Reklama

Dcera 22 let, bydlí se mnou a nepřispívá, doma nic neudělá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Patricie87
Nováček 5 příspěvků 04.01.17 11:09
Dcera 22 let, bydlí se mnou a nepřispívá, doma nic neudělá

Ahoj,
mám nového přítele, který by se se mnou rád přestěhoval do o něco většího bytu. Žijeme v centru a nechce se nám odsud, rádi bychom byli poblíž Vltavy.
jak jistě víte, nájmy jsou tu vysoké a ani o kus dál to není žádná sláva, kor na Smíchově kde jsme nyní.
Ovšem tu máme malý problém se kterým si nevím 2× rady.
Jsem sama s dcerou (22) která ještě studuje, ovšem doma si umyje talíř maximálně jen a pouze po sobě a to ještě jednou za týden, jinak neudělá nic.
prý si ve svém pokoji uklízí a zbytek se jí netýká.
už s ní zkoušeli hnout moji bývalí partneři a marně.
nový partner z ní jen kvete, jak může být tak drzá a nevychovaná, namyšlená a že jí to všechno vlastně tak nějak schvaluji nebo s tím nedokážu nic dělat.
Tak jsem řekla, že sem dám dotaz, jak by se zachovali jiní lidé k takovému potomkovi.
Přítel není milionář a nechci po něm aby táhl celý nájem v novém sám, ale jak donutit dceru aby přispívala také na bydlení, když už by se našel byt pro nás všechny a nebo jak se zachovat aby se postavila na vlastní nohy a bydlela sama s klukem či kamarády?
Studentka je dobrá, ale jinak je naprosto nepoužitelná a sama si neumí ani uvařit či zašít díru na triku.
Co byste dělali vy, když byste se chtěli osamostatnit s přítelem a nemít s dcerou špatný vztah za to, že bych ji nechala na vlastních nohou nebo ji nutila do brigád a práce aby přispívala na domácnost alespoň 3,5tis.
mysím že jiní studenti co jsou v Praze třeba na intru se musejí ještě více otáčet aby zaplatili pokoj nebo nějaké spolubydlení a měli na jídlo, apod… Chodí do práce před nebo po škole a snaží se žít na vlastních nohách. nebo se pletu?
děkuji za reakce a ušetřete mě prosím poznámek, že jsem si ji špatně vychovala a že jsem špatná matka. Měla jsem v životě svých potíží s partnery dost :( Ale to sem netahejme.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

Malike
Extra třída :D 11588 příspěvků 04.01.17 11:13

@Patricie87 promin ale jak SIS ji vychovala takovou ji mas.Co chceš slyset :zed:
Vše je o výchově. Ano jsou studenti co chodí na brigádu a jsou studenti co jim studie platí rodiče. Nastav si pravidla ale špatně vztahy mít můžeš když ji to ted procházelo

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 04.01.17 11:15
@Patricie87 píše:
Ahoj,
mám nového přítele, který by se se mnou rád přestěhoval do o něco většího bytu. Žijeme v centru a nechce se nám odsud, rádi bychom byli poblíž Vltavy.
jak jistě víte, nájmy jsou tu vysoké a ani o kus dál to není žádná sláva, kor na Smíchově kde jsme nyní.
Ovšem tu máme malý problém se kterým si nevím 2× rady.
Jsem sama s dcerou (22) která ještě studuje, ovšem doma si umyje talíř maximálně jen a pouze po sobě a to ještě jednou za týden, jinak neudělá nic.
prý si ve svém pokoji uklízí a zbytek se jí netýká.
už s ní zkoušeli hnout moji bývalí partneři a marně.
nový partner z ní jen kvete, jak může být tak drzá a nevychovaná, namyšlená a že jí to všechno vlastně tak nějak schvaluji nebo s tím nedokážu nic dělat.
Tak jsem řekla, že sem dám dotaz, jak by se zachovali jiní lidé k takovému potomkovi.
Přítel není milionář a nechci po něm aby táhl celý nájem v novém sám, ale jak donutit dceru aby přispívala také na bydlení, když už by se našel byt pro nás všechny a nebo jak se zachovat aby se postavila na vlastní nohy a bydlela sama s klukem či kamarády?
Studentka je dobrá, ale jinak je naprosto nepoužitelná a sama si neumí ani uvařit či zašít díru na triku.
Co byste dělali vy, když byste se chtěli osamostatnit s přítelem a nemít s dcerou špatný vztah za to, že bych ji nechala na vlastních nohou nebo ji nutila do brigád a práce aby přispívala na domácnost alespoň 3,5tis.
mysím že jiní studenti co jsou v Praze třeba na intru se musejí ještě více otáčet aby zaplatili pokoj nebo nějaké spolubydlení a měli na jídlo, apod… Chodí do práce před nebo po škole a snaží se žít na vlastních nohách. nebo se pletu?
děkuji za reakce a ušetřete mě prosím poznámek, že jsem si ji špatně vychovala a že jsem špatná matka. Měla jsem v životě svých potíží s partnery dost :( Ale to sem netahejme.

dcera studuje - do 26 ji musíš živit ty, máš vyživovací povinnost- její zaměstnání je studium, pokud studuje řádně není důvod po ní chtít tak vysokou sumu jako je 3500,–
pokud by chodila na brigády pak nemá povinnost ti dávat peníze, naopak ještě by ona mohla zažádat na výživné na sebe a možná by i uspěla..
nechápu a nerozumím tvému myšlení… ty máš dítě živit - ač dospělé.. ale řádně studuje, připravuje se na zaměstnání…
jinak za mě - pořeš spíš otázku domácích prací..tam by se podílet měla - užívá jistě nejen svůj pokoj ale i wc, koupelnu, atd to se samo neuklidí přece

Premek_Orac
Závislačka 4212 příspěvků 04.01.17 11:16

@Patricie87 Tak já bych se dcery trochu zastal. Studuje, tudíš se úplně nefláká, a žít v neúplné rodině, zvláště, když máma vystřídla více partnerů, je pro pořád ještě dospívajícího člověka těžké. Pokud zstanete ve stávajícím bydlení, pak bych to do doby, než bude pracovat, neřešil.
Pokud se chcete stěhovat, pak lze dceři říct, že jsou dvě možnosti - buď pjde s vámi a bude přispívat, nebo zstane, pak ale musí hradit náklady na byt. Případně, že ji pomůžete s hrazením ubytování na koleji.

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 04.01.17 11:16

Vychovala jsi jí jako nepoužitelnou, a teď by ses jí nejraději „ze dne na den“ zbavila, když si neumí ani uvařit? :think:

Na rovinu bych za ní zašla, probrala s ní naše plány, a oznámila jí, že si bude muset začít hledat brigádu a přispívat. :nevim:

Adinka_2012
Závislačka 2601 příspěvků 9 inzerátů 04.01.17 11:16

TAk především záleží, jestli má brigádu, nebo ne. Pokdu se dobře učí a nikde neprovádí žádné vylomeniny, nechala bych jí v klidu dostudovat. Ovšem trvala bych na tom, aby se zapojila do domácích prací, vč. vaření. Je velká holka, kde jaká už má i děti a o všechno se stará sama. O své věci by se měla starat sama-jako vyžehlit si prádlo, dát roztříděné k pračce, případně vyprat, pokud ho má dost na jednu várku…Příspěvek na bydlení pro studenta 3,5 tis. je podle mě šílená částka, to snad ani tolik nestojí koleje (teda jsem vylezlá z VŠ už 6 let). A kord, pokud bydlí doma…Neodpustím si ale, že s pomáháním doma měla začít nejpozději od první třídy základní školy, teď se bude těžko zapojovat, když jí lítají pečení holubi přímo do huby.

Míša 95
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 04.01.17 11:16

@Patricie87
Pokud studuje, tak ji přece nemůžete nutit do vlastniho bydleni, postaveni na vlastni nohy, nebo prispivani. Myslim, ze studium je ted nma prvnim místě. To ovšem neznamena, ze by doma neměla maknout. Ve 22letech by měla byt schopna se postarat o domacnost, pokud to neumi, proste na ni doslapnete, ze ze zacatku to bude delat s Vami a pak muze zacit sama. Kdyz se bude kazdy den starat o nadobi, obden vytre, urcite se ji nic nestane. Musite si dupnout a nepolevovat. Ja sem vychovana uplne jinak a tohle je pro me trochu nepochopitelné

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 04.01.17 11:17

Prostě ji poslat na brigádu a tečka, konec diskuze. Já teda děti nemám, jsem o rok mladší než tvoje dcera a nedokážu si představit že bych nepracovala, i kdybych bydlela u rodičů a do toho studovala. Na brigádu bych teda musela.

EDIT: ale 3500 je podle mě dost, tolik by po mě naši asi nechtěli :)

Příspěvek upraven 04.01.17 v 11:19

fragollinna
Závislačka 3019 příspěvků 04.01.17 11:19

@Patricie87 vím, že nechceš slyšet reakce o výchově. Ale to jak se dcera chová bude spíše tvoje chyba než přímo její chyba, nemyslíš? :think: Jako dítě se nestane nevychované a drzé samo od sebe. To, že nepomáhá je blbé. Otázka je, jestli jí teď předěláš, k tomu se přece vedou děti odmalička, k tomu jak se mají chovat.
Studenti se určitě musí hodně otáčet a chodí na brigády, aby měli praxi po škole a mohli nastoupit do dobré práce. Závisí co dcera studuje, u některých škol jde hůř chodit na brigády kvůli rozvrhu, náročnému učivu apod.
Asi bych si s ní zkusila promluvit a rozumně jí to vysvětlit. Co jiného můžeš taky dělat :nevim: Nebo zkuste návštěvu psychologa, aby nedošlo k tomu, že si zničíte vztah. Psycholog nebo rodinný kouč by mohl pomoct zvládnout tuto situaci.
Mrzí mě, že jsi měla potíže s partnery. Ale možná jsi se měla víc věnovat dceři a ne chlapům. Přijde mi, že rostla jak dříví v lese a vyrostlo z ní toto, že jí je vše ukradené.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 11:19

Ty se registruješ na emimino, založíš diskuzi o tom kolik utrácíme za erotické hračky a pak toto? nejsem z tebe moc moudrá :mrgreen:
já teda naprosto nesnáším ty matky, které jsou v pohodě a najednou přijde chlap a chtěly by začít účtovat dětem 3500 za bydlení, kdyby byla na koleji tak to taky platíš ty ne? ona by chodila na brigády jen pro svoji potřebu…
tak ji nedávej prostě peníze na zábavu a ji to donutí chodit na brigádu… ale dokud studuje tak aby platila tobě bydlení, to mi nepřijde ok

catherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 04.01.17 11:20

Máš jedno dítě a je ro zatěžko ji zjistit klidne studium alespoň bydlením?
Taky jsem chodila na brigady, abych měla „kapesne“ ale bydlení a stravu mi rodice platili :think:

To ze nepomáhá a je drza, je pouze tvoje vizitka  ;)

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33071 příspěvků 1 inzerát 04.01.17 11:22

Brigáda záleží na tom, co slečna studuje. Při medicíně se toho moc stihnout nedá. jinak má pravdu

@jdukolem

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 04.01.17 11:22

Já jsem při VŠ brigádu měla. Nikdo po mně nechtěl přispívat na domácnost, ale platila jsem si veškerou jinou útratu, oblečení, sport… To mi připadá, jako nutné minimum, co by vysokoškolák měl zvládnout, pokud nedělá nějakou extrémně náročnou školu.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 04.01.17 11:22

@Patricie87 Pokud vím, tak dokud studuje (nejdéle do 26) jsi povinna jí zaopatřit, tudíž jí poskytnout bydlení a jídlo + další nebo jí platit alimenty (nejlépe vyměřené soudem) a ať se holka stará sama o sebe.
Jinak jak jsi si jí vychovala…
Můžeš zkusit nastavit nějaká pravidla - kapesné za nějakou pravidelnou povinnost doma…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.17 11:22

Tak pokud tvoje dcera ještě studuje, tak mi nepřijde úplně fér po ní chtít 3,5 tisíce na bydlení. Máš na ní vyživovací povinnost - neplatí třeba její otec alimenty? Píšeš, že ostatní studenti si musí platit nájmy, někteří určitě ano, ale já sama studuju, takže mám i spoustu kamarádů a známých studentů a nevím o nikom, kdo by si platil nájem sám. Všem nám platí náklady spojené se školou + jídlo rodiče a většina z nás si přivydělává, z čehož si platíme to, co si chceme koupit navíc, hospodu, kino, dárky ostatním…
Taky záleží, jakou školu dcera studuje, při některé se určitě dá stihnout vydělávat třeba 5 tisíc měsíčně, ale jsou školy, u kterých člověku nezbývá čas na vydělávání. Já například do minulého roku stíhala brigádu, kterou jsem si přivydělala cca 3000 měsíčně, ale od letošního roku mi začaly ve škole praxe, které jsou časově velmi náročné a i když bych chtěla, tak na brigádu nezbývá čas - leda o víkendech, ale to nevím, kdy bych dělala práci do školy a neměla bych už vůbec žádný čas.
Něco jiného je pomoc v domácnosti, k tomu bych ji asi nutila. Jakou má dcera povahu? Je divné, když dospělá ženská nic nedělá..ale to bude asi i výchovou - pokud sis ji takhle „rozmazlila“ za dlouhé roky, asi bude těžké s tím něco dělat.
Anonym - finanční údaje.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama