Malý rebel - syn je živé a neunavitelné dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 04:34
Malý rebel

Ahoj holky,
chtěla bych se s Vámi podělit o svou situaci a znát i jiné názory. Nějaké diskuse už jsem četla, ale ráda bych znala zhodnocení přímo mé situace.
Mám syna, který má 19měsíců. Je velmi živé a neunavitelné dítě :mrgreen: a k němu pár bodů, které chci probrat :)

1. Spánek - syn spal od 10 měsíců v postýlce ve svém pokoji, protože v ložnici s námi se neustále budil a ve svém pokoji spal od 8 večera do 7 rána bez přestávky. Takto to bylo do minulého měsíce, kdy začal bojkotovat postýlku. Byl naučený, že dostane mléko a jde spát. Od minulého měsíce se jen přiblížíme k postýlce a řve jako pavián. Zkoušela jsem tam s ním sedět, hladit ho, nechat ho tam pobrečet, nic nezabralo. Tak jsme mu pořídili postel. Sám tam ležet nechtěl, tak jsem vždycky šla s ním. Vypil mléko, usl, já odešla a spal až do rána.

Posledních asi 10 dní neusne. Dělá blbosti, skače po posteli, nereaguje na mne. Neposlechne na klidný hlas ani na to, když ho zvýším. Na ruce nechce abych ho uspala a popravdě při jeho 15kg a mých problémech se zády to ani nedám. Dneska to trvalo 2 hodiny. Už jsem ho i lehce plácla přes plenku, ale bez jakékoli změny. Chodí spát vždy ve stejný čas. Přes den spí stále stejně - 2h po obědě. Zkoušela jsem i míň a budit ho, ale to je pak po probuzení s ním k nevydržení a večer bez efektu :mrgreen: Přes den máme hodně aktivit, ale on je prostě jako malý kralíček duracel :mrgreen: zcela neunavitelný. Měl to někdo taky tak? Jak jste to rešili? Protože jen se blíží večer a já už mám osypky 8) Ještě dodám, že se střídám s tatínkem, ale na toho reguje stejně :think:

1. Mluva - vím, že je ještě malý a má čas. Nicméně syn nemluví. Teda používá jen ten jeho slovník. Určitým pojmem řekne, když chce napít, najíst, atd. Řekne táta a máma, ale jinak nic jiného, co by nazval pravým slovem. Žijeme v zahraničí, my jsme oba češi a i česky na něj mluvíme, kolem sebe slyší ještě španělštinu a angličtinu. Ve všech jazycích rozumí základním pokynům a udělá je, ví, co se po něm chce. Doktor mi řekl, že chce čas, že děti ve vícejazyčném prostředí začnou mluvit později. Jen mě tedy zajímá, jak jste to měli vy, pokud jste měli stejnou situaci… Jinak mu čteme, hodně si prohlížíme knížky, občas pustíme krtečka, třeba v autě, ale s ním to ani nehne :mrgreen:
  2. Jídlo- To bude můj poslední bod, nebojte :mrgreen: Je jen pár jídel, co sní, jeho oblíbené. Nicméně více situací je v podobě, že něco uvařím, dám mu to, on se podívá a automaticky nechce, ani to nezkusí a prostě nejí… :mrgreen: Zkouším to pořád s něčím novým, jíme všichni společne u stolu to stejné…Dřív jsem mu jako blbec chystala třeba tři jídla, aby aspoň něco snědl. Teď už jsem rezignovala, nejsem závodní jídelna :mrgreen: Takže když nechce, jídlo přeskočíme a nabídnu později nebo mu dám něco, co má rád, aby za ten den aspoň něco snědl… Dodám, že mu nedávám žádné klasické sladkosti ( občas něco upeču), pije jen vodu, nic jiného nechce..s váhou nemá problém, má 90cm a 15kg. Přemýšlela jsem nad tím, jestli to nemá i vliv právě i na to jeho usínání, jestli prostě třeba nemá hlad ( i když jídlo si neveme). Takže opět uvítám nějaké rady, popřípadě tipy na jídla, co mají vaše děti rády. :srdce:

Těm, co dočetli až sem, děkuji :lol: Omlouvám se za anonym, že jsem ho využila, i když to není zcela téma, které by muselo být anonymní, ale mám tu nějaké známé a nechci pak poslouchat pomluvy, apod. :lol:

Přečtěte si článek: Batole a jeho vývoj přehledně

Reakce:
WojKa
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 14.03.19 04:48

1. No, takže mám doma tři děti a musím říct, že s tím spaním jsme si u první holky zažili své. Ale napadá mě, jestli by nepomohlo mu posunout večerku. Mladá má už teda 3,5 roku, ale jak ji dám moc brzy spát, tak dělá bordel a budí dvojčata. Takže ukládám kluky a ji až třeba po hodině, co oni spí. Zatím jsou v jednom pokoji.
2. S tím mluvením se opravdu neboj, holka začala tak nějak víc mluvit snad až před třetími narozeninami, do té doby ani prd.
No a teď tu pusu nezavře, jak je den dlouhý, přičemž tedy používá oba jazyky (manžel je cizinec).
Dvojčata kluci (2 roky) nemluví prakticky vůbec, i když jeden se už opravdu snaží. Ale druhý ukazuje a mluví si tou svojí řečí.
3. S tím jídlem bojuji hlavně s nejstarší. Ta si umí pěkně vymýšlet. Ale jak říkáš, podvyživená není, tak pokud nechce, nejí. Až bude mít hlad, přijde, nabídnu ji to, co nesnědla. Když ovšem vím, že něco nemá ráda, tak ji to vyloženě necpu.
Kluci naštěstí sní zatím prakticky téměř vše. Nebo si to aspoň nasypou na hlavu, což je taky zábava, no ne?
Nezbývá jen popřát hodně štěstí a pevné nervy. :lol:

mau-mau
Závislačka 3657 příspěvků 14.03.19 05:44

Tak co se týče spaní, samozřejmě se režim dítěte mění, a protože mě ty tanečky kolem uspávání přestaly bavit, vzala jsem si dítě k sobě do postele. Samo v pokoji řvalo, vylézalo, a být s ním, znamenalo tam usnout dřív než ono a ještě ve dvou v jedné malé posteli. :roll: Sice to není top rada, ale máme mj. díky tomu blízký vztah a i kluk je mazlík ;) Teď už spí děti samy, se mnou byly tak 2r. Co se týče řeči, to se neboj, to se poddá. Taky je ta exprese řeči trochu později, díky těm třem řečem, co slyší. :palec: Jo a poslední věc, to jídlo. Trochu bych začala koukat na pravidelnost a zdravou výživu, protože 15kg v podstatě v roce a půl, to je už teda cvalik. Mám teď zrovna synovce 18m, je průměrně vysoký a má 12kg a je to celkem buřtík. Tvůj je teda mega, 90cm je opravdu hodně, ale těch 15 kg… 8o 8o nakonec tabulky jsou dostupné všem. Takže podle popisu to nebude žádný chudáček, kde by vadilo, že se nenají, a taky bych trochu koukala na složení té stravy, protože dětská obezita opravdu jen kvete, když se rozhlédneš :? Takže celkem v pohodě dítě máš :palec: :kytka:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 14.03.19 08:24

Hele s tím spaním, mně malá spala prakticky celej život (krom několika divočejších období) od osmi do sedmi, a poslední měsíc se to zase nějak rozbilo a sice chodí spát pořád stejně a usne rychle, ale pak se furt courá k nám do ložnice (jenže se nechce mazlit, ale hrát si), v pět ráno je vyspaná a lítá po bytě a dělá bordel. Intenzivně doufám, že je to fáze, co přejde. Včera šla spát o hodinu později, v pět byla stejně vzhůru. Přes den má pak rozhozený spaní, z jednoho odpoledního spánku má tři různé šlofíčky během dne… vůbec nevím co s ní, protože chodím do práce, a jsem nevyspaná, vyčerpaná… manžel se v noci nevzbudí, takže je to na mně. Tak doufám, že to dceru přejde dřív, než ráno usnu za volantem :roll: Asi jedině vydržet a moc se tím nenechat rozhodit, moc neustupovat… aspoň na naši dceru to během různých divokých spánkových období platilo.
No jinak to jídlo - na to že moc nejí, je ho teda kus :) U nás je to tak, že má snídani-oběd-večeři a mezitím dvě menší svačinky. Když je k jídlu něco, co odmítá zkusit, nebo si s tím hraje místo aby jedla, odebírám a dostane až další.
A mluvení mi přijde ok, ve věku tvého syna dcera taky jen tak patlala pár svých slov, teď má přes dva roky a už se to celkem dá, někdy složí i větu, rozjela se kolem druhých narozenin. Ale na velký konverzace to taky není :mrgreen: A to jsme česká domácnost, jen občas kouká na anglické pohádky.

alilauter
Kecalka 369 příspěvků 1 inzerát 14.03.19 08:26

Ahoj, ty snad píšes o nás. :lol:
1. Spaní podobně, posunuli jsme večerku a chodí spát okolo 10.30 večer. Dřív prostě nezabere. Takže v 10 zhasneme v bytě, ten kdo uspává, jde s ním do pokojicku a čte + malej se houpe v hojdavaku. To mu pomáhá se uklidnit.
2. Mluva - v červnu mu budou tři roky a krom.cca 8 slov neřekne nic. Rozumí všemu, mele pořád, řeč to není. Bydlime v německu, já mluvím česky a manžel německy. V obou recech rozumi i složitým věcem a nemluví. Názory se liší. Dětská doktorka už to rok považuje za kritický. Speciální ambulance nám řekla, že máme být v klidu. Že ukládá do mozku dve řeči…
3. Jídlo. Přesně jak u vás. Není vyloženě hubený, je spíš velký a tak akorát. Z čeho to bere nevim. Z teplých jídel sní těstoviny bez ničeho, rýži vařenou ve vývaru (velmi zřídka s kouskem masa) a palacinky. Zbytek ani neochutna, kdyby měl celý den hladovet. Sní chleba s máslem, tvrdý syr, vajíčko, krupky, jablko, banány, jeden druh dětského salámu a tím tak končíme. Jo a pořád chce umělý mlíko

Občas jsem z toho už na nervy, ale s řečí a jídlem fakt nic neudělám. Ta doktorka v té speciální ambulanci doslova řekla: tráva neporoste rychleji, když za ni budete tahat… čili tomu dát čas. Ale někdy už mi z toho hrabe. Hlavně když mi kamarádka sdělí, že jí vnučka teď zblajzla tři knedliky, maso a rajskou. Plus už krásně mluví. O rok mladší…

ElucaK
Kecalka 314 příspěvků 14.03.19 08:39

1. Se spaním to u nás bylo podobné. Musela jsem rázně zakročit a být chvíli (asi týden) zla maminka. Spí ve velké posteli, sama usínat nechce. Když zlobí odcházím z pokoje, vrátím se jen za podmínek, že bude ležet a bude ticho. Dcera ale chápe co po ní chci. Když tam rajtuje stejně dál a mě nechce, je to známka, že není ospalá a chvíli ji nechám. Pak ji jdu zkrotit, že neleží a není ticho. Pak to zkoušela ještě na tatínka, tak i ten musel zakročit. Na jednu stranu je to škoda, že už to není takové to pohodové ukládání do postýlky, ale jinak to nejde. Třeba u vás pomůže čtení pohádek, nám jen na chvíli..
2. Na mluvení má čas, buď v klidu. Naše sice mluví ve větách rozvitých, ale co bych dala za aspoň hodinu ticha :lol:
3. Když uvařím a dcera nejí, tak ji nechám. Nenabízím alternativu, nechceš, nechtěj nic jiného není. Když nejí normální jídlo, nesmí žádné dobroty. Nejpozději k večeři to obědové jídlo většinou sní. Krmíš pořád syna, nebo jí sám? Zkus mu celé jídlo svěřit. Udělá bordel, ale nají se. Jen mu ukaž jak na to ;)

Držím palce a přeji pevné nervy, se mnou to dítě taky cvičí :mavam:

luca241
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 14.03.19 09:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
chtěla bych se s Vámi podělit o svou situaci a znát i jiné názory. Nějaké diskuse už jsem četla, ale ráda bych znala zhodnocení přímo mé situace.
Mám syna, který má 19měsíců. Je velmi živé a neunavitelné dítě :mrgreen: a k němu pár bodů, které chci probrat :)
  1. Spánek - syn spal od 10 měsíců v postýlce ve svém pokoji, protože v ložnici s námi se neustále budil a ve svém pokoji spal od 8 večera do 7 rána bez přestávky. Takto to bylo do minulého měsíce, kdy začal bojkotovat postýlku. Byl naučený, že dostane mléko a jde spát. Od minulého měsíce se jen přiblížíme k postýlce a řve jako pavián. Zkoušela jsem tam s ním sedět, hladit ho, nechat ho tam pobrečet, nic nezabralo. Tak jsme mu pořídili postel. Sám tam ležet nechtěl, tak jsem vždycky šla s ním. Vypil mléko, usl, já odešla a spal až do rána.

Posledních asi 10 dní neusne. Dělá blbosti, skače po posteli, nereaguje na mne. Neposlechne na klidný hlas ani na to, když ho zvýším. Na ruce nechce abych ho uspala a popravdě při jeho 15kg a mých problémech se zády to ani nedám. Dneska to trvalo 2 hodiny. Už jsem ho i lehce plácla přes plenku, ale bez jakékoli změny. Chodí spát vždy ve stejný čas. Přes den spí stále stejně - 2h po obědě. Zkoušela jsem i míň a budit ho, ale to je pak po probuzení s ním k nevydržení a večer bez efektu :mrgreen: Přes den máme hodně aktivit, ale on je prostě jako malý kralíček duracel :mrgreen: zcela neunavitelný. Měl to někdo taky tak? Jak jste to rešili? Protože jen se blíží večer a já už mám osypky 8) Ještě dodám, že se střídám s tatínkem, ale na toho reguje stejně :think:

1. Mluva - vím, že je ještě malý a má čas. Nicméně syn nemluví. Teda používá jen ten jeho slovník. Určitým pojmem řekne, když chce napít, najíst, atd. Řekne táta a máma, ale jinak nic jiného, co by nazval pravým slovem. Žijeme v zahraničí, my jsme oba češi a i česky na něj mluvíme, kolem sebe slyší ještě španělštinu a angličtinu. Ve všech jazycích rozumí základním pokynům a udělá je, ví, co se po něm chce. Doktor mi řekl, že chce čas, že děti ve vícejazyčném prostředí začnou mluvit později. Jen mě tedy zajímá, jak jste to měli vy, pokud jste měli stejnou situaci… Jinak mu čteme, hodně si prohlížíme knížky, občas pustíme krtečka, třeba v autě, ale s ním to ani nehne :mrgreen:
  2. Jídlo- To bude můj poslední bod, nebojte :mrgreen: Je jen pár jídel, co sní, jeho oblíbené. Nicméně více situací je v podobě, že něco uvařím, dám mu to, on se podívá a automaticky nechce, ani to nezkusí a prostě nejí… :mrgreen: Zkouším to pořád s něčím novým, jíme všichni společne u stolu to stejné…Dřív jsem mu jako blbec chystala třeba tři jídla, aby aspoň něco snědl. Teď už jsem rezignovala, nejsem závodní jídelna :mrgreen: Takže když nechce, jídlo přeskočíme a nabídnu později nebo mu dám něco, co má rád, aby za ten den aspoň něco snědl… Dodám, že mu nedávám žádné klasické sladkosti ( občas něco upeču), pije jen vodu, nic jiného nechce..s váhou nemá problém, má 90cm a 15kg. Přemýšlela jsem nad tím, jestli to nemá i vliv právě i na to jeho usínání, jestli prostě třeba nemá hlad ( i když jídlo si neveme). Takže opět uvítám nějaké rady, popřípadě tipy na jídla, co mají vaše děti rády. :srdce:

Těm, co dočetli až sem, děkuji :lol: Omlouvám se za anonym, že jsem ho využila, i když to není zcela téma, které by muselo být anonymní, ale mám tu nějaké známé a nechci pak poslouchat pomluvy, apod. :lol:

Dcera nespala celou noc skoro do 3 let.Se spánkem ,usnutim ,uspavanim a vším s tím spojeným bylo peklo.Spala a námi v ložnici.ve svém pokoji poprvé ve 3,5 letech.do té doby byla u nás doma snaha o to ,aby to aspoň zkusila ,rovna týrání dítěte -tak nechtěla a tak moc řvala.Co se týče mluvení -do 2 let nemluvila vůbec.Ani svou řečí .Umělá jen oslovit každého člena rodiny (mami,tati,babi,…)Ve 2 let se prostě vzbudila a začala mluvit ve větách (opravdu to bylo takto z ničeho nic ,řešeno i s Dr .,jelikož 2 týdny předtím jsme řešily její nemluvení a nezvatlani),ve 3,5 letech naprosto čistá mluva ,včetně R,Ř,…c se jídla týče,do roka jedlá krásné .V roce sek a celý další rok jedla jen polévku a pila mléko.Dodnes nejí úplně vše ,ale ji řekla bych úplně normálně.Lamat se to začalo mezi 3-4 rokem . Každopádně je jí čerstve 6,je to úplně normální ,velmi šikovná a extrémně chytrá holka (to není jen má domněnka,máme za sebou vyšetření PPP-vysoce nadprůměrné IQ a nadání ve spoustě oblasti ,možná proto ten zvláštní a nerovnoměrný vývoj ).
Tvůj chlapeček bude náročnější (kolem nás nikdo nechápal ten očistec se spánkem ,jelikož všechny děti v okolí spali jak spalci),ale jednou vše přejde.Delej dál co děláš,jídlo nabizej,nenut.Ted s odstupem času si říkám ,kolik jsem si mohla ušetřit nervů ,řešit min to vse :lol: Co se mluvy týče ,věřím že na to má velký vliv to,že jste v cizině.Za pár let bude mít ale obrovskou výhodu ,protože bude mít 2 mateřské jazyky.co se spánku týče ,jak jsem psala výše.Proste vydržet.oni jednou spát začnou :cert: :D :kytka:

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 14.03.19 10:19

2- jeho rozvoj řeči je naprosto v normě a v pořádku. Neřeš to. U kluků je v naprosté normě, když pořádně nemluví ani ve třech letech.

3. z jídla nedělej vědu. To že jíte společně a všichni to samé je skvělé, jen jako alternativu jádla bych nabízela suchej chleba, ne něco co má rád - pokud si spojí že nebudu jíst a za hodinu, dvě dostanu něco dobrýho, tak to není to co chceš :-D
Troška hladu, občas jedno vynechané jídlo batole nezabije a ani mu nijak nezhorší vývoj.

1. spánek - může to být jen fáze - může se mi zrovna něco posouvat v mozku - třeba řeč- a pak to přejde.

Může to být tím, že je odpoledne nevylítaný a nebo už je naopak přetažený.

Zkus tuhle knížku, jestli techniky z ní pomůžou https://www.kosmas.cz/…htel-usnout/

Pokud jsi zatáncem tvrdších technik, tak zkus jeslti zaberou principy z téhle knihy

https://www.kosmas.cz/…-dobre-spat/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 11:14
@mau-mau píše:
Tak co se týče spaní, samozřejmě se režim dítěte mění, a protože mě ty tanečky kolem uspávání přestaly bavit, vzala jsem si dítě k sobě do postele. Samo v pokoji řvalo, vylézalo, a být s ním, znamenalo tam usnout dřív než ono a ještě ve dvou v jedné malé posteli. :roll: Sice to není top rada, ale máme mj. díky tomu blízký vztah a i kluk je mazlík ;) Teď už spí děti samy, se mnou byly tak 2r. Co se týče řeči, to se neboj, to se poddá. Taky je ta exprese řeči trochu později, díky těm třem řečem, co slyší. :palec: Jo a poslední věc, to jídlo. Trochu bych začala koukat na pravidelnost a zdravou výživu, protože 15kg v podstatě v roce a půl, to je už teda cvalik. Mám teď zrovna synovce 18m, je průměrně vysoký a má 12kg a je to celkem buřtík. Tvůj je teda mega, 90cm je opravdu hodně, ale těch 15 kg… 8o 8o nakonec tabulky jsou dostupné všem. Takže podle popisu to nebude žádný chudáček, kde by vadilo, že se nenají, a taky bych trochu koukala na složení té stravy, protože dětská obezita opravdu jen kvete, když se rozhlédneš :? Takže celkem v pohodě dítě máš :palec: :kytka:

Díky, za odpověd. Co se týká spaní v posteli se semnou, tak to nechce, nikdy s námi nechtěl ležet v posteli. Akorát se tam převaluje a utíká od tama do svého pokoje.
Co se týká jídla, tak není žádný cvalík :mrgreen: Tady podle tabulek je v normě dítě. Je trochu vyšší než ostatní děti v jeho věku, ale má takovou stavbu těla. Doma jíme jen zdravě, jsme cukrfree a rozhodně ho neláduju žádnýma nesmyslama :mrgreen: Pije jen vodu a má hodně pohybu. Taky jíme pravidelně :kytka: Faky opravdu není žádný oplácánek :roll: :mrgreen: Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 11:28

@ElucaK
Diky za odpověď :srdce: Asi to budu muset přežít, pohádky mu čteme, ale ani to nezabírá :mrgreen:
Jinak zhruba tři měsíce ho nekrmím, jí sám, krmit ani nechce :mrgreen: Zakl.

Váš příspěvek
Reklama