Děti samy doma

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 10:32
Děti samy doma

Ahoj, holky ;) Tohle je pro mě spíš teoretická diskuse, protože mám zatím miminko, ale spíš výhledově se zajímám o to: od jakého věku byste děti nechali spát doma samotné? Jde třeba o to, že spousta firem má vícesměnné provozy, kde člověk musí pracovat i v noci. Včera ve zprávách se třeba řešilo, že matka nechala 6 leté a 8 leté dítě v noci samotné. Přijdou vám takové děti hodně malé na to, aby byly samy doma? I když je fakt, že je divné, že ty děcka nevěděly, kde je mamka :think: Jako dítě pod 6 let bych určitě doma samotné nenechala v noci. Taky záleží, jak je které dítě vyspělé, rozumné a samostatné, ale fakt vám přijde jako zanedbání péče, když jsou 2 děti z 1. stupně doma samy? Asi je lepší si najít práci, kde se směny vycházejí tak, že děti nespí samy doma, ale někdy v práci třeba tlačí na to, aby člověk vzal jiné směny, že tam někdo chybí. A zaměstnavatele často nezajímá, že má člověk děcka :? A každý nemá babičku poblíž :? Říkali jste třeba sousedům, aby vám šli děti zkontrolovat, když jste museli být v noci mimo domov? A další dotaz: do jakého věku děti doprovázíte do školy a ze školy? Mně třeba mamka doprovázela asi první měsíc v 1. třídě a pak jsem chodila sama. Měla jsem to do školy 10 minut pěšky. Jako vím, že je jiná doba. A taky je rozdíl, když někdo bydlí na vesnici nebo třeba v Praze… jen mě zajímal Váš názor ;) Díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 10:34

Proboha, v noci bych je nikdy nenechala sama… to je hrozná představa pro mě

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 10:37
@Doe_Jane píše:
Proboha, v noci bych je nikdy nenechala sama… to je hrozná představa pro mě

Takže budete s děckama doma v noci do jejich 18 let, než se odstěhují, nebo do kdy?

Tichošlápek
Extra třída :D 10414 příspěvků 05.01.17 10:37

Děti na prvním stupni bych rozhodne v noci samotné nenechala. A ano - dle mého to je zanedbání pece. Holt se musí změnit práce, když jsou doma male děti. S tou školou nevim, ja budu děti vozit autem a pak se uvidí jestli jich třeba bude jezdit víc z jedné třídy spolu apod.

stinga
Závislačka 4133 příspěvků 6 inzerátů 05.01.17 10:37

@Shaari90 nechat spát děti samy doma ml. školního věku podle mne je zanedbání povinné péče, nikdy nevíš, co se může stát, požár, zloděj, dítěti se udělá špatně - zvrací, omdlí, něco děti vylejí, rozbijí - je tisíce situací - a myslím, že kdyby se něco stalo, tak rodič dostane trest natvrdo
noční práce určitě neomlouvá a nakouknutí sousedky nic neřeší
doma spát děti samy bych nechala až tak od 13 - 14 let a to ještě podle typu dítěte

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 05.01.17 10:37

Děti 6 a 8 let nemají co být v noci samy. Tohle je naprosto přes čáru.

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 6 inzerátů 05.01.17 10:38

Problem ze zprav ale nrni ze sesti a osmilete byly sami doma. Ale ze ta holcicka hledala maminku venku v mrazu…

Ale v noci bych nechala mozna tak 15 a vys?

Markéta80
Hvězda diskuse 39973 příspěvků 05.01.17 10:39

Nenechala bych ani našeho nejstaršího, skoro 11 let. přes den chvíli ok ale přece jenom ta noc je jiná. Až letos syn hodí do školy a ze školy sám ale nejezdí mhd, dojde to pěšky za cca 10 minut. od 15 pokud by na to to dítě mělo tak ok ale nejspíš to nikdy nebude nutné. navíc cokoliv se může stát a co potom. já musela být jako malá velice brzo samostatná, ale příjemné to nebylo být sama v baráku v noci :?

Sumiko
Kecalka 415 příspěvků 05.01.17 10:39

Syn (v březnu bude mít 11 let) a dcera (v červenci měla 6 let) ještě doma sami přes noc nikdy nebyli a ani to v dohledné době neplánujeme. Hlídací babičky nemáme, zvládáme se s manželem navzájem „vykrývat“.
Do školy chodí syn sám cca od 7-8 let, máme to jen 5 minut pěšky bez nutnosti přecházet rušnou silnici. Praha

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 10:40
@Shaari90 píše:
Takže budete s děckama doma v noci do jejich 18 let, než se odstěhují, nebo do kdy?

no možná 13+ ale to ti nedokážu říct, prostě od té doby až bych přestala mít špatný pocit…

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 05.01.17 10:40
@Shaari90 píše:
Takže budete s děckama doma v noci do jejich 18 let, než se odstěhují, nebo do kdy?

Co je na tom divného, že nejsou děcka samy doma? Já si nepamatuju, že bych někdy po nocích byla sama doma. Synovi se už tolikrát stalo, že přišla na něj viróza se silným zvracením v noci, nedovedu si představit, že by doma nikdo nebyl. Lidi dělávají na noční, ale většinou jen jeden z rodičů nebo se prostřídají.

Klaarca
Kecalka 403 příspěvků 05.01.17 10:43

Kdyz to beru za sebe tak me rodice nechali poprve samotnou v noci cca v 9-10 letech, protoze sli na ples. Byla jsem tam s brachou ve stejnym veku (jsme dvojcata) na telefonu jsme meli babicku ktera nam zavolala pred spanim jestli je vse v poradku. Neni to zase tak uplne daaavno je mi 21, ale taky byla trochu jina doba nez treba ted. Ale my byli s brachou rozumny a dost vyspely. Do prvni tridy s nami mamka chodila cca 14 dni a pak jsme chodili sami a meli jsme to asi 15 minut. Nevim jak dneska a jak se na to budu tvarit za par let az budu mit deti v podobnym veku a budu resit tuto situaci, ale myslim si, ze ta samostatnost pro to dite je taky dulezita, ale je pravda ze dnesni doba je tak trochu silena, takze se asi budu bat nechat deti samotne, ale kdyz by to jen slo necham je radsi u babicky a nebo aspon aby babicka za nimi prisla.

Silwinka87
Generální žvanilka 22202 příspěvků 05.01.17 10:43

Děcka, které chodí na první stupeň bych určitě doma samotné přes noc nenechala..Kdybych musela pracovat v noci, zajistila bych, aby na ně někdo dohlédl, jinak v žádném případě.
A co se týče chození ze školy a do školy, tak malý je v první třídě. Ráno ho ještě vodím, ale ze školy už chodí sám. Ale my máme školu hned před domem, takže to má opravdu kousíček. A taky si myslím, že když to jenom trochu jde, měly se děcka naučit samostatnosti.

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.17 10:44
@Kfětoslava píše:
Lidi dělávají na noční, ale většinou jen jeden z rodičů nebo se prostřídají.

Znám lidi, co dělají oba ve směnných provozech. Bohužel jsou mimořádné situace, kdy se směny přehazují, lidi jsou nemocní apod. Tak v ten moment asi hádka se šéfem no :? :think:

stinga
Závislačka 4133 příspěvků 6 inzerátů 05.01.17 10:46
@Shaari90 píše:
Znám lidi, co dělají oba ve směnných provozech. Bohužel jsou mimořádné situace, kdy se směny přehazují, lidi jsou nemocní apod. Tak v ten moment asi hádka se šéfem no :? :think:

tak to už je otázka priorit - zdraví dítěte nebo?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >