Maloměsto a práce

jujingova
14.7.13 21:20

maloměsto a práce

Dobrý den, řeším takový problém. Bydlím na maloměstě a nemůžu sehnat práci. Pracovní nabídka znamená dojíždění cca 4 hodiny denně. Mám dvě volby zůstatv domácnosti nebo se přestěhovat do Prahy. Přítel se přestěhovat nemůže, protože, tady má dobrou práci. Co by jste dělali vy? Byli v domácnosti nebo se přestěhovali sami? Zůstat pro me na maloměstě znamená se zakopat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

karfice
14.7.13 21:24

Jsi typická baba, která neví co chce! Prostě buď budeš dojíždět denně 4 hodiny do práce nebo seď doma na zadku.

Jiná volba není a žádnou jinou ani nečekej. Ty sama se musíš rozhodnout co chceš! Nikdo za tebe rozhodovat nebude!

• Nahlásit
  • Citovat
6755
14.7.13 21:25

Já bych dojížděla. Znám spoustu lidí, co dojíždějí 2 hodiny tam a 2 zpátky. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
14.7.13 21:26

A ty by si se přestěhovala bez přítele?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
14.7.13 21:26

Ma pritel tak dobrou praci, ze v Praze lepsi nebude?

• Nahlásit
  • Citovat
11692
14.7.13 21:30
@karfice píše:
Jsi typická baba, která neví co chce! Prostě buď budeš dojíždět denně 4 hodiny do práce nebo seď doma na zadku.Jiná volba není a žádnou jinou ani nečekej. Ty sama se musíš rozhodnout co chceš! Nikdo za tebe rozhodovat nebude!

8o 8o trosku prehnane ne? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jujingova
14.7.13 21:31

Bohužel nenašel. Plat co má tady nikde mít nebude. Navíc se nechce přestěhovat, protože práci, kde pracuje zná a bude ještě povýšen. To co vydělá tady, by jsme při štěstí vydělali oba v Praze.

• Nahlásit
  • Citovat
jujingova
14.7.13 21:33

Plno lidí se od nás do Prahy stěhuje, protože dojíždět půlku pracovní doby se nedá denno denně vydržet. Dále musím brát v úvahu, že se mi dojíždění finančně nevyplatí. Co dám za podnájem u nás a za dojíždění, za to mám garsonku v Praze.

• Nahlásit
  • Citovat
7995
14.7.13 21:36

Pokud má manžel tak dobře placenou práci, že už nikdy nikde nebude mít víc, tak bych se poohlídla po možnosti dělat sama na sebe. Případný kapitál se dá dohromady a krach neohrozí vaše soužití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
14.7.13 21:37

U nás je taky málo práce (možná jsme krajanky :-) ), taky mě napadlo dojíždět do Prahy, ale zabíjet dvě hodiny minimálně dojížděním, na to jsem moc matka :-) Tak si raději počkám, až se něco objeví u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
14.7.13 21:38

No tak to záleží na tobě, museli jste si o tom s tvojím popovídat. Jestli chceš být bez práce a pak brečet ještě více, prosím, pokud to teda finančně zvládáte, jestli sháníte peníz navíc, nevim, jdi do práce. Já jsem na tom skoro stejně a práci nemám vůůbec na obzoru..Mám to horší.. Brala by jsem tvoji práci na dojíždění

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
815
14.7.13 21:40

Jinak, jsem z Hodonína, kde je to úúúplně na hov…,kdysi jsem dělala v Plzni kde to stálo za to :-) Po mateřské se tam vátím, tady prostě práce není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
836
14.7.13 21:41

Dojížděla jsem do Prahy z menšího města rok, délka dojíždění jak kdy, podle dopravní situace, někdy 90 min, někdy 2,5h. Odjížděla jsem denně v 6 ráno a vracela jsem se mezi 6-8h večer, někdy i později. Dalo se to přežít, potřebovala jsem po škole praxi, práce mě bavila…ale s dítětem už by to nešlo. Další věc je, že polovina výplaty šla na benzín.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1224
14.7.13 21:43
@Leila90 píše:
Jinak, jsem z Hodonína, kde je to úúúplně na hov…,kdysi jsem dělala v Plzni kde to stálo za to :-) Po mateřské se tam vátím, tady prostě práce není

z Hodonína mám kamarádku a ta hned po skončení střední školy utíkala za prací jinam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
14.7.13 21:43

A co možnost přestěhovat se na půl cesty? hodinové dojíždění do práce (nevím, jestli je to autem nebo hromadnou dopravou) není žádná velká hrůza… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama