Předčasně narozená málo příbírá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JitaPitterova
Kecalka 217 příspěvků 23.09.14 16:09
Málo přibíráme ...

Ahojky maminky dneska jsme byli s malou u paní dr. a ta nám řekla že jsme na spodní hranici malá nabrala 150g za 8 dní :( celkem mě to trápí malá se narodila skoro o tři týdny dříve :( máte to taky některá tak? :o

Reakce:
Luminel
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 23.09.14 16:19

150g za týden je málo? Já jsem to teda u malýho před pár měsíci hodně řešila a co jsem kde četla, tak 150g se zdálo dobrý, spíš 100g bylo na spodní hranici.

Křupka1
Závislačka 3649 příspěvků 134 inzerátů 23.09.14 16:25

@JitaPitterova nevim jak je stara. Ja jsem rodila velky deti, prvni tyden pribiraly krasne, ale pak to slo z kopce. V prumeru to bylo cca 100 - 150 g tydne. Mladsi, ktera byla pri narozeni tezsi, se drzela tech dolnich hodnot. Obe tedy mely alergii na bilkoviny kravskeho mleka, ja byla na diete. Pribiraly sice malo ale trend byl staly, tak to dr neresil. V roce by mely deti ztrojnasobit porodni vahu a to ta mladsi mozna nebude mit ani ve dvou letech. Dulezity je ze pribira. Uvidite jaka budou dalsi prevazeni.

Křupka1
Závislačka 3649 příspěvků 134 inzerátů 23.09.14 16:26

@Luminel myslim si, ze mala miminka maji pribirat 150 - 250g za tyden. Ale jsou to jen tabulky :nevim:

atominnka
Generální žvanilka 22008 příspěvků 23.09.14 16:28

Moje dr říkala, že minimum je 120g týdně :nevim: Uvidíš, třeba se ještě rozjede :kytka:

AnastazieB
Echt Kelišová 8545 příspěvků 23.09.14 16:46

Prosím tě vyprdni se na doktorku, děti nejsou tabulky. Přibírá a to je důležité ;) :srdce: Hlavně se tím nenervuj, to ničemu neprospěje.

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.14 16:48

Pokud se Tvoje robatko hezky vyviji a nevypada nijak zanedbane, tak bych to neresila. Znam 5 mes.dite a moji Anezku a kdyby to mimco uz chodilo, tak by bylo k nerozeznani od starsich deti, jsou stejne vysoke a stavene a maji mezi sebou rozdil 10m.

fenny
Kelišová 5283 příspěvků 23.09.14 17:14

Moje dítě na roce porodní váhu sotva zdvojnásobilo a fakt to neřeším - přibírá, jí normálně, je hodně aktivní, normálně se vyvíjí a je pořád vysmátý. Podle tabulek je podvyživený :roll:
Takže já bych to neřešila, pokud malá vypadá v pohodě ;)

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 23.09.14 17:42

@JitaPitterova Nepíšeš, jak je dítě staré. Ale 150g za týden je ok i pro novorozence, rozhodně bych se nenechala stresovat.

JitaPitterova
Kecalka 217 příspěvků 24.09.14 14:37

Maličká se nám narodila 9.9.2014 takže jí je 15 dnííí :) Akorát vydrží docela dlouho čumákovat a moc se ji nechce spinkat a podviživeně nevypadá dneska papá co dvě hodiny :D Asi ji paní doktorka naštvala :twisted:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >