Servisní prohlídka auta

jjelena
20.11.15 07:45

Servisní prohlídka auta

Ahoj všem, dostala jsem se do situace, kdy si poprvé sama musím zařídit pravidelnou prohlídku auta. Chci se zeptat, na co si dát bacha, co patří do pravidelné kontroly, aby mě zbytečně jako ženskou nenatáhli. Auto nám 15 měsíců, najeto 26000km, takže myslím, že žádné opravy nebudou třeba. Při objednání se mě ptali, co bych všechno chtěla :nevim: Řekla jsem, že standart, co se dělá a navíc jen geometrii. Bohužel ve všední den dopoledne nemá nikdo ze známých čas tam se mnou sjet, což chápu. Odhadem mi řekli cca 5000,–, myslíte, že to odpovídá? Na uhou stranu si říkám, že jedu do autorizovanýho servisu, tak snad si žádný sviňárny nedovolí.
Předeem děkuju za vaše ženské zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.11.15 08:01

Nenatáhnou tě na 100% jedině v případě, že bys u té opravy stála a hlídala si každý úkon. Ale pokud je to autorizovaný servis, tak bych to nijak nehrotila, oni jsou tak jako tak cenama jinde než garážníci a dělat ještě podvody, to jim za to nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
20.11.15 08:05

@SlečnaVeStínu tak jasně, ale to je nereálný u toho být.

• Nahlásit
  • Citovat
9419
20.11.15 08:05

Do servisu bohužel musí celkem pravidelně sama. Autorizovaný servis by měl sám vědět, co je v daném servisním intervalu potřeba udělat a zkontrolovat - výměna oleje, kontrola brzd atd, tak aby byla zachována záruka. Ty si k tomu řekneš jen to navíc - tu geometrii. Já si ještě nechávám čisti klimatizaci a měnit filtr v klimatizaci. Řekla bych, že ta cena asi může odpovídat.
Víc Ti neporadím, taky do servisu vždycky jedu vlastně s nepříjemným pocitem, že na mě budou koukat zas jak na slepici. Ale, že by mě vyloženě nějak okradli to si ani nemyslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.11.15 08:12

@jjelena Cena asi bude odpovídat. Byli jsme nedávno a platili stejně bez stokoruny. Kromě výměny oleje, co se musí každý rok jeu takhle nových aut povinná servisní prohlídka každé 2 roky nebo po 20km, aby platila záruka od výrobce. Ta samotná prohlídka stála kolem 1500 (z těch 5tis.). My k ní měli tedy ještě tu výměnu oleje, vody do stěračů, změření dezénu kol a jejich přehození, filtr v klimatizaci. Ono po urč. km se musí měnit i chladící kapalina, brzdová kapalina…

• Citovat
  • Upravit
12031
20.11.15 08:15

Tak zalezi co mas za auto na fabii atp treba tech 5.000,– odpovida, nekdy trochu nadhodi cenu a pri placeni je nizsi. To aby ti nerekli 5 a ve finale to bylo 9. Meli by udelat vymenu kapalin, filtru, beznou kontrolu + teda geometrii. My jsme minuly mesic meli platit za beznou kontrolu 20 a ve finale si rekli 16.000,–. Auto bylo bez zavady, takze jen bezne kazdorocni vymeny kapalin atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
20.11.15 08:24

@monrom @ivašot. Brzdy, olej, kapaliny jsou automaticky. Ano, auto mám v záruce, kupovsla jsem su ho loni nový.

• Nahlásit
  • Citovat
999
20.11.15 08:25

Ano odpovídá. Já mám malé auto a taky jsem dávala cca 5000 Kč. Udělají kontrolu, vymění olej a další kapaliny + nějaké filtry + mi zjistili nějakou malou závadu, která se dala opravit v rámci záruky. Vzhledem k tomu, že máš nové auto tak stejně musíš do autorizovaného servisu aby ti platila celá záruční doba a levněji ti to asi nikdo neudělá :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
20.11.15 08:26
@monrom @ivašot. Brzdy, olej, kapaliny jsou automaticky. Ano, auto mám v záruce, kupovsla jsem su ho loni nový.
@Šarlota4 píše:
Tak zalezi co mas za auto na fabii atp treba tech 5.000,– odpovida, nekdy trochu nadhodi cenu a pri placeni je nizsi. To aby ti nerekli 5 a ve finale to bylo 9. Meli by udelat vymenu kapalin, filtru, beznou kontrolu + teda geometrii. My jsme minuly mesic meli platit za beznou kontrolu 20 a ve finale si rekli 16.000,–. Auto bylo bez zavady, takze jen bezne kazdorocni vymeny kapalin atd

Super, děkuji. Mám Rapida, takže by to mohlo být podobný jako s tou Fabkou.

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
20.11.15 08:27

@xkoup21 ani mě nenapadlo jít jinam, do autirizovanýho musím.

• Nahlásit
  • Citovat
jjelena
20.11.15 08:29

Ach jo, to jsou ty okamžiky, kdy mi ten chlap vážně chybí. A to si říkám, jak jsem štastně rozvedená :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Smazaný anonym
20.11.15 08:30

@jjelena Myslim, že cena závisí od servisu a značky auta. My máme Galaxy a platili jsme u Forda těch 5tis. Z kapalin byla měněna jen olej a do stěračů a dolití chladící.
Můžeš se zeptat ve více autorizovaných servisech Škoda, kolik by to stálo.

• Citovat
  • Upravit
12031
20.11.15 08:31

@jjelena jj na skodovky jsme tak plativali kdyz byli jeste v zaruce. Neboj ja bych rekla, ze uz se dneska chovaj celkem korektne. Zen do servisu dneska jezdi spousty. Dobre porid :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
999
20.11.15 08:38
@jjelena píše:
Ach jo, to jsou ty okamžiky, kdy mi ten chlap vážně chybí. A to si říkám, jak jsem štastně rozvedená :mrgreen:

Já sice chlapa mám ale tyhle věci si taky zařizuji sama :D. Ony ty ceny budou všude +- stejné. S tím prostě musí člověk počítat. Tak hodně štěstí. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
20.11.15 08:41
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama