Reklama

Přitvrdit na 4letého?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 09:27
přitvrdit na 4-letého?

Ahoj mám doma 4-letého, v květnu 5-ti letého kluka, a 2 letou holčičku, s malou problém není, ale malý si nedokáže hrát sám :( furt chce chodit za babičkou, která bydlí dole a která si s ním klidně bude hrát celý den, já si s ním taky pohraju, ale né celý den, prostě chvíli a pak jdu třeba vařit, žehlit apod., a když mám volnější den a mám na něj víc času a hraju si s ním víc tak pak druhý den kdy už zas třeba moc času není tak je ukňouraný a není schopný si zahrát vůbec, a je protivný, a chce dolů, protože vidí že já moc času nemám :( co s ním? jinak je hodný, je strašně citlivý, ale je lepší si s ním skoro nehrát, líp se pak zabaví sám a nekňourá, mám pokračovat a spíš ho nechávat aby si hrát sám? nebo jak na něj aby se osamostatnil? aspoň trochu? :oops: blbé taky je že když ho nechávám ať si hraje a pak hrajem několikrát denně tak je docela ok, ale pak jdem třeba k babi a tam si třeba hrajou 2 hodiny furt, ani nenechá babi vypít kafe, a pak je to zas nanovo, příjdem domů a kňourá že se nudí :( poraďte, dík :*

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 03.01.17 09:36

A on nechodí do školky? Evidentně potřebuje společnost v tomto věku.

blumen
Hvězda diskuse 40281 příspěvků 03.01.17 09:36

To me taky napadlo, potrebuje deti, skolku, spolecnost.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 09:41

@blumen do školky začal chodit ve 3 letech-hrozný jen seděl a plakal, nezapojoval se, rpostě to do oběda protrpěl, ale přestal chodit protože stačil týden ve školce a byli hned atb, jak pro něj tak pro malou- ta bronchitidy a píchaná ouška za 3 měsíce asi 4× :( takže nám to dr. zakázala kvůli malé, a půjdou letos v září oba spolu, do školky nechce, je to mamiňák, stačí když mám nachvíli odjet na poštu(15 minut pryč) a je schopný brečet, že se mu bude stýskat :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 09:42

@blumen tak nevím jestli potřebuje společnost dětí? spíš jednoho dospělého který se mu bude furt věnovat, ve školce si taky oblíbil jednu učitelku a když tak byl furt u ní :nevim:

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 09:50

V tomhle věku bych výstupy netolerovala. Šup do školky, nemocnost prostě bude a lepší si to promorit dřív, nebo pak chceš aby meškal první třídu? Moje dcera chodí od dvou let, vloni hrozný, neustoupili jsme, letos jsme na tom pracovali, 14 dní u moře, infrasauna domů, kolostrum- a o moc lepší, i když atb taky už jednou teď byly. Za chvíli rodím a nehodlám malou nechávat doma ani kvůli miminku, skolku vím že potřebuje. A jinak u babičky ať si hraje dokud to ona snese, bude mít krásné vzpomínky a hodně mu to da- ale doma musí chápat jiná pravidla. Babička si povinností udělá když u ní není, doma je to potřeba skloubit;)

berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 03.01.17 09:51

Já bych tu školku ještě zkusila. Ono je rozdíl 3leté dítě a skoro 5leté. ve 3 letech ještě třeba nebyl zralý na školku a teď už se mu tam třeba bude líbit. Jinak týden ve školce nic nevypovídá, některým dětem to trvá měsíc i víc než si zvyknou. A nemocemi po nástupu do školky prošla většina dětí. Ono i když půjdou oba dva v září, tak bych počítala s tím, že stejně první rok promarodí.

soleile
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 03.01.17 10:02

Taky si myslim ze potrebuje skolku. Moje dcera zacala chodit loni v zari (jeste nemela ani 3) a na doporuceni ucitelky chodila po obedem strasnej rev, nechtela tam byt, snazila se pred nema zvracet, no horor. Pak jsme prerusili, chodila od ledna, nic moc pokrok. V zari nastoupila znovu a kolotoc na novo(mela skoro 4). Jenomze ja doma mimino, nabidka na 2 pracovni dopoledne, takze jsem to rozsekla a chodi po-ct na celej den do pul 4 a patky ma volno. A najednoi je klid. Kdyz ji navrhnu ze muze jit po obede, place, ze nechce, ze by ve skolce moc plakala 8o ona proste jak citi volnost, jakp ze po tom obede je to chvilka tak breci, nehraje si. A jak vi ze ma byt celej den, je uplne v pohode 8o :mrgreen: treba by to tak taky fungovalo.
Jinak taky bydlime v dvougeneracnim baraku, tchyni mam dole a nez jsem dceru naucila co a jak, taky jsem trpela:-(babicka byla vzdycky nej, kolikrat byla na me dcera tak zla..no ale ksou to deti, ted je to uz lepsi, ale i tak si hledame baracek ;)

Iva575
Kecalka 352 příspěvků 03.01.17 10:15

Připojím se k dotazu.. taky mám 4leťáka, který se doma nudí - musím se věnovat ročnímu mimču, které mi pořád na něco leze, takže musím být u něj. Syn si většinou zaleze na postel a pustí si CD, jinak jen tak zevluje po bytě a nic nedělá. Přitom má super hračky, i se nabízím, že si spolu něco zahrajeme, když je menší v klidu, ale nemá zájem. Když přijede babička, tak je pořád s ní, to má rád. Do školky nás nevzali, brali jen předškoláky, snad to vyjde od září. Do té doby chodí na dvě dopoledne do soukromé školky, ale na celý týden za 10 tis ho tam nedáme. Poradíte, co s ním?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 10:37

Já mám doma dvě děti, 3 a 5,5 roku. Starší chodí sice do školky, ale jen na 4 dopoledne v týdnu.. a když vezmu v úvahu, že promarodil dohromady měsíc, a i přes Vánoce byl doma, tak je mám doma většinu času oba… Je to náročné, opravdu dost.. ale nic, co by se nedalo přežít. Ráno, než uvařím, koukají na pohádku. Potom si hrají spolu s Legem, vždycky aspoň hodinu. Před obědem jdu s nima hrát společenské hry.. pak je oběd.. pak odpočinek.. knížky, hračky.. A odpoledne malujeme + logopedie.. a v 15-16h přichází manžel, a hraje si s nima.. Naše děti jsou rozmazlené a zvyklé hrát si s náma spoustu času, ale nám to nevadí.. Máme asi 25 společenských her, točíme je dokola.. děti je milují… stejně tak Lego, u kterého nepotřebují asistenci.

Je mi líto dětí, které mají rodiče doma, a přesto jsou pořád odstrčeni v pokoji, protože maminka nemá většinu dne čas.

Jeden den z týdne mám celý pro sebe, když jede manžel s dětma k babičce.. aspoň načerpám energii na další týden. 8)

An. C

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 10:46

@soleile jj u nás je dole taky tchýně, ta je nej, protože si hraje- ale já když nemám čas tak hold nej nejsem :( my hledat baráček bohužel nebudem :( manžel je tady plně spokojený :( doufám že školkou se to změní, protože už jinak nevím, přemýšlím že bych ho dala v květnu na ten měsíc aby si pomalu zvykal a pak společně s malou v září, a oba budou i se spaním protože už půjdu do práce

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.17 10:50
@Anonymní píše:
Já mám doma dvě děti, 3 a 5,5 roku. Starší chodí sice do školky, ale jen na 4 dopoledne v týdnu.. a když vezmu v úvahu, že promarodil dohromady měsíc, a i přes Vánoce byl doma, tak je mám doma většinu času oba… Je to náročné, opravdu dost.. ale nic, co by se nedalo přežít. Ráno, než uvařím, koukají na pohádku. Potom si hrají spolu s Legem, vždycky aspoň hodinu. Před obědem jdu s nima hrát společenské hry.. pak je oběd.. pak odpočinek.. knížky, hračky.. A odpoledne malujeme + logopedie.. a v 15-16h přichází manžel, a hraje si s nima.. Naše děti jsou rozmazlené a zvyklé hrát si s náma spoustu času, ale nám to nevadí.. Máme asi 25 společenských her, točíme je dokola.. děti je milují… stejně tak Lego, u kterého nepotřebují asistenci.

Je mi líto dětí, které mají rodiče doma, a přesto jsou pořád odstrčeni v pokoji, protože maminka nemá většinu dne čas.

Jeden den z týdne mám celý pro sebe, když jede manžel s dětma k babičce.. aspoň načerpám energii na další týden. 8)

An. C

tak já je neodstrukuju, ale opravdu čas pořád není, hraju s nima dopo i odpo, ale jsou to půlhodiny, malujem apod. a u nás bohužel manžel vůbec nefunguje- přijde domů a s dětmi si vůbec nehraje- protože když on byl malý tak si s ním taky nikdo nehrál, takže on s nimi nic nedělá a mě taky s ničím nepomáhá, proto mám taky málo času, protože vše musím zvládat sama :( :think:

Iva575
Kecalka 352 příspěvků 03.01.17 10:57
@Anonymní píše:

An. C

Tak u nás to není, že bych na něj neměla čas, ale že nemá zájem o nic. Nabízím, že si budeme číst - nechce, stavět z lega - nechce, kreslit/stříhat - nechce.. přitom dřív jsme si různě hráli a mimčo se připojilo (i teď by se připojilo ve svém stylu). Prostě ho potřebuji nějak zase vtáhnout..

ppalea
Extra třída :D 11986 příspěvků 03.01.17 11:33

Zakladatelko skolku bych skusila znovu az to pujde ale jinak bych ho nechala s babickou co to babicce nebude vadit at se uzijou, bude to uz jen kratka doba a budou se mit pak o to radsi.. Urcite bych nenutila, nas si mohl rozhodnout kdy pujde, loni byl parkrat a letos chodi temer denne bez problemu a je tam rad ( v lednu bude mit 5)

blumen
Hvězda diskuse 40281 příspěvků 03.01.17 11:36
@Anonymní píše:
@blumen tak nevím jestli potřebuje společnost dětí? spíš jednoho dospělého který se mu bude furt věnovat, ve školce si taky oblíbil jednu učitelku a když tak byl furt u ní :nevim:

To bylo pred rokem a pul :nevim: dlouha doba

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama