Reklama

Maliník,lněné semínko a pupalka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 06.11.09 17:31
Maliník,lněné semínko a pupalka

Chci se zeptat od kdy jste na konci těhu užívali (pokud jste to užívali) maliník, lněné semínko (a jak?vývar?syrové?) a pupalku (v tbl či oleji) vše jsem se doslechla že by „mohlo“usnadnit porod. Děkuji všem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.09 18:08

Ahoj, povedala by som, že maliník tak posledné 3-4 týždne. Lněné semínko je podľa mňa na to, aby si sa vyprázdnila, takže to až na začiatku porodu, určite surové. O pupalke nič neviem.

vrony
Závislačka 2923 příspěvků 06.11.09 18:16

Lněné semínko jsem používala v posledních měsích hlavně jako přírodní laxativum. Lžičku semínek jen tak do pusy nebo v jogurtu…

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 06.11.09 19:41

Pila jsem malinik(posledni 2t to byla hlavni soucast meho pitneho rezimu, pila jsem tak 1,5l), jedla drcene seminko (kazde rano jsem si ho davala do bileho jogurtu), vypila lektvar od Stadlemannove(hre­bicek, skorice, zazvor) a porod trval 2,5h, bolelo to asi 1h. :mrgreen:
preju hodne stesti a rychly porod s minimalni bolesti

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 06.11.09 20:05

Maliník jsem pila v 36. týdnu jeden hrnek denně, od 37. týdne cca půl litru za de.

Lněné semínko jsem pila určitě dřív, porod prý usnadní, ale hlavně taky působí proti zácpě. Mělo by se svařit ve vodě aby pustilo sliz. Já si uvařila na den půl litru „slizu“ a smíchala to s džusem a pila studené. Jinak bych to nepolkla

Pupalku jsem neužívala nijak.

Rodila jsem 38+4. Praskla mi voda, pak začaly bolesti celkem v pohodě vydýchatelné a za 4 hodiny od první kontrakce byla malá venku asi na 3 zatlačení.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 06.11.09 21:07

Tak já tě asi narozdíl od holek nepotěším,já teda pila maliník myslím už si přesně nepamatuji od 35 tt,rodila jsem 38 +2 tt a moc to teda znát nebylo,porod 18 hodin 8-o Snad někoho nenaštvu , ale podle mě je to spíš jen babská rada, která nepomáhá každému.Každopádně přeji at už ti maliník pomůže nebo ne rychlý pohodový porod :wink:

Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 06.11.09 21:31

Na mě fungoval maliník opravdu hodně. Vypila jsem vždy pouze jeden hrnek denně a vždy se dostavily kontrakce. Pila jsem nepravidelně, jen o víkendu, když byl manžel doma.
Po třetím hrnku se mi rozběhl porod :wink: Ale na rychlost porodu to nemělo vliv.

PS: určitě to funguje jen tehdy, kdy je tělo připravené.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 06.11.09 21:38

Já jsem maliník nepila,první porod jsem měla těžký,druhý rychlý a pohodový.

Taky si myslím,že je víc než maliník samotný pomůže ten pocit,že člověk pro sebe něco dělá.

Přeji rychlý,pohodový porod a zdravé miminko.

Ryntyntyna
Neúnavná pisatelka 15883 příspěvků 06.11.09 22:41

Ahoj,

tak já jsem pila maliník a i si dělala odvar z lněného semínka, porod pohodový, rychlý na 38+5 :wink:

Maliník jsem pila tak od 35TT asi tak litr denně a lněné seminko jsem si svařila v džusu a vypila ani né horké, ani studené, to se ještě dalo jakžtak spolknout :mrgreen:

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.09 23:17

Tak som ešte mrkla do svojej múdrej knihy - maliník možeš už dva mesiace pred porodom, cca hrnček denne, keď začne porod, tak ho možeš piť vo veľkom množstve. Lněné semínko, na prehnanie, 1-2 polievkové lyžice zapiť 1-2 pohármi vody, pije sa surové, netreba variť.

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 07.11.09 10:36

U prvního těhu jsem maliník nepila, porod trval 12 hodin ve 35tt.
U druhého těhu jsem maliník pila od 35tt a porod trval od prasknutí vody 5 hodiny, bolel asi necelou hodinu před koncem.......tak že u nás maliník určitě pomohl, navíc byl porod bez nastřižení a natržení.
Byl to sice druhý porod a to se říká že jsou rychlejší a lepší, ale u nás byl skoro po 6ti letech, tak že bych už tomu tak nevěřila, že druhý je lehčí........­.určitě to nějaký vliv má, ale asi ne po 6ti letech.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 07.11.09 11:08

Maliník - pila jsem od 36tt jeden šálek denně, od 38tt dva šálky denně.

Lněné semínko - pila jsem ho proti zácpě, ale nicméně jsem ho připravovala následovně: Lžičku semínek zalít čtvrt litrem vody, přivést k varu, asi minutu povařit, nechat přes noc odstát a ráno ten blivajs i se semínky vypít :mrgreen:
Je to teda hrozný sliz, ale jedině takto připravené na mně fungovalo.

Jo a porod - šílený fofr, málem jsme nestihli dojet do porodnice (ale čert ví, jestli to bylo bylinkami :wink: )

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 07.11.09 19:40

Jojo, možná je maliník atd. jen babská rada…ale na druhou stranu, nikdo nikdy asi nezjistí, jestli to pomohlo při porodu nebo ne. Možná bych měla rychlý porod i bez těhle věcí. Možná když někdo rodil i s maliníkem 18, bez něj to bývalo mohlo být 24 hodin…kdo ví :wink:

Ale je fakt, že pitím maliníku nebo lněných semínek se nic nezkazí a člověk má pocit, že udělal maximum.

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 07.11.09 20:01
Jeva píše:
Jojo, možná je maliník atd. jen babská rada…ale na druhou stranu, nikdo nikdy asi nezjistí, jestli to pomohlo při porodu nebo ne. Možná bych měla rychlý porod i bez těhle věcí. Možná když někdo rodil i s maliníkem 18, bez něj to bývalo mohlo být 24 hodin…kdo ví :wink:Ale je fakt, že pitím maliníku nebo lněných semínek se nic nezkazí a člověk má pocit, že udělal maximum.

Naprosto souhlasím!!!! :wink: Každopádně pro mě bylo pití maliníku takový příjemný rituál,když jsem přišla z venku hned jsem si udělala na zahřátí obrovský hrnek maliníku, hladila bříško a myslela na Honzíka jak mu asi je v bříšku:wink:

ZdenkaB
Stálice 88 příspěvků 08.11.09 13:47
Masírování hráze

Díky moc za rady všech!!za zkoušku nic nedám že :-D jo a holky, masírovaly jste hráz?s partnerem bych do toho asi nešla, ale sama samo jo, koukala na obrázky na netu, ale i poté, když to zkouším tak nevím úplně zda to je dobře a hlavně mě to „nebaví“těch 5 min co to doporučují… jaké máte zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a její teleshopping: Brzy strčí do kapsy i Horsta Fuchse

Být partnerkou úspěšného sportovce je pro spoustu dam něco jako svatý grál a... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >