Reklama

Malý "nerváček"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 12.01.17 13:46
Malý "nerváček"

Zdravím, doma bojujeme s malým nerváčkem budou jí 2roky. Abych trochu nastínila diskusi, dcerka patří mezi aktivní děti, pořád hopsá, běhá, leze po výškách, už i pěkně mluví…což je dobře, pač od doby co mluví je to sní o trochu lepší. :palec:
Přibližně před 1/2 rokem to bylo jaksi na vrcholu, když jí chytl nerv tak bušila hlavou o zem, o vše co měla poblíž, pak to přešlo do toho, že si trhala vlasy a trhala rty(až si je natrhla tekla jí krev). Dle dr je to normální vývoj a vyroste z toho. :nevim:
Postupně to bylo lepší a lepší, když jí to chytlo tak dle rad co se píší, jsem jí objala zezadu a ku štěstí to pomohlo. Pak byl klid malá začala více mluvit, a, my jí více rozuměli tudíž se tolik nevztekala. :pankac: ¨
Teď jí budou 2 a začíná to nanovo, jakmile jí sestra něco nepůjčí, popř. jí cokoliv zakážeme, nebo se nechce oblékat no cokoliv není po jejím tak má nerva…řve jak tygr, bouchá hlavou o vše co příjde kolem…nevidí, neslyší

Pořád přemýšlím jak na ní, protože jí nechci ustupovat, aby si vše takto vyřvala. Ale zároveň nechci aby se takto ubližovala. Tudíž má otázka zní, maminky a tatínci co máte z takovým dítkem zkušenost jak na ně?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Káťa19
Kelišová 6775 příspěvků 37 inzerátů 12.01.17 14:08

To bych taky rada vedela :mrgreen: mam kluka 2,5 a jeste skoro nemluvi :roll: dva dny za sebou neskutecne sceny na verejnosti, nechtel jit domu, :roll: nemuzu se dockat, az z toho vyroste.
Takovy dite, kdyz jsem tenkrat videla, tak jsem nechapala a rikala si, ze takovy dite ja mit rozhodne nebudu…a uz je to tady :( :zed:
Nejhorsi je, ze ja pak chytam nerva, to uz je i na me moc :oops:

BaMaK
Závislačka 2753 příspěvků 33 inzerátů 12.01.17 14:17

@Lussye To znám, taky jsme to tak měli, nepřišla jsem na nic, co by zabíralo, ani po dobrém, ani po zlém, ani vysvětlování, ani plácnutí…prostě nic. Ale mám dobrou zprávu…naší malé budou 4 a už je to mnohem, ale opravdu mnohem lepší :mavam:

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 12.01.17 14:20

Právě prý vyroste, ale já bych s tím ráda pracovala už teď :lol: já se zatím držím v klidu. Ale občas mám namále. Pokud bouchá hlavou na koberci, tak budiž, ale na betoně, na dlažbě asfaltu. to už je takové na hraně. Věčně má na čele modřinu :?

Berousik
Nadpozemská drbna 26498 příspěvků 12.01.17 14:22

@Lussye vydržet. Dceři je 3,5 a ještě to nepřešlo :mrgreen: Ke všemu má ted období „to je moje“ a to je teda záhul. Je schopna si v afektu nárokovat i dveře od koupelny :roll:
Moje rady:

• zbytečně zdlouhavě nevysvětlovat, proč po ní něco chci. „oblíkni si tu bundu, protože venku je zima, všechny děti nosí bundu…bla bla bla. Prostě řeknu "oblíkni si bundu“. Zbytečné vysvětlování děti mate.
  • vychovávat přes den, ne večer, když je dítě unavené. To je scéna hned a stejně nebude ráno vědět proč.
  • na dítě neřvat, nebít. To je fakt důležitý, ač je to těžký dodržet. To je prostě krok zpátky.

A jinak se s ní nemažu. Řveš? Řvi si, ale nepustím ti večer Krtka :nevim: když dořve a cítím už z ní lítost a ne vztek, tak pak je na místě obejmutí. Když se válí v obchodě na zemi, tak nakupuju dál. Žádný vstávej, nebreč…ona rychle pochopí, že tudy vlak nejede. Dotěrné důchodce s radama nebo nedejbože s bubákama rovnou odháním, mám na to vycvičenej pohled :lol:

Dítě si v tomto věku buduje postavení. Nesmí se uťápnout, ale taky ne naopak. Musí vědět, že určité věci si k dospělým dovolit nesmí. U někoho to trvá chvíli a bez scén na veřejnosti, jinde to je se vší parádou :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 14:25
@Lussye píše:
Zdravím, doma bojujeme s malým nerváčkem budou jí 2roky. Abych trochu nastínila diskusi, dcerka patří mezi aktivní děti, pořád hopsá, běhá, leze po výškách, už i pěkně mluví…což je dobře, pač od doby co mluví je to sní o trochu lepší. :palec:
Přibližně před 1/2 rokem to bylo jaksi na vrcholu, když jí chytl nerv tak bušila hlavou o zem, o vše co měla poblíž, pak to přešlo do toho, že si trhala vlasy a trhala rty(až si je natrhla tekla jí krev). Dle dr je to normální vývoj a vyroste z toho. :nevim:
Postupně to bylo lepší a lepší, když jí to chytlo tak dle rad co se píší, jsem jí objala zezadu a ku štěstí to pomohlo. Pak byl klid malá začala více mluvit, a, my jí více rozuměli tudíž se tolik nevztekala. :pankac: ¨
Teď jí budou 2 a začíná to nanovo, jakmile jí sestra něco nepůjčí, popř. jí cokoliv zakážeme, nebo se nechce oblékat no cokoliv není po jejím tak má nerva…řve jak tygr, bouchá hlavou o vše co příjde kolem…nevidí, neslyšíPořád přemýšlím jak na ní, protože jí nechci ustupovat, aby si vše takto vyřvala. Ale zároveň nechci aby se takto ubližovala. Tudíž má otázka zní, maminky a tatínci co máte z takovým dítkem zkušenost jak na ně?

Zajděte do psychologické poradny, čím dříve, tím lépe. Jako laik nic moc nezmůžete. Jsou to profesionálové a uvidíte, že váš problém vyřeší docela rychle. Dětská dr. vám nepomůže. Diskuze taky ne. Aby malá přestala mít nerva, musíte jí vychovávat tak, jak vám řeknou v poradně. Kamarádka byla se synem (asi před dvěmi lety-stejný problém) a stačilo zajít třikrát, řídit se radama a bylo po problému.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 14:25
@Lussye píše:
Teď jí budou 2 a začíná to nanovo, jakmile jí sestra něco nepůjčí, popř. jí cokoliv zakážeme, nebo se nechce oblékat no cokoliv není po jejím tak má nerva…řve jak tygr, bouchá hlavou o vše co příjde kolem…nevidí, neslyšíPořád přemýšlím jak na ní, protože jí nechci ustupovat, aby si vše takto vyřvala. Ale zároveň nechci aby se takto ubližovala. Tudíž má otázka zní, maminky a tatínci co máte z takovým dítkem zkušenost jak na ně?

Zajděte do psychologické poradny, čím dříve, tím lépe. Jako laik nic moc nezmůžete. Jsou to profesionálové a uvidíte, že váš problém vyřeší docela rychle. Dětská dr. vám nepomůže. Diskuze taky ne. Aby malá přestala mít nerva, musíte jí vychovávat tak, jak vám řeknou v poradně. Kamarádka byla se synem (asi před dvěmi lety-stejný problém) a stačilo zajít třikrát, řídit se radama a bylo po problému.

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 12.01.17 14:28

@Berousik Tak já se sní taky nepářu, prostě jí obléknu, Když byla v kočáře, tak to šlo, když začala bouchat hlavou o asfalt, tak jsem jí dala do kočáru, což teď nejde.
Já jsem klidas, nervi mi ujedou málokdy.

Každopádně bych z ní nerada vychovala dítko co si vše vyřve, či to bude zkoušet pořád.
První dcera je naprosto klidná a ona když jí chce sestra něco vzít a řve u toho jak tygr, tak jí to radši dá, pač se sní rvát dlouho nebude.

Sara1803
Nováček 10 příspěvků 95 inzerátů 12.01.17 14:56

Prý výborně pomáhá ledová sprcha. Jen sundat boty, hodit do vany a ledovou vodu na hlavu. Málokteré to zvládne víc než dvakrát.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 12.01.17 15:08

@Lussye Také mám doma dvouletou a také je to již asi 3 týdny, co se začala projevovat její osobnost, takže se začne vztekat, křičet - podotýkám, že to má i po mě okoukaný, protože také umím zaječet, takže se jí nedivím, že také po mě zařve.
Takže já s tímto vědomí, že z toho vyroste (mám ještě 9 ti letou, tak vím), jsem v klidu a vysvětluji jí, co ano a co ne a pořád dokola. Malá to všechno chápe, vím to, prostě jí vše vysvětluji s veškerou trpělivostí (někdy nad mé síly :mrgreen: ). Je to taková moje malá svéhlavkyně, jako já :) Miluji jí celou jaká je :hug:
PS: zbytečně se nefrustruj, obrn se jen trpělivostí a vědomostí, že to k jejímu vývoji patří a ono se to časem srovná, tak jak má, uvidíš. Má starší si tímto sebepoznávacím obdobím také prošla a jaká je úžasná v 9 ti letech a není to někdo, kdo by mě nerespektoval.
Hlavně neposlouchej programy typu: ona to zkouší na tebe, co vydržíš, dělá ti naschvály, dej jí sprchu, ukaž jí kdo je tady pánem, nebo ti bude skákat v dospělosti, je rozmazlená, je taková a maková. Kecy v klecy.
Miluji jí celou jaká je, měj svá pravidla, ale taková, aby vám oběma, teda všem okolo bylo v tom dobře. :hug:

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 12.01.17 15:08
@Anonymní píše:

Dr mi dala žádost na neurologii, ale to jsem jí odmítla, pač nemám s nimi dobré zkušenosti, a rozhodně nechci do ní cpát léky.

Lussye
Extra třída :D 14680 příspěvků 12.01.17 15:21

@Petulka1234 děkuji, za uklidnující slova. Já bych za obě dýchala, neříkám, že protože je taková jaká je, že jí mám méně ráda, to né. Já jsem hrozně ráda, že je zdravá, živá, šikovná. Jen ty scény, prostě nevím jak na ní. ráda bych jim předcházela, ale zase nehodlám ustupovat. Protože máme doma právě dané pravidla, která musí i starší dodržovat.

Docela by se mi hodila nějaká literatura, kde bych si o tomto mohla počíst, trochu to tu doma srovnat a hlavně srovnat si to i sama v sobě.
Navíc nemám v okolí někoho s takovým nerváčkem, s kým bychom to třeba sdíleli.

Pak nastává problém, kdy mladší chce to co má ta starší, takže jí to chce sebrat..v tom se začne starší bránit, mladší začne být zlá, začne kousat, starší řve taky, ani jedna pak nevidí neslyší. Co budeme povídat, mě se pomalu začíná vařit krev žilách a snažím se to řešit v klidu. :mrgreen: Uklidnuji se větou, pojedu na dovolenou, na prodloužený víkend bez dětí, vezmu si volno.(ještě jsem se na dovolenou nedostala :mrgreen: ale drží mě to nad vodou :pankac:

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 12.01.17 15:31

@Lussye Moc ráda bych ti dala nějaký odkaz na literaturu, ale zrovna mě nic nenapadá, ale rozumím ti a jsem moc ráda, že si to chceš sama v sobě srovnat. Ono je to fakt být někdy jen sám se sebou, něco si přečíst, prostudovat, nebo jen tak být v tichosti sám se sebou a ty odpovědi příjdou a člověku se tolik potřebnou silou a může pokračovat dál.
Já jsem také člověk a také mě docházejí síly a hledám kdekoliv, kde bych se zase mohla pozitivně dobýt. Hudba, kniha, dokumenty, procházka v přírodě, přírodu miluji, ta mě vždy dobije.
Můžu vědět ze zvědavosti, co je malá ve znamení? Moje malá je ve štíru a to je teda svéhlavec štírovský :mrgreen: Něco mám i o charakteristice znamení u dětí načteno, tak i proto jsem k dětem chápavější, to mě také hodně pomáhá vidět věci z nadhledu a z druhé strany. :palec:

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 12.01.17 15:37

Tak holt máte hodně temperamentní dítko - to že teď začíná znovu je vcelku logické, protože už jí mozek dozrál tak, že si uvědomuje vlastní já a to že okolí je jiné a že může říkat ne, a může si zkusit věci vynutit a hlavně se jí tedy začíná do mozku vylívat všechen ten neurochemický koktejl, co se nám tam vylívá, když se spustí emoce. Období vzdoru se tomu říká.

a tím jak je to pro ní nové, tak s tím fakt neumí zacházet. Časem to zvládne.

literatura https://www.kosmas.cz/…dobi-vzdoru/

zajímavý je i přístup „nevýchovy“ - nejde o to nechat růst dítě jako dříví v lese a nebo jim zcela ustupovat, spíš naopak. https://www.nevychova.cz/…muzete-uzit/

Plus zvažte nějaké společné cvičení jógy pro rodiče s dětmi - tedy ne ve fázi, kdy je vzteklá, to nepomůže nic, ale pravidelně - dost to pomáhá jednak s uvolněním a druhak s přeladěním mozku do té rychlosti, ve které se mu daří nejlépe dozrávat.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 12.01.17 15:38
@Sara1803 píše:
Prý výborně pomáhá ledová sprcha. Jen sundat boty, hodit do vany a ledovou vodu na hlavu. Málokteré to zvládne víc než dvakrát.

A už nikdy víc, perfektní, to vyzkouším někdy na manžela!
No radši ne, na to mám sebe i ho moc ráda :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama