dveří? Vnitřek je pak ještě o cca 15cm větší, jen ty dveře mám překáží o cca 1cm:-(Jde dobře odcvaknou kolo, tak nevím, zda ho vždy vycvaknout a pak najet do výtahu, nebo odepínat korbu a dávat do tam už složený..jak jste to dělaly vy, aby to bylo rychlé a né moc pracné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12878
10.9.11 09:14

upřímně, asi bych pořídila jiný kočárek. ze začátku můžeš určitě praktikovat sundavání korby nebo kolečka, ale jak bude dítě větší a těžší, už to tak snadné nebude. spíš bych teda sundavala tu korbu, přece jenom u kolečka je větší nebezpečí vyklopení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
10.9.11 09:15

nechávala jsem kočár v kočárkárně… :oops: ale tos asi slyšet nechtěla… :think: Kdybych mělakočár pokaždé rozkládat a skládat nebo oddělávat kolečko, asi by mě to docela demotivovalo od chození ven… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926
10.9.11 09:24
kate02 píše:
nechávala jsem kočár v kočárkárně… :oops: ale tos asi slyšet nechtěla… :think: Kdybych mělakočár pokaždé rozkládat a skládat nebo oddělávat kolečko, asi by mě to docela demotivovalo od chození ven… :oops:

Tak nějak. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13126
10.9.11 09:28

závidím výtah

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9541
10.9.11 09:45

Kočárek jsem koupila včera, výtah jsem si měřila, ale blbec jsem si na to v krámě nevzpoměla a doma to se zděšením zjistila. Večer jsme zkusili výtah, tam nešel a jak jsem napsala dotaz, tak jsme šli zkusit sklep a tam projede dobře:-)takže to je asi vyřešené, korbu budu nosit domu a podvozek i pak sporťák nechám zamknutý ve sklepě (máme vlastní, bývají často vykradené, ale přítek namontuje kovové očko a budu ho přivazovat)a alespoň nebudu mít doma nepořádek z koleček.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5078
10.9.11 09:57
jowana píše:
Kočárek jsem koupila včera, výtah jsem si měřila, ale blbec jsem si na to v krámě nevzpoměla a doma to se zděšením zjistila. Večer jsme zkusili výtah, tam nešel a jak jsem napsala dotaz, tak jsme šli zkusit sklep a tam projede dobře:-)takže to je asi vyřešené, korbu budu nosit domu a podvozek i pak sporťák nechám zamknutý ve sklepě (máme vlastní, bývají často vykradené, ale přítek namontuje kovové očko a budu ho přivazovat)a alespoň nebudu mít doma nepořádek z koleček.

Ahoj,kočárek bych šla vrátit. To ti za to nestojí.
Já napřed tahal složený kočár do výtahu a děti ve vložnách taškách. Teď, když chodí, tak jedeme dolů výtahem a kočár vytahuji ze sklepa a vleču ho po schodech. Pak naložím děti a jedeme ven, zpátky stejný postup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
10.9.11 10:18
Laaja píše:
jowana píše:
Já napřed tahal složený kočár do výtahu a děti ve vložnách taškách. Teď, když chodí, tak jedeme dolů výtahem a kočár vytahuji ze sklepa a vleču ho po schodech. Pak naložím děti a jedeme ven, zpátky stejný postup.

třeba v našem domě je ještě „vtip“ v tom, že vlez do výtahu je až v patře, takže půlpatro člověk musí s tím kočárem nějak zvládnout i aby se dostal do toho výtahu, to je taky hezky na prd… :zed: Z kočárkárny a sklepa se u nás dá vyjet přímo ven bez schodů, ale zas tam je takovej smrad, že se mi tam ten kočár nechce nechávat, takže ho to půl patro radši nějak „zdrncám“ dodlů… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5078
10.9.11 10:53

No u nás je taky výtah udělaný dost blbě. Jede se do sklepa a ze sklepa jedny schody ke vchodu. Nebo do přízemí a opět jedny schody ke vchodu. Prostě jsem ho vláčela tak jako tak a děti hned za kočárem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4661
10.9.11 10:55
kate02 píše:
Laaja píše:
jowana píše:
třeba v našem domě je ještě „vtip“ v tom, že vlez do výtahu je až v patře, takže půlpatro člověk musí s tím kočárem nějak zvládnout i aby se dostal do toho výtahu, to je taky hezky na prd… :zed: Z kočárkárny a sklepa se u nás dá vyjet přímo ven bez schodů, ale zas tam je takovej smrad, že se mi tam ten kočár nechce nechávat, takže ho to půl patro radši nějak „zdrncám“ dodlů… :oops:

S tím výtahem to mám taky, já to dělám tak, že vynesu korbičku a potom podvozek…zatím to jde, ale až bude malej větší a těžší, tak to asi nedám :-( Umístění výtahu určitě vymyslel nějaký bezdětný pan inženýr :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
cher
10.9.11 13:02
kate02 píše:
nechávala jsem kočár v kočárkárně… :oops: ale tos asi slyšet nechtěla… :think: Kdybych mělakočár pokaždé rozkládat a skládat nebo oddělávat kolečko, asi by mě to docela demotivovalo od chození ven… :oops:

Taky v kočárkárně, my máme tak pidi výtah, ještě i stěmi vnitřními dvířky, že se tam sotva vejdem dva dospělí, kočárek by se tam vešel leda na panenky a ještě se k výtahu jde po schodech. Vivat kočárkárnám :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
4120
10.9.11 14:15

Přesně jak popisuješ bojuju naštěstí jen na návštěvách v klasickém starém panelákovém výtahu. Ale tam stačí dveře ÚPLNĚ otevřít, jakoby vyvrátit, a kočárek se s pomocí menší hrubé síly vejde :pankac:
Ale to není řešení pro každodenní použití. Takže bych buď vrátila kočár nebo odendávala kolo - ale nevím, co stabilita kočáru, obzvlášť s nákupem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama