Malířské potřeby

3141
21.11.15 01:20

malířské potřeby

Ahoj, jdu si pro radu.
Manžel (prý:-) v mládí hezky maloval a čas od času říká, že by se k tomu rád vrátil. Chtěla bych ho v tom podpořit a k vánocům mu dát nějakou sadu na malování. Akorát tomu vůbec nerozumím, tak bych se chtěla zeptat co přesně mám shánět a jestli třeba nemáte nějakou osvědčenou prodejnu buď kamennou v Praze, nebo e-shop. Představovala jsem si nějaký ten stojan, pak asi plátno (to se kupuje už hotové, že se to jenom dá na stojan a maluje se, nebo se to musí nějak napínat?), nějaké štětce a barvy- jaké? Ještě jsem na něco zapomněla? Chtěla bych to sehnat komplet, aby už o svátcích mohl tvořit a nevymlouval se, že mu něco chybí:-)
Díky moc za každou radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.11.15 02:52

Ja bych asi zacala stojanem :) barev a technik je spousta druhu a asi je zbytecne nakoupit olejovky, kdyz byl treba zvykly na tempery. Radsi bych mu dala stojan a treba poukaz na barvy/stetce/dalsi serepeticky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1289
21.11.15 06:14

V Praze doporucuji kohinoor maji to za slusne penize.. a maji vsechno - stojany, barvy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
21.11.15 07:19

Já bych mu asi dala poukázku na nákup do výtvarných potřeb- přijde mi to lepší než kupovat něco co neznám a nevím jaké techniky preferuje. Určitě bych pro lepší barvy a potřeby nešla do kooh i nooru.
osobně bych do stojanu nešla, dá se malovat i bez něj, plátna se už kupují napnutá( ne každý ale maluje na plátna), někomu stačí skicák a uhly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8542
21.11.15 08:38

Ja muzu doporucit prodejnu vytvarnych potreb Altamira.
http://www.vytvarnepotreby.cz/

Maji velky vyber a nam pri nekolika nasich nakupech ochotne poradili. Jen jsem mela problem jim to vsechno nevykoupit. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20613
21.11.15 08:52

Plátna jsou buď „surová“ a nebo už našepsovaná (velmi jednoduše řečeno je to něco jako směs křídy a lepidla),ale šeps už se prodává i hotový, udělat to sám - napnout plátno a nanést šeps (to je nezbytné pro to, aby se barva nevsákla do plátna, musí to být nesavé, o to je) je finančně míň náročné, ale dost pracné, i když zas se člověk nemusí omezovat už daným rozměrem plátna či rámu.
Je toho hodně, ale jako první bys měla (třeba i nenápadně) zjistit, čím maloval, respekt. jestli maloval nebo kreslil (to si lidi i tak všeobecně pletou - maluje se jen barvami, jedno, zda vodovky, tempery nebo olejovky),a podle toho se zařídit.
A jak už tu někdo psal - malířský stojan není vůb. nutný, zvl. pokud taková léta (!) neměl ten štětec nebo uhel, v ruce. Naběhni do prodejny a řekni, že pro pokročilejšího „malíře“,který už to dýl nedělal, třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20613
21.11.15 08:54
@smudlinky píše:
Já bych mu asi dala poukázku na nákup do výtvarných potřeb- přijde mi to lepší než kupovat něco co neznám a nevím jaké techniky preferuje. Určitě bych pro lepší barvy a potřeby nešla do kooh i nooru.
osobně bych do stojanu nešla, dá se malovat i bez něj, plátna se už kupují napnutá( ne každý ale maluje na plátna), někomu stačí skicák a uhly.

A takhle je to - na rozdíl ode mě, stručně řečeno. :palec: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
955
21.11.15 09:32

Ahoj, také si myslím, že vv potřeb je tolik druhů, že bude těžké se trefit. každopádně ten, kdo maluje (používá barvy v plochách) si často dělá skici a studie tužkou (kreslí) - takže pokud mu nechceš dát jen holý kuponek na potřeby, pořiď sadu tužek různých tvrdostí (třeba kohinoor) a k tomu nějaký umělecký skicák, k tomu i třeba akvarelové pastelky - ty se doma naztratí nikdy.Taky třeba tuší a perkem se dělají hezké kresby a návrhy. :-)

Sady barev v tubách jsou ošidné, předražené. Osobně si kupuji akrylky a olejovky po jednom kuse, protože vím, které barvy budu používat. Navíc v těch sadách je každá barva po pár ml a pokud se chceš rozšoupnout na větší formát, tak smůla.

Možná by stálo za to zjistit, jakou techniku měl nejradši.

A pokud budeš chtít poradit, ozvi se :-) Jinak v Praze Altamira, na Korunní jsou pěkné vv potřeby i pod Karlákem. Já pracuji v SEVTu - také máme nějaké vv potřeby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama