Reklama

Pomáhá vám někdo s dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Therushka
Kecalka 441 příspěvků 22.12.16 10:02
Pomáhá vám někdo s dětmi?

Ahoj maminky, zajímalo by mě, zda vám někdo pomáhá s věšimi ratolestmi, nebo zda jste na to s partnerem samy. Včera jsem byla večer asi po roce na kafi - s kamarádkou která má dvouletého synka. Povídala mi, že ho dopoledne 4× týdně dává do školky, a odpoledne či na víkendy si ho často berou kamarádi, nebo babička s dědou, nebo ho pohlídá sousedka, v podstatě kdykoliv, když je unavená, tak někomu řekne, a má volno. Když byla těhotná, malého měl v podstatě pořád někdo, protože byla unavená. Teď před šesti týdny se jim narodila holčička (císařem), manžel je od té doby doma na OČR, ona říkala, že večer odstříká, a manžel v noci krmí, aby se vyspala. K doktorům a pod. jezdí zásadně s jedním dítětem, druhé někdo hlídá. Přiznám se, že mnou cloumá závist :mrgreen: - ne ta zlá nepřejícná, ale taková ta, kdy si člověk říká, já chci taky. Já mám doma dvouleťáka a desetiměsíčnáka, teď čekám třetí. Nezažila jsem, že by mi někdo pohlídal. K doktorům se kodrcám s oběma autobusy. Když je nejhůř, hlídá manžel, jenže pak to musí v práci nadělávat, takže další dny se ani nevidíme. Když jsem byla těhotná, tak jsme se dvakrát stěhovali prováděli rekonstrukci bytu, kolikrát jsem si myslela, že fakt padnu, ale nezažila jsem, že by někdo pohlídal. Manžel má tři sestry, mladší, bezdětné. Bohužel je nenapadne ani zavolat a zeptat se, jak se máme, natož pohlídat, stejně tak tchýni s tchánem. Já sourozence nemám, máma má teď rakovinu a má svého dost. Musím přiznat, že jsem z toho už dost zmožená a potřebovala bych si odpočinout, být třeba půl dne někde, kde nikdo neřve a pořád na mě nemluví, nebo třeba něco podniknout jen s manželem, který tedy funguje skvěle a pomáhá jak může. Dnes v noci starší zvracel, malý zase od rána řve, třeští mi hlava, doma bordel, ach jo… Zajímalo by mě, jak to máte vy? Pomáhá vám někdo?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 22.12.16 10:06

Sama sis pořídila, sama se postarej…

alenka84
Neúnavná pisatelka 19029 příspěvků 22.12.16 10:12

Zatím máme jen jedno a hlídání jsme měli třikrát - jednou hlídala mojemáma, když jsme šli s manželem na pohřeb, podruhé hlídala když jsem potřebovala něco zařídit v práci a potřetí hlídala švagrová, když jsme jeli s manželem na střelnici. Jinak já občas vypadnu jen když hlídá manžel (večer nebo o víkendu), ale s jedním dítětem mi to teda naprosto stačí :)

Mango_Lassi
Extra třída :D 12957 příspěvků 22.12.16 10:13

Především a hlavně máš děti velmi blízko od sebe. Takže je úplně logické, že jsi víc unavená oproti někomu, kdo má větší věkový rozestup mezi dětmi. A navíc jsi těhotná potřetí bez ohledu na to, že nemáš žádnou pomoc. Musela jsi vědět, do čeho jdeš. Takže bych řekla, že je to tvá volba a závist není úplně na místě.
Za sebe říkám, že sem tam pomoc mám, ale té pomoci s ditetem není nikdy dost. A protože se z toho nechci zhroutit a chci mít víc času pro sebe, aniž bych musela někomu něco závidět, udělám mezi dětmi větší věkový rozdíl.

Bela111
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 22.12.16 10:13

@Therushka Jéé, myslím si, že Vaše realita není ojedinělá, taky bych asi v dobrém záviděla. Já mám zatím jen dvouleťačku, ale až teď ji nedávno měla tchýně dvě hodiny, to je zatím náš hlídací rekord :-) Moje mamka je daleko a stejně, radši si malou ohlídám sama. Dcera se u tchýně dlouho bála, nemá ráda zvuky v bytovce, bojí se klepání, ale pak to z ní opadlo a už vím, že to tam zvládne, tchýně je hodná, ale dala bych jí tam jen, když bych musela něco třeba zařídit, nakoupit, to si stejně moc neodpočinu, víc v klidu jsem, když mám dceru s sebou, ale zase pro malou je to dobré, že je chvíli taky „samostatná“. Jinak na kafe a tak chodíme všude s malou a s lidmi, co mají taky děti, když se chceme večer napít, chodí s námi rovněž tam, kde je to „children friendly“, spát chodí kolem desáté, takže není problém ji kamkoli vzít.. Ale sama bez dítěte taky nejsem.. prakticky nikdy.. ale zatím zvládám.. horší jsou chvíle, kdy jsem třeba nemocná, to bych pak byla vděčná aspoň za malou chvíli, kdyby tu se mnou někdo byl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 10:14

Ani nevíš, jak ti rozumím. Bydleli jsme daleko od babiček, ale i v opačném případě nehrozilo, že by nám někdo pohlídal, anebo si vzal děti třeba na prázdniny. Teda ta jedna ano, ale myslím jenom jednou, a to už bylo dětem 13-14 let. :?

nenapadna
Závislačka 3008 příspěvků 22.12.16 10:14

No bohuzel asi opravdu jak pise @Moucharda
Nasazet si 3 deti za sebou s minimalnimi rozestupy je docela odvaha, ale bohuzel to je opravdu tak, ze deti jste si poridili vy s muzem a pomoc ostatnich muze byt fajn bonus, ale pokud neni, neda se to nikomu vycitat :nevim:
U nas mame pro prcka hlidani obcas na jeden den o vikendu i s prespanim u prarodicu, ale takovy luxus co ma tvoje kamoska to tedy neznam a ani nikdo z mych kamaradek.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 22.12.16 10:15

@Therushka Ne, s manželem se staráme de facto sami. Občasné „pohlidani“ jednou za uhersky rok nepočítám. Ale možná to bude lepší, az deti povyrostou.

Gerberka
Závislačka 3154 příspěvků 22.12.16 10:16

@Therushka

ahoj, měla jsem to stejně…teď už mám kluky větší (16 a 9 let) - a za ten sedmiletý věkový rozdíl jsem teda byla ráda, když byli malí ;) - obdivuju maminky, které mají děti s malým věkovým rozdílem - ale chápu, že zvládnout se to prostě MUSÍ. Jak tu byl nedávno nadpis jednoho deníčku, tak to bylo výstižné i pro tuto oblast - ženská a ocel prostě vydrží VŠE. ;)

Hlídání jsme neměli žádné…problém bylo vždycky vyřešit prázdniny, protože tolik dovolené prostě nikdo nemá (leda tak ve školství - ale tam nejsme), takže jsme se věčně střídali s manželem. Jediná ochotná byla moje maminka (bohužel už mi zemřela před 5 lety), která si třeba staršího brala na pár hodin na výlet a já byla doma s miminem a hrozně mi pomohla s vyzvedáváním ze školky - nebylo to každý den, to zdaleka ne, ale aspoň to 1× týdně, co vyzvedla, pomohlo hrozně moc, že jsem nemusela letět do školky, ale rovnou domů. Díky jí za všechno - teď vidím, jak i ta „minimální“ pomoc z její strany udělala hrozně moc..

Bohužel - nechci tě nijak strašit - ale tím, jak jsme měli na sebe s manželem jenom my dva tak extrémně málo času (skoro v podstatě žádný bez dětí), tak teď - po letech - když ty děcka už jsou větší a tolik nás nepotřebují nonstop (i když starat se člověk musí pořád - zvlášť ženská - uvařit, vyprat, vyžehlit atd.) tak se to podepsalo na našem vztahu - v podstatě žijeme vedle sebe, ne tolik spolu jako dřív. Prostě nikde jsme nebyli jenom my dva, jenom buď s jedním nebo s oběma děckama, a nevím, jestli se nám ten vztah jenom „nás dvou“ podaří kdy vzkřísit… :,(

Ale na druhou stranu - čas hrozně letí - teď zpětně si uvědomuju, jak to bylo dobře, že jsem si všechno ohlídala sama, udělala tak, jak jsem chtěla já, šla tam, kam jsem s děckama chtěla a nikdo mi do toho v podstatě nekecal ;) a jak jsem ráda za ty roky strávené doma (u obou jsem byla do 3 let doma)…když už se ženská vrátí do práce, tak pro ženskou to není „jenom“ být v práci, nýbrž další směna doma - ať si říká, kdo chce, co chce, ale většinou je to fakt na té ženské…- tzn. těch milion maličkostí každý den - od svačin, úkolů, večeře atd…ale i tak bych neměnila. Jediné, co nám opravdu uniklo, bylo to, že jsme na sebe s manželem neměli na sebe čas jenom MY DVA…

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 22.12.16 10:16

Nenapadlo by me vlitnout do toho po treti tak brzo, pokud padam na hubu se dvema detmi, co k tomu vic rict :nevim: Narky slycham celkem casto, babicky byvaji pracujici, skolky berou kolikrat az od 4 let. Kdyz navrhnu placene hlidani, ze inzeratu je spousta, tak hned, ze neee, ze cizimu nee a kdesi cosi. Tak budte radsi ustvane, to prospeje vsem, ze.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9528 příspěvků 22.12.16 10:17

Hlidat nekomu deti neni povinnost, to za prve.
A za druhe, tohle je prave ten duvod, proc mam deti s velkym vekovym rozdilem a pohoda.
Uprimne, tri deti rok po sobe, co jsi cekala? Lazne?
Ty to nezvladas a byla to tva volba, ne tvych tchanovcu nebo svagrovych.

Příspěvek upraven 22.12.16 v 10:20

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 22.12.16 10:19

Tak tak kamarádka mi připadá už dost líná, jako aby mi hlídali dítě babičky, kamarádi, sousedi a eště si k tomu chlap bral očr, když jsem doma, jenom abych se mohla vyspat.. 8o Jinak mě hlídaj občas babičky, ale nic velkýho, sem tam si ho vzmou na 2 hodinovou procházku, a párkrát do roka si ho vezmou přes víkend, což ale nevyužívam k odpočinku spíš naopak, snažim se poklidit co se dá, co nestíham běžně s malym za zády, a nebo se sejdu s kamarádkama, za kterejma se taky běžně moc nedostanu :)

Moise
Hvězda diskuse 35340 příspěvků 15 inzerátů 22.12.16 10:20

@Therushka ano, pomáhají mi rodiče, občas si vypomůžeme mezi sourozenci, když něco hoří. Ale jsme dost semknutí jako rodina, vídáme se, máme se rádi. Na manželově straně to ale takhle fakt nefunguje, tam to nikoho nezajímá. Takže s nimi nepočítám, snažím se zařídit tak, abychom fungovali.
Každý má jinou výchozí pozici, z tvého pohledu se může zdát, že se kamarádka s jedním dítětem fláká, má víc pomoci než potřebuje.. ale asi si to nějakým způsobem můžou dovolit nebo řeší něco, do čeho nevidíš.. nesoudila bych.

hofka
Extra třída :D 14971 příspěvků 22.12.16 10:20

Kamarádka je hraběnka?.-) Na děti jsem většinou sama, cca 1×-2× do měsíce jsou u babičky, většinou jen starší, protože na mladšího „si zatím moc netroufají“ on je trochu svéhlavička. O nějaké práci si můžu nechat jen zdát, ani po večerech to moc nejde a mlaďas školku bojkotuje.

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 10:20

Že někoho nenapadne Ti pohlídat. Mám blízké příbuzné s malými dětmi, ale oni nás nikdy nekontaktují, vždy se musím ozvat já a klidně bych jim pohlídala, ale vlastně ty děti ani neznám. Kdyby víc pěstovali vztahy, nabídla bych to, takto jaksi ne, protože by se děti asi zvencly, být s někým cizím. Ale koho furt baví hlídat a udržovat vztahy, zvláště když to mám pořád dělat jen já :/
Moji rodiče se pořád těší na vnouče, tak až se jednou povede, očekávám, že si ho budou brát :D A táta má dobrou pracovní dobu, takže nevidím problém ani v návštěvě lékaře.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama