Syn 2,5 roku, přestávám ho zvládat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 16:16
Syn 2,5 r, přestávám ho zvládat...

Holky, nevím ani kde začít…potřebuju se vypovídat, potřebuju radu.
Mám pocit, že mi kluk přerůstá přes hlavu. Má dny, kdy se s ním v klidu domluvím na čemkoliv, všechno je v pohodě a potom jsou dny, jako třeba včera. Když vidím, že vstal zadkem napřed, snažím se i přes jeho vztek udržovat v sobě nějaký ten vnitřní klid, odpovídat mu v klidu, abych ho ještě víc nenaštvala. Jenže on dělá věci, kterými se mě snad snaží vytočit? Třeba se mě ptá, jestli mu dám jogurt, odpovím, že ano.On zrudne a vztekle spustí: Neříkej ano, nee, neříkej ano!!! Načež já moc nevím, jak reagovat, at reaguju jakkoliv, stejně to skončí stejně. Hysterickým záchvatem. Včera jsme byli na cvičení pro děti. Co tam předvedl…Nejdřív házel s florbalovýma balonkama, tak mu v klidu vysvětluju, že s tím nemůže po dětech házet, protože to a to. Hodil ještě asi čtyři, když jsem mu plácla přes zadek.Co neudělal? Hodil mi docela silou jeden balonek do obličeje a utekl. Potom si pustili písničku a na to cvičili. Každá maminka zpívala písničku s dítětem jenom já? Na mě zakřičel, ať nezpívám a než jsem stihla zareagovat, normálně mi natáhl facku…to jsem myslela, že se propadnu.Doma bych mu ji pěkně vrátila, ale mezi lidma, já nevím, nějak mi nejde trestat ho mezi lidma. Takhle se ke mě chová i doma, když mi udělá něco špatnýho, udělám mu to samý a u toho mu vysvětluju, proč jsem to udělala atd, snažím se s ním dost komunikovat, ale asi to dělám špatně :,( prostě mě snad přestal respektovat. Všechny okolo poslouchá na slovo, paní učitelku na cvičení, babičky, všechny! Už se sním bojím jít někam mezi lidi, co mi zase udělá…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Plano
Kecalka 170 příspěvků 11.01.17 16:21

…„když mi udělá něco špatnýho, udělám mu to samý“ - to jako fakt? 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 16:25

Když ke mě přijde a vrazí mi přes tvář facku? a že už to dítě v tomhle věku umí opravdu silou, tak ano, vrátím mu jí. Samozřejmě v hodně malý míře, ne jako on mě. Navíc to dělá s úmyslem ublížit, třeba u ročního dítěte je to něco jiného. Dělám to špatně? Poraď, co teda mám dělat. Nejdřív jsem pouze vysvětlovala, že to bolí atd…a když to nepomáhá?
 Zakl.

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 11.01.17 16:26

Tak já osobně si myslím, že už s tebou oře.. :nevim:
Každé dítě zlobí, ale ten první případ z jogurtem např. mi přijde vyloženě, takové, že tě má na háku až, že s tebou mává..
Kdyby to to udělal kluk mě, tak bych mu řekla, že nic nedostane, pokud bude ma mě řvát. Počítám, že by se začal vztekat, tak bych ho prostě nechala a šla si sednout k televizi nech se vzteká. :mrgreen:
jako čím víc se budeš rozčilovat a víc mu u toho ustupovat tím víc budou s tebou diskutovat..

Příspěvek upraven 11.01.17 v 16:27

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 11.01.17 16:26

Nejsem matkou, ale napadá mě se zeptat - jak se k tobě chová jeho otec? Podle mě to na to může mít docela vliv…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 16:26

A co je na tom špatného? Mně když dcera kousne, podotýkám, že rozumí tomu, že mně nemá kousat, tak ji to oplatím, samozřejmě ji nekousnu vší silou, ale jen naznačím, jen tak, aby ji to nebolelo, ale také, aby ji to bylo nepříjemné…Pokud to paní dělá s rozumem nevidím na tom nic špatného…

amylon
Kecalka 255 příspěvků 11.01.17 16:28

Vrátíte facku? No, tak jste si právě odpověděla sama. Nechci vidět ty konce vaší výchovy. Děláte naprosto špatné věci. Budete se muset poradit, ale těžko při svém stylu komunikace najdete někoho, kdo s vámi bude mít trpělivost.
A ty další matky, které na tom nevidí nic špatného-to si opravdu myslíte špatně.

Příspěvek upraven 11.01.17 v 16:30

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 11.01.17 16:30

Anonymní já bych řekla, že to dítě to bere kdo z koho.. já kousnu, kousne máma a já kousnu víc :nevim: Kdyby mě kouslo dítě tak bych na něho houkla- že teda takto ne a odešla třeba si něco dělat.. Třeba kdyby jsme byli v obýváku.. taky učíme dítě se omluvit, ale určitě to neděláme tak, že na tom sotjíme a musíš, prostě pomalu k tomu dítě vedeme..
Jestlii je to jednorázově a pomůže tak třeba, ale jako výchovně bych to nepoužívala- jen názor

Příspěvek upraven 11.01.17 v 16:33

paandatko
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 4 inzeráty 11.01.17 16:32

Napisu svoji zkusenost. Mam dvouleteho. Kdyz dela neco naschval, trha mi vlasy, kouse, placa me, tak ho chytnu za ruky a jasne reknu NE a odvedu pozornost jinam. Vetsinou zabira. Kdyz ma hysteraky, nevsimam si ho, nemluvim, nervu, ignoruji a on toho necha.
Venku se teda chova ukazkove, obcas treba neco chce v obchode, chytnu ho, opakuji uz jedno mas, jdeme a snazim se rychle dostat z obchodu.
Ale urcite bych mu to nevracela, spoji si to s tim, ze biti je normalni.

sakota
Kelišová 5502 příspěvků 11.01.17 16:33

Nevracejte mu to, ale dejte jasne najevo, ze toto chovani je spatne. Takze placne - ruku chytit, durazne vysvetlit, a at se vzteka, jak chce, ze ho drzite - jde o Vasi bezpecnost. Hodi po Vas neco - vec sebrat, rict, ze tohle chovani je neprijatelne, odejit, nevsimat si. Scena s jogurtem - chces? tak se chovej slusne. Jecis a vztekas se? tak se treba vztekni, jogurt nebude, protoze jogurt je pro deti, ktere jsou v klidu a chteji ho jist. A jogurt uklidit a nedat. Obecne kdyz se vzteka, nechat ho vztekat a nevsimat si ho. (mluvim ze zkusenosti ucitelky v MS, vlastni dite jeste nedorostlo teto prvni puberte, takze osobni zkusenost Z DOMOVA nemam, ale ve skolce tohle nechavani vyvztekat nekde, kde to nevadi, dat hranice a neustupovat a zaroven to nevracet, ale jen znemoznovat, fungovalo.)

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.01.17 16:33
@Anonymní píše:
A co je na tom špatného? Mně když dcera kousne, podotýkám, že rozumí tomu, že mně nemá kousat, tak ji to oplatím

8o
Vždyť vy taky rozumíte tomu, že ji nemáte kousat a stejně to děláte :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 16:33
@Janasas píše:
Anonymní já bych řekla, že to dítě to bere kdo z koho.. já kousnu, kousne máma a já kousnu víc :nevim: Kdyby mě kouslo dítě tak bych na něho houkla- že teda takto ne a odešla třeba si něco dělat.. Třeba kdyby jsme byli v obýváku..
Jeslti je to jednorázově a pomůže tak třeba, ale jako výchovně bych to nepoužívala- jen názor

Samozřejmě to nepoužívám pořád, ale někdy, když nestačí ani posté domluvit, přistoupím k tomu, ale jinak já s dcerou nemám jiný problém, jen to kousání. Jinak je zlatá, nebije mně, chodí se ke mně mazlit a docela i poslouchá na to jak je malinká. Horší je to u nás s jídlem, ale to není k tématu..

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 11.01.17 16:34
@Anonymní píše:
Když ke mě přijde a vrazí mi přes tvář facku? a že už to dítě v tomhle věku umí opravdu silou, tak ano, vrátím mu jí. Samozřejmě v hodně malý míře, ne jako on mě. Navíc to dělá s úmyslem ublížit, třeba u ročního dítěte je to něco jiného. Dělám to špatně? Poraď, co teda mám dělat. Nejdřív jsem pouze vysvětlovala, že to bolí atd…a když to nepomáhá?
Zakl.

Promiň, ale slyšelas někdy o tom, že děti se učí příkladem?
Pokud ano, nechápu tvůj údiv nad chováním syna… :think:

paandatko
Ukecaná baba ;) 1195 příspěvků 4 inzeráty 11.01.17 16:34

A s tim jogurtem bych to udelala stejne jako @Janasas

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 11.01.17 16:35

Anonymní chápu, já jen prostě zkusit něco jiného.. protože další věc je, žte se může stát, že pak v kolektivu bude plácat a kousat a pak to budeš mít těžké na hřištích, školce…
Samozřejmě nemusí to tak být, ale prostě je to učení, já něco, ty něco.. Pak třeba se stane, že ji holčička vezme lopatku a ona ji hryzne

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >