Reklama

Krize v rodičovství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 08:46
Krize v rodičovství

Ahoj
asi nejdu ani pro radu, ale vykecat se z toho!
Mám totální krizi v rodičovství, došlo to až tak daleko že si v hlavě říkám jestli byl vůbec dobrý nápad mít děti. Jak by to teď bylo všechno jednodušší. Přes svátky jsme byli všichni střídavě nemocný /3 týdny v kuse/ a já s dětmi věčně zavřená doma.. tak na mě asi padla ponorka. Nechci ji mít. Nechci být alergická na vlastní děti. Miluju je.. a tohle je děsný. Jak se zas nakopnout do lepší nálady? Zas být milá matka? :roll: :think: :kytka:
Vím že pomůže jít ven mezi lidi, to se občas taky dostanu. Neradit prosím scházení se s ostatními matkami a jejich dětmi. To je pro mě ještě větší utrpení :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

blumen
Hvězda diskuse 40377 příspěvků 10.01.17 08:53

Jak jsou stare?

pavld
Kecalka 457 příspěvků 10.01.17 08:56

Taky jsem byli na střídačku nemocní. Strčte děti na 3 dny k babičce a užijte si to. :hug:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 10.01.17 08:57
@pavld píše:
Taky jsem byli na střídačku nemocní. Strčte děti na 3 dny k babičce a užijte si to. :hug:

Myslím, že pokud by zakladatelka tuto možnost měla, tak si tu nejde vylít srdce. :roll: :roll:

ksafnika
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 10.01.17 08:58

To je uplne normalni.Kord kdyz zminujes ty nemoce a navic v zime, kdy se neda ani moc chodit ven. Vydrz, prejde to :kytka: ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 08:59

Mám jedno z dětí nemocné od září. Za tu dobu byl zdravý jen chvíli v listopadu a prosinci. Pomáhá nechat dítě někomu na hlídání a vypadnout třeba jen na procházku. Chodím za tmy se psem, protože chlap se dřív nevrací.
Dělat v průběhu dne věci jinak, aby se ten stereotyp naboural - ke snídani uděláme piknik na zemi v ložnici, k večeři slavnostně prostřeme a zapálíme svíčky, upečeme společně sušenky, nebo si vymyslíme legrační obleky.
Nebo si k večeři objednáme pizzu a koukáme se u toho na pohádky.
Prostě cokoliv, co je jiné než obvykle a nejlepší je se u toho hodně smát. Smích pomáhá.
 Jana

blumen
Hvězda diskuse 40377 příspěvků 10.01.17 09:01
@pavld píše:
Taky jsem byli na střídačku nemocní. Strčte děti na 3 dny k babičce a užijte si to. :hug:

Ne kazda babicka chce dite na hlidani, natoz vice deti naraz a jeste k tomu na 3 dny ;)

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 10.01.17 09:02

Jak být milá matka? Vyspat se, vypadnout na chvíli, na den, dva pryč a vrátit se…

Začít dbát i na svoje potřeby, hlídat si svoje hranice a říkat si o pomoc a naučit se tu pomoc přijímat. A ideálně říkat si o pomoc dostatečně včas, kdy jde o malou pomoc a ne v okamžiku, kdy se všechno hroutí a té pomoci je potřeba mnohem větší porce.

Heivka
Závislačka 2969 příspěvků 10.01.17 09:18

Pokud jste se dlouho nedostala ven, zkuste, až bude svítit sluníčko, jít buď ven, nebo se aspoň na pár minut postavit do otevřeného okna nebo na balkon. Nebo zkuste dětem „šlohnout“ trochu vigantolu. Mě tohle pomáhá překonat největší krize.
Já se taky teď moc nedostanu ven, syn má na sáňkách hysterické záchvaty (bojím se aby mu neomrzl mokrý a usoplený obličej) a do šátku na náledí se jít bojím. Takže se ven dostanu jen po setmění se psy, když manžel přijede domů, nebo na 10minut se synem, ale to je o nervy. Sníh se mu prostě nelíbí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 09:20

Holky, to opravdu máte všechny možnost dát děti někomu na víc dní na hlídání? Mám 2 děti a jednu babičku, která hlídá. Dohromady je hlídat nechce, protože už je v letech a moje demoliční četa ji zmáhá. Navíc jedno je stále nemocné a to při nemoci nechce hlídat ani chlap, což chápu. U něj to je plný úvazek pro oba.
 Jana

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 10.01.17 09:23
@Anonymní píše:
Holky, to opravdu máte všechny možnost dát děti někomu na víc dní na hlídání? Mám 2 děti a jednu babičku, která hlídá. Dohromady je hlídat nechce, protože už je v letech a moje demoliční četa ji zmáhá. Navíc jedno je stále nemocné a to při nemoci nechce hlídat ani chlap, což chápu. U něj to je plný úvazek pro oba.
Jana

Ne, nemám možnost dát děti na hlídání, babičk si je „jen tak pro radost“ nevezme ani na 2 hodiny odpoledne. Takže můžeš být v klidu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 09:34

@Svistice ja si právě vážím, že hlídá a je jedna z mála, co hlídá. Tak mě dost překvapuje, že tady to je univerzální rada - dej děti k babičce/nekomu na hlídání. Jako by to bylo naprosto normální.
 Jana

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 09:38

Je to někdy šílené. Ale to se prostě přežij a zítra zas bude líp. A když ne zítra, tak pozejtří. Nevím jak jsou děti velké. I pro ně to je otrava. Jak píše anonymní nahoře, tak si tu hrůzu nějak doma zpříjemnit. Dělat neobvyklé speciální věci…Snažit se to přežít a taky trochu užít. K obědu jen udělat špagety s kečupem a k večeři krupici. Nedělat si zbytečně binec aspoň jeden den. Udělat děckám bunkr s deky pod stolem, dát jim tam polštáře a ať si zalezou…je to podle věku. Těžko takto radit. :nevim: Nemocné děti jsem hlídat nedávala. Kdo je na to zvědavý, aby se nakazil. :nevim:

Cipisek79
Ukecaná baba ;) 2368 příspěvků 10.01.17 10:03

My jsme doma od 27/12, obě děti mají neštovice. Vím, jak Ti je. Kór teď v zimě. My se snažíme zabavit různě, buď něco pečeme, hrajeme hry, kreslíme, díváme se na pohádky, teď každý den soutěžíme - máme deset stanovišť kdekoliv v bytě a plníme úkoly :D. Vyrobili jsme si soutěžní kartičky a tam po splnění úkolu dávám razítka. Děti to moc baví. Akorát je fuška vymýšlet furt nové a nové úkoly. Hlavně je baví cokoliv s vodou. Dala jsem jim potravinářské barvivo, vodu, zvířátkové těstoviny a měli je obarvit. A byl hodinu klid :mrgreen:.
Ale taky záleží, jak velké máš děti, našim bude šest.
Hlídání taky nemáme, na víc dní už vůbec ne :nevim:

kerrankin 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.17 10:19

Není tomu jednomu dítěti zhruba rok a půl? Já mám momentálně taky krizi, tenhle věk je strašnej!!! A to jsem po zkušenosti s dcerou prohlašovala, že čím starší, tím lepší :nevim: Pořád odněkud něco vytahuje, něco rozhazuje, rozbíjí, někam leze, odněkud padá a řve :cert: Navíc taky moc nemůžeme ven, hlavně kvůli mně. Já to řeším tak, že si dám hořčík a těším se na jaro :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama