malý strašpytel

547
10.7.08 10:43

malý strašpytel

Ahoj maminky :)

můžete mi některá poradit jak na mojí holčičku? Nedávno jí byl rok a od té doby se změnila k nepoznání. Byla vždycky takové usmívající se a pohodové miminko a teď ?.........každýho a všeho se bojí, vzteká se a chce se tulit (což je možná na tom jediné dobré,protože ona nikdy moc chovací nebyla,tak si to teď trochu užívám)
A jak se to projevuje? ......třeba jí spadne hračka nebo do ní na zemi náhodou kopne a hned začne brečet. Hraček,se kterými si dřív hrála,se najednou bojí,kouká na ně a brečí,pouze když tam sedím s ní,tak si s nima dokáže hrát. Jakmile na ní promluví někdo cizí hned taky brečí. Když jí vypadne dudlík,tak místo aby si ho podala,začne bulit. Nebo jen slyší nějakou ránu nebo třeba venku houkačku,začne taky brečet.
k narozeninám dostala takovou mašinku,co jezdí po místnosti a houká a jen jsme jí pustili,začla tak usedavě plakat,že jsem jí musela půlhodiny uklidňovat.A teď jen jí někde vidí,řve.

Nevíte,jak se k ní mám chovat? jak jí uklidnit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

449
10.7.08 11:10

Je to vývojové a přejde to :) Roční děti začínají hodně vnímat svět kolem sebe (do té doby to byla akorát máma a bezprostřední blízké okolí) a je toho na ně moc, proto jsou takové vykolejené. Holčička je očividně citlivější, takže bych ji takovým šokům jako houkající mašinka nevystavovala, rozhodně žádné „otrkávání“, to by bylo ještě horší. Zatni zuby, uklidňuj ji na každém kroku a počkej, až toho nechá, nebude to trvat dlouho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
10.7.08 13:03

vydrzet a chapat- nesnazit se nutit- proste je toho an ni moc- chozenim ziskala vetsi rozlet a najednou je tolik novych veci ktere si zacina vic a vic uvedomovat… nema cenu vysvetlovat nebo to lamat- jen vydrzet a byt tu pro ni. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
10.7.08 15:39

Ahoj,
podobného strašpytla mám doma. On byl takový už od narození - hodně se lekal zvuků. Některých věcí nebo hraček se taky bojí. Jelikož je tvá holčička dost citlivá (stejně jako můj syn), opravdu platí, co napsaly holky. Nevystavovat ji takovým věcem nebo podnětům je asi jediný způsob, aby neplakala (takže hračky, kterých se příliš bojí, schovat na pozdější dobu apod. - u nás se schovávaly některé cca na půl roku, vysáváme nebo mixujeme vždy v synkově nepřítomnosti apod.). Samozřejmě to vždycky nejde, ale dost z toho časem samo odezní.

Luky je citlivý stále. Ale hodně věcí, které ho dřív rozplakaly, ho z ničeho nic přestaly děsit. Je fakt, že taky některé stále přetrvávají a objevily se i nové, ale je prostě citlivý a nejspíš to má v povaze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
125
10.7.08 17:45

Ahojky,

je to jak píšou holky.Malá, když jí byl rok,tak byla taky taková.A navíc je od narození mamánek,takže o to horší.Ted už je to dobré, ale zase bych řekla,že začíná období stydění.S někým se vybavuje a před někým zavrtá hlavu do písku :lol:

Neboj,přejde to brzo :wink: hodně síly a nervíků :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2583
10.7.08 21:41

To přejde, taky jsme měli takové období, hrůza ze zvukových hraček, z vysavače, z jiných lidí… ale už je to lepší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
13.7.08 14:40

Ahoj Evco 82,

nezbývá mi než souhlasit s holkama - malá udělala vývojový skok, ale je toho na ní najednou zkrátka moc a reaguje takhle. Klid, 100 % podpora, snížit celkovou hladinu stresu - zkus se k ní chovat jako k o trochu mladšímu dítěti, nezačínejte nebo odložte učení nových věcí. Zkus to nějak vybalancovat, aby to nebyl moc velký nápor na tebe a tvoje nervy, takováhle období jsou náročná - mě pomohlo chodit na dlouhé procházky kočárkem (pokud v něm malá vydrží), kdy jsem se jim nemusela tak věnovat a sama si vyčistila hlavu, ale cokoliv jiného.

Zdravím, Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama