Chování tříleťáka - zavěšuje věci a má záchvaty vzteku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 17:06
Chování tříleťáka- zavěšuje věci a má záchvaty vzteku

Ahoj holky,
už si nevím rady se synem (3 roky). Poslední dobou (už cca půl roku) se chová velmi divně. Dokáže se celý den zabavit tím, že zavěšuje různé věci na různá podivná místa. Např. vezme můj opasek a pověsí ho přes zábradlí a na něho navěšuje různé další věci (hračky i věci z domácnosti), na poličku pověsí moji kabelku, na každou kliku doma pověsí různé hračky, naběračku atd, pak vezme můj krejčovský metr a pomocí magnetek ho pověsí na ledničku, na vysavač navěsí hračky atd… No nevím jak to popsat, ale opravdu všude doma máme navěšeno spoustu věcí… Snažím se mu věnovat, ale poslední dobou o to moc nestojí a raději se baví jen tím zavěšováním. Např. přijdu za ním že si přečteme knížku, vydrží u toho cca 5 minut a pak knížku vezme a posaví ji např. na kliku. Hračky používá taky jen na zavěšování. Normálně si hraje snad jenom s Legem. A když se mu něco nedaří pověsit a padá to, tak dostane úpně hysterický záchvat vzteku, stejně tak když nějakou tu zavěšenou věc sundám, tak to je taky hysterák a vztekání. Čekám, kdy ho to přejde, ale spíš je to čím dál horší. Je to normální? Dělají to i vaše děti? Co s tím? :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 11.01.17 17:09

Nedělají… :nevim:
Třeba je to prostě jen rozenej technik a v budoucnu přijde s nějakým super extra supr dupr univerzálním přenosným zavěšovákem, který změní budoucnost lidstva… ;) :hug:

axelina
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 3 inzeráty 11.01.17 17:10
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
už si nevím rady se synem (3 roky). Poslední dobou (už cca půl roku) se chová velmi divně. Dokáže se celý den zabavit tím, že zavěšuje různé věci na různá podivná místa. Např. vezme můj opasek a pověsí ho přes zábradlí a na něho navěšuje různé další věci (hračky i věci z domácnosti), na poličku pověsí moji kabelku, na každou kliku doma pověsí různé hračky, naběračku atd, pak vezme můj krejčovský metr a pomocí magnetek ho pověsí na ledničku, na vysavač navěsí hračky atd… No nevím jak to popsat, ale opravdu všude doma máme navěšeno spoustu věcí… Snažím se mu věnovat, ale poslední dobou o to moc nestojí a raději se baví jen tím zavěšováním. Např. přijdu za ním že si přečteme knížku, vydrží u toho cca 5 minut a pak knížku vezme a posaví ji např. na kliku. Hračky používá taky jen na zavěšování. Normálně si hraje snad jenom s Legem. A když se mu něco nedaří pověsit a padá to, tak dostane úpně hysterický záchvat vzteku, stejně tak když nějakou tu zavěšenou věc sundám, tak to je taky hysterák a vztekání. Čekám, kdy ho to přejde, ale spíš je to čím dál horší. Je to normální? Dělají to i vaše děti? Co s tím? :-(

a jak dlouho tato záliba v zavěšování trvá?? :-) muj syn(4) je taky strašnej vztekloun a hystrion a vždy si najde nejakou takovouhle zábavu a třeba mesic mu to vydrží…ale zas lepší než aby porad vyžadoval pozornost…tohle zavěšovani mi prijde neškodny - muj syn to dělal když nekde viděl jeřáb že měl na háku neco pověšenýho… víc mi vadilo když měl období kdy nabíral do hrnečku vodu z hajzlíku a ruzně ji přeléval do misek v kterých vařím a tak… to jsem řádila :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 17:15

Už ani nevím přesně jak dlouho to trvá, ze začátku jsme to s manželem taky brali jako srandu a že syn zkoumá zákony fyziky- zkoumá co spadne a co se udrží, tak jsme ho nechali navěšovat hračky, ale řekla bych že to už přehání a hlavně když mu něco nejde pověsit nebo to já sundám (třeba něco pověsí přes dveře a já tam pak nemůžu projít, tak to je fakt hysterák jak kdyby se zhroutil celý svět). Večer před spaním to spolu uklízíme, ale přes den vyžaduje aby to zůstalo pověšené, tak nevím jestli mu to má dál tolerovat, už mi to připadá jako nějaká úchylka. :-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 17:21
@axelina píše:
a jak dlouho tato záliba v zavěšování trvá?? :-) muj syn(4) je taky strašnej vztekloun a hystrion a vždy si najde nejakou takovouhle zábavu a třeba mesic mu to vydrží…ale zas lepší než aby porad vyžadoval pozornost…tohle zavěšovani mi prijde neškodny - muj syn to dělal když nekde viděl jeřáb že měl na háku neco pověšenýho… víc mi vadilo když měl období kdy nabíral do hrnečku vodu z hajzlíku a ruzně ji přeléval do misek v kterých vařím a tak… to jsem řádila :mrgreen:

Tohle mě trošku uklidnilo, díky. :-)

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1369 příspěvků 11.01.17 17:26

Je normální že se vzteká když mu to třeba spadne. Možná to má něco společného s perfekcionismem :mrgreen: má v tom zálibu, nechala bych ho. Jen bych se s ním zkusila domluvit že když potřebuješ projít tak to dáš dolů, aby věděl že to neděláš naschvál. Někteří mají divné záliby, ale jsou i horší :D nechala bych to zatím tak. Pokud mu to nedělá nějaké problémy tak je to v pohodě.

ixule
Vesmírná mluvilka 34972 příspěvků 11.01.17 17:28

Mě to přijde normální, záchvaty vzteku jsou u obou na denním pořádku, u staršího od narození, u mladšího od dvou let a tyhle jejich „koníčky“ už se nesnažím pochopit :mrgreen: Zrovna např. skoro tříleťák si postaví popelářské auto doprostřed místnosti (nesmí to být jiné) a běhá okolo a v ruce za sebou tahá krejčovský metr.. dělá to už několikátý den :mrgreen:

Limi123
Závislačka 3536 příspěvků 11.01.17 17:41

Mne se rozsvitil v hlave maly vykricnik, aby to nebyla pocinajici regrese do autismu :( Ty znaky celkem odpovidaji… Pro jistotu bych ho nechala vysetrit, snad to ale bude jen takova faze…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 17:41

Holky díky moc za uklidnění!! Jo sklon k perfekcionismu to má, už od mala se rozčiluje když se mu něco nedaří tak přesně jak by to chtěl. A teď k tomu ještě říká že „to musí být tak“. No tak snad z toho vyroste. Fakt už jsem se bála, že má nějakou úchylku, ale dost jste mě uklidnily. :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 17:44
@Limi123 píše:
Mne se rozsvitil v hlave maly vykricnik, aby to nebyla pocinajici regrese do autismu :( Ty znaky celkem odpovidaji… Pro jistotu bych ho nechala vysetrit, snad to ale bude jen takova faze…

No právě to mě taky napadlo, proto jsem založila tu diskuzi, ale ostatní mě celkem uklidnily.. No uvidím jak se bude vyvíjet dál.

Limi123
Závislačka 3536 příspěvků 11.01.17 17:48
@Anonymní píše:
No uvidím jak se bude vyvíjet dál.

Ja bych tedy necekala a pro jistotu sla na vysetreni. Treba to nic nebude. Ale co kdyz je? Kdyz se topodchyti vcas, da se s tim pracovat.

SIMONA1234
Kelišová 7256 příspěvků 11.01.17 18:53

Vyčleňte mu doma místo, kde to smí dělat a věci mohou zůstat…nástěnku, magnetickou tabuli, poličky s různými háčky na zavěšení-ať se vyřádí a nikdo mu to nemusí sundavat, ničit jen proto, že potřebuje otevřít dveře. Má asi svoji potřebu, nějakou senzitivní fázi „zavěšování“. Perfekcionalismus může (může!!! nemusí..) souviset s PAS (asperger), ale to píšu jen okrajově…!!!Úplně bych to nepodceňovala, ale ani nedramatizovala. Časem uvidíš.

Hobitka
Závislačka 3519 příspěvků 11.01.17 19:12

Dcera je taky v nekterych ohledech zvlastni, ted uz nekolik mesicu hlavnim zdrojem samostatne zabavy je, ze rozstrihava klubko vlny na malicke kousky - nuzky proste vedou. Ma hodne dalsich „zvlastnosti“, ale zas na druhou stranu je velice inteligentni, fyzicky zdatna, ma vybornou jemnou motoriku. Emocne je hodne nestabilni. Jak je na tom syn v ostatnich vecech - mluveni, uceni, motorika,…?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 19:31
@SIMONA1234 píše:
Vyčleňte mu doma místo, kde to smí dělat a věci mohou zůstat…nástěnku, magnetickou tabuli, poličky s různými háčky na zavěšení-ať se vyřádí a nikdo mu to nemusí sundavat, ničit jen proto, že potřebuje otevřít dveře. Má asi svoji potřebu, nějakou senzitivní fázi „zavěšování“. Perfekcionalismus může (může!!! nemusí..) souviset s PAS (asperger), ale to píšu jen okrajově…!!!Úplně bych to nepodceňovala, ale ani nedramatizovala. Časem uvidíš.

Super nápad s tím vyčleněným místem na zavěšování!! Dík za tip. No syn si prošel fází stavění komínů, poté stavění řad ze všeho možného a teď to zavěšování všeho možného a k tomu ten perfecionismus. Navíc ho baví čísla a vše počítat (umí teda jen do 10). No snad se z toho časem nevyklube nějaký ten Asperger… :-( Ale teda je velmi mazlivý a přítulný, to by jako autista nebyl, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 19:47
@Hobitka píše:
Dcera je taky v nekterych ohledech zvlastni, ted uz nekolik mesicu hlavnim zdrojem samostatne zabavy je, ze rozstrihava klubko vlny na malicke kousky - nuzky proste vedou. Ma hodne dalsich „zvlastnosti“, ale zas na druhou stranu je velice inteligentni, fyzicky zdatna, ma vybornou jemnou motoriku. Emocne je hodne nestabilni. Jak je na tom syn v ostatnich vecech - mluveni, uceni, motorika,…?

No s těma nůžkama to máte doma taky veselo. Tak aspoň teď vidím že i jiné děti dělají různé podivné věci. V mém okolí právě nemám moc srovnání, stavění řady ani zavěšování nikdo z mých známých u svých dětí nezná a připadá jim to divný. Můj syn je právě taky emočně nestabilní, hned se kvůli každé blbosti vzteká a pláče. Fyzická zdatnost nic moc, nesnáší dlouhé procházky. Ale jinak mi připadá normální, inteligentní, mluví docela dost (nemá teda ideální výslovnost, ale to v tom věku je asi ještě v pohodě), zná spoustu říkanek a písniček, jemná motorika taky dobrý, zvládá navlékání korálků atd. No tak snad to s ním nebude taková hrůza, asi má prostě jen takový zavěšovací období.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >