Reklama

Očkování proti prasečí chřipce v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 04.11.09 10:48
Očkování proti prasečí chřipce v těhotenství

Ahoj holky. Zakladám novú tému diskusie. Dnes ráno v rádiu v stpávach zaznela novinka, že těhotné ženy po prvom trimestry sa majú hlásiť u svojho lekára na očkovanie proti prasačej chrípke. Vakcína je zdarma a nieje ich dostatok.
Tak prosím, vaše názory, čo si o tom myslíte… :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

radúna
Extra třída :D 11950 příspěvků 04.11.09 10:59

Silvik, já nevím. Já bych se očkovat nenechala. Každopádně bych si o tom popovídala se svým gynekologem. To minimálně. Ale já nejsem zastáncem očkování proti chřipce - byť prasečí. Nějak mi možná nedochází, jak je tahle chřipka nebezpečná...­...... :think:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.11.09 11:04

silvi už to ví, ale pro ostatní, mě ho můj gynekolog doporučil, stejně jako své těhotné ženě :wink:, chřipka neohrožuje tolik matku jako její plod, co jsem pochopila - ale stejně ještě nejsem 100% rozhodnutá :think: , netěhotná bych se v žádném případě očkovat nenechala…

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 04.11.09 11:04

Radu, som na tom rovnako. Ja tiež nie som zastáncom ani vakcíny proti chrípke, nikdy som sa nedala očkovať a ani by som do toho nešla. Takže teraz asi už vobec.
A sama viem, že keď sa chce žena zaočkovať proti „obyčajnej“ chrípke nesmie byť tehotná, tak mi nie je úplne jasné, prečo vakcína proti prasačej chrípke by mala byť OK. :nevim:

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 04.11.09 11:05

rekla bych ze neni o nic nebezpecnejsi nez chripka „normalni“ (ono chripka je nejrychleji mutujici vir)…na ni lidi s oslabenou imunitou muzou taky zemrit a ty zdravy jsou za tyden OK!! jde hlavne o prachy…farma­ceuticke firmy na tom vydelaji balik…jako tehotna (ale za me teda i jako netehotna) bych si to do sebe nedala pichnout ani kdyby mi chteli zaplatit :lol:

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 04.11.09 11:07

Borisko, to je pravda, chrípka može sposobiť poškodeni plodu, jeho srdiečka a tak. To je asi bezpečnejšia tá vakcína. Je to diskutabilné. Ja som chrípku nemala ani nepamám, preto sa očkovať nedávam, ale nie je vylúčené, že zrovna tú prasačiu niekde chytím.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.11.09 11:11

silvi - já taky asi uvidím podle toho, jak se bude šířit, protože její rychlost je šílená a když si představím, že manžel s tím jednou přijde ze školy, i kdybych se lidem vyhýbala, tak stejně nevím :nevim: je to těžké a je to na každé z nás zvážit rizika a pozitiva :zed: a mě dr. řekl obzvlášť s dvojčaty máte obranyschopnost zeslabenou :-(

kadlina
Neúnavná pisatelka 17206 příspěvků 04.11.09 11:19

Já bych se očkovat nenechala, u nás v práci očkují každoročně proti sezónní chřipce a jeden rok všichni po očkovaní lehli, protože vakcína byla špatně usmrcená, takže chřipku vlastně dostali injekcí. Myslím, že vakcína není natolik ozkoušená, aby mohli říct, že je to pro těhotné bezpečné. :nevim:

Mišela1
Závislačka 3115 příspěvků 04.11.09 11:31

No taky jsem to četla. Právě jsem dovolala s kamarádkou dětskou sestrou ona se tedy zaočkovat musí jako zdrav. personál, ale moc se jí tedy nechce. Rozhodně mi řekla ať se poradím s gynekologem, ale jelikož jsem doma na neschopence, že by se do toho nehrnula. Jdu v úterý do poradny tak uvidím co gynekolog. Mně to přijde všechno jako strašně nafouklá bublina. Neříkám, že nemám strach, ale když si přečtu, že 14 studentů gymnázia si doneslo prasečí chřipku ze zahraničí a odleželi to doma bez větší újmy a že jediný případ úmrtí co máme byla žena tak nemocná, že by umřela i tak, tak nevím kde je pak ta pravda.

Mufina
Extra třída :D 12851 příspěvků 156 inzerátů 04.11.09 11:39

Právě, tady je nejhorší to, že člověk těžko může věřit médiím. Borisce to sice dr. doporučil, ale to je tu asi jediná, kdo má takovouhle spolehlivější ninformaci. Mě moje dr. v pondělí na KO nic neříkala. Jsem sice doma, ale manžel jezdí do práce přes půl Prahy MHD a já k dr. přes celou Prahu taky MHD a taky se trochu bojím, ale na to abych se běžela očkovat bych potřebovala nějaké věrohodné argumenty, proč je to lepší, než se nenaočkovat.

Radka77
Stálice 66 příspěvků 04.11.09 12:24

Já jsem se tedy chtěla dát původně naočkovat na tu normální chřipku,protože už jsem si jí nechala píchnout i loni,ale gynekolog mi to letos nedoporučil právě kvůli těhotenství.Nejsem si ale jistá jestli bych si chtěla nechat píchnout tu prasečí když to ještě není na těhotných moc odskoušeno.Bojím se hlavně poškození plodu.

katty
Echt Kelišová 7927 příspěvků 04.11.09 12:31

ahoj tak se přidávám jsem těhotná ( když jsem byla s Teri těhule řádila myslím ptačí ) teď zase prasečí. Očkovat se nenechám z důvodu , že to není vyzkoušeno bát se bojím ale více jiných věcí než zrovna prasečí chřipky , ale mám takový pocit, že to moc medializují až zbytečně lidi děsí.

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 04.11.09 13:48

Zrovna včera jsem o tom mluvila s mamou, doktorkou. Rikala, ze ta vakcina je neozkousena, s mnoha vedlejsima ucinkama, takze rozhodne neockovat.
Ja teda doufam v to, ze stihnu porodit driv, nez se to nejak vic rozebehne a zmutuje. :roll:

KarolinaK 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.09 14:26

Rozhodne bych se nenechala ockovat!Jak uz tu psaly predemnou,neni to odzkousene,nevite jake to muze mit nasledky do budoucna pro to dite(urcite nic dobreho).Radsi jez ovoce,zeleninu,vy­hybej se co nejvic vetsimu kolektivu.Urcite lepsi nez do sebe nechat pichnout humus.Tohle je muj nazor.Kaja

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.11.09 14:33

karolíno - jak to udělat, když se kolektivu vyhýbat ty nebo tvůj partner nemůžeš? :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >