Maltodextrin nebo glukózový sirup?

Anonymní
7.7.21 18:47

Maltodextrin nebo glukózový sirup?

Jaká varianta je v umělém mléce lepší? Bohužel nekojim a jsem z těch složení umělých mlek hodně špatna. Mám strach tím syna krmit. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14690
7.7.21 19:32

Podle me je glukoz. sirup vetsi sra*ka.
Kazdopadne si projed slozeni vsech moznych znacek, treba najdes neco normalnejsiho (sama prehled nemam).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
7.7.21 19:54

Také sleduji složení potravin…

Moje láska pila Hipp protialergické UM (tak nějak). No a značka Hipp je v DM Drogerie. Proto reaguji: DM Drogerie má z velkých obchodů asi nejvíc bio produktů (a lepších produktů) mezi potravinami i kosmetikou. Tak se zkus poohlídnout tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
341
7.7.21 20:47

Glukozovy sirup by mel mit nepatrne nizsi glykemicky index, ale oboji ho ma dost vysoky a oboje neni nic dobryho. Bohuzel UM to proste obsahuji. Jako strach tim krmit, to je zase prehnany, ale chce to se jinak drzet prirozenych potravin. A vis co, je spousta matek, ktere sice koji, slava hura, ale pak stejne diteti kupujou sladkosti, ktere jsou slazene kde cim v daleko vetsim mnozszvi, k snidani „zdrave“ cerealie typu Nesquik kulicky apod… Samozrejme by bylo super, kdyby se to do UM necpalo, ale na paniku to asi neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
249
8.7.21 08:08
@BeaL píše:
Také sleduji složení potravin…Moje láska pila Hipp protialergické UM (tak nějak). No a značka Hipp je v DM Drogerie. Proto reaguji: DM Drogerie má z velkých obchodů asi nejvíc bio produktů (a lepších produktů) mezi potravinami i kosmetikou. Tak se zkus poohlídnout tam.

Omlouvám se za špatné info. Byla to Nestlé Beba a obsahuje maltodextrín. (Také nějaký inositol.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat