Druhé jméno - jde zrušit?

3471
18.11.15 19:42

druhé jméno-jde zrušit?

Hezký večer,
před lety jsem si nechala dát druhé jméno, jako dospělá. Nechala jsem si ho dát po svém kmotrovi, což byl můj nyní stále ještě manžel. Mé jméno se mi nelíbilo a tak jsem to chtěla vyřešit tímto. Jenže se rozvádím a chci se vrátit ke svému dívčímu příjmení. Nejenže by to znělo hodně divně, navíc nechci mít se skoro bývalým manželem nic společného. Jde toto druhé jméno zrušit? Nemáte některá zkušenost s matrikou?
Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1004
18.11.15 19:50

Možná jste tohle měla řešit před tím, že jste si ho dala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
18.11.15 19:53
@vykyna píše:
Hezký večer,
před lety jsem si nechala dát druhé jméno, jako dospělá. Nechala jsem si ho dát po svém kmotrovi, což byl můj nyní stále ještě manžel. Mé jméno se mi nelíbilo a tak jsem to chtěla vyřešit tímto. Jenže se rozvádím a chci se vrátit ke svému dívčímu příjmení. Nejenže by to znělo hodně divně, navíc nechci mít se skoro bývalým manželem nic společného. Jde toto druhé jméno zrušit? Nemáte některá zkušenost s matrikou?
Děkuji za odpovědi.

Mluvíš o jménech a nebo o příjmeních? Z tvého popisu mi to není jasné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 20:01
@Kobliha51 píše:
Mluvíš o jménech a nebo o příjmeních? Z tvého popisu mi to není jasné.

chtěla jsem se zeptat na totéž. Jinak kamarádka měla příjmení bývalého manžela, které si nechávala kvůli dětem + si vzala příjmení nového manžela. Po osvojení dětí současným manželem a tedy i po změně příjmení dětí si nechala příjmení svého ex odstranit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
18.11.15 20:04

Nene, jméno..
A před deseti lety jsem opravdu nepředpokládala, že se budu rozvádět, že? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
18.11.15 20:04

Když jde změnit a přidat, mělo by jít i ubrat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
18.11.15 20:25

@vykyna podle me by to mělo jit 8)

• Citovat
  • Upravit
14915
18.11.15 20:40

Určitě to jde, na matrice ses ptala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
18.11.15 20:48

Na matrice jsem nebyla, zatím, cas od casu se tam chodím ptát, jestli tu mají děti travlý pobyt, tak se tam zeptám. Moc děkuji za odpovědi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama