Bolest v kříži při nášlapu

88
6.11.09 17:30

Bolest v kříži

Ahojky, někdy mám pocit, že co týden tak něco nového 8-o holky má někdo zkušenosti s bolesti v kříži, ale jen při chůzi při nášlapu na jednu nohu?jsem dost vysoká, tělo asi nezvládá nosit 11 kdy navíc jsem 33tt, nebo nevím?moc toho neujdu,za chvíli ze mě bude cvalda… díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

618
6.11.09 23:44

Ahoj,já to měla už někdy od 27tt. Taky mě to víc bolelo při nášlapu na jednu nohu. Kolikrát byl problém ujít i pitomej kilometr. S přibližujícím se porodem to bylo horší a horší. Bohužel mi bolest neustala ani po porodu. Máma je fyzioterapeut,tak mi prováděla nějaký hmaty a elektroléčbu,ale vůbec nic nezabralo. Až asi měsíc po porodu se to zničehonic zase urovnalo - to byla úleva.
Nevím,co na to má nebo nemá vliv. Já jsem 173cm,55kg + v těhu jsem nabrala 31kg (fuj fuj),dcera byla macík - 4,205 kg a 53cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kapi
7.11.09 16:21

Ahojky, zrovna jsem 36tt a už se mi stalo, že mě chytla taková bolest v kříži, že jsem nedošla ani na záchod, šílené. :evil: Manžel mi to dvakrát rozmasíroval a naštěstí mě to do rána přešlo. A taky mi přijde, že co týden, to nějaký nový problém :-D

• Nahlásit
  • Citovat
72
7.11.09 18:32

tak takové bolesti přesně mám - udělám krok a tak mně píchne v kříži, že se mi podlomí ta noha na které stojím a už jsem několikrát málem spadla. A dělá to jen na jednu nohu…no radost jsem 35 tt ale já na ten kříž trpím - asi měsíc po prním porodu mně chytla taková bolest, že jsem nemohla vstát z poslete - mimi leželo v postýlce aspalo a já jsem z hrůzou čekala asi hodinu, než se manžel vrátil z práce - malej se naštěstí neprobudil, ale ten strach a bezmoc… a pak mě musel manžel skoro nosit i na záchod .....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
10.1.10 10:02

nepomůže cvičení nebo plavání?

Už třetí den mám tu samou bolest, jakou popisujete - jen na jedné straně, ale je tak silná, že mi podlamuje kolena… Mám rizikové těhotenství, musela jsem se dost šetřit, ale v poslední době mi trochu „otrnulo“… Nebyla jsem zvyklá moc chodit a teď mě krizová situace přinutila - dokonce jsem musela spěchat a šla delší vzdálenost. Od té doby mám tuhle křížovou neplechu a už nevím, co s tím… Přemýšlím, že zkusím jít plavat..Nemáte někdo zkušenost, že by to pomohlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nikolete
11.1.10 17:47

Ahoj, tak takovou bolest jsem měla přesně před rokem.Nakonec mi zjistili výhřez dvou plotének, to už jsem ale nemohla vůbec na nohu došlápnout. Jestliže ti jde bolest do nohy, tak máš uskřípnutý nerv.Bohužel ty vzhledem k těhotenství můžeš jen prohřívat záda a chodit na rehabilitaci, tam ti zaručeně pomůžou a hlavně ti to odblokujou. V žádném případě se při bolesti nesmí plavat, jinak to bude ještě horší.Taky se nesmí nahřívat ve vaně v teplé vodě, to je pak ještě horší.A až bolesti povolí, tak je dobré začít cvičit a posílit zádový svaly.Já jsem nyní ve 28týdnu těhotenství a záda mě vůbec nebolí, ťuk, ťuk, ale to bude opravdu tím pravidelným cvičením.

• Nahlásit
  • Citovat
18
14.1.10 13:08

díky

Plavat jsem nešla, ale trochu jsem si zacvičila na balóně a pomohlo to. :dance: Kdyby se to vrátilo, nebo bylo hůř, tak raděj zajdu k doktorce, aby mě poslala na tu rehabku… Díky moc za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
schrenda
2.3.10 10:04

bolest v kříži

jj tohle je fakt strašný. mam to od 28 týdne. nemůžu se ani rychle rozejít.když ležim nevstanu. ted jsem 36 týden do toho všeho v noci nemůžu už ležet ani na boku :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
9441
11.3.10 10:20

tak mám zřejmě totéž co vy ostatní. 2 vyhozené obratle a bolest vystřelující do pravé nohy - už jsem zažila víkend, kdy jsem myslela že bolestí nevydržím :cry: . teď je to lepší, bolí to jen při nášlapu a v noci … jsem 32.tt - děsím se dalších týdnů i porodu :think: . dnes si jdu pro nějaké homeopatika - tak uvidíme, jestli se to aspoň trochu uklidní :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
schrenda
11.3.10 13:47

bolest v kříži

přesně tak … mě se to teda čím dál více zhoršuje.pomáhá když se hrbím jako kočička na čtyřech :-D

• Nahlásit
  • Citovat
117
15.3.10 16:58

jo tak tohle taky přesně znám. už se těším na porod a doufám , že se to pak uklidní. První těhu proběhlo úplně v pohodě. žádné bolesti. tak si to ted asi musim taky vyžrat:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41882
14.8.11 17:11

Ahoj holky, jsem 27tt a tak příšerně mě bolí v kříži, že už nevím, co mám dělat, nevím jak si sednout, lehnout, bolí to při chůzi a je to teda dost nepříjemný..jestli máte některá radu, jak bolest alespoň zmírnit, tak to fakt ocením! A když jen napíšete, že vás to bolí taky, tak mě to malinko uklidní, heh.. :mavam: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andyn82
14.8.11 23:02

Ahoj,tak mě začala brutální bolest v kříži někdy minulou neděli.Dva dny jsem jen ležela,pak mě začala ještě bolest třísel a tak jsme raději vyrazili na pohotovost.Nic z toho nebylo,všechno v pořádku,ale nechali mě dva dny v nemocnici pro jistotu a dostala jsem preventivně infuze s magneziem a magnezium v tabletách na doma.Třísla mě už nebolej (myslím,že to bylo z namožení jak sem se bolestí hrbila),ale záda pořád a začlo mi to vystřelovat do pravý nohy,takže je to 100% od páteře.Dost rychle mi teď narostlo bříško a asi mám trochu záda dorasovaný z práce a projevilo se to až teď při větším zatížení :nevim: . Zabírá mi teplá sprcha a nebo si dám do prázdný flašky teplou vodu a přiložím v leže k zádům,to je příjemný.Budu si kupovat taky balon na cvičení,to prý taky pomáhá.Zvažuju i plavání,ale moc se mi nechce do zahumusenýho veřejnýho bazénu :poblion: .

• Nahlásit
  • Citovat
41882
15.8.11 09:33

Jéé, no tak jsem ráda, že nejsem sama, já si taky myslím, že to mám od páteře, tak nějak s ní totiž bojuju celej život,..No ve středu jdu do poradny, ale do špitálu bych nerada dřív, než tam pojedu rodit :mrgreen: Jinak balon mám teda taky doma, ale někde jsem četla, že je nutný to konzultovat s lékařem, tak se jí raději nejdřív zeptám..
No a to plavčení, to bych třeba i riskla, ten zahumusenej bazén :-D , ale v u nás ho zrovna předělávají, tak si zaplavu max. ve vaně :nevim: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andyn82
15.8.11 14:11

Tak to jsem nevěděla,že cvičení na balonu se má konzultovat.Díky :palec: . Ve středu jdu taky na kontrolu,tak se s ní zrovna poradím,jestli můžu.Popravdě jsem dost líná a na těhotenský cvičení někam do tělocvičny se mi moc nechce :-P ,tak doufám,že aspoň ten balon mi dovolí.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama