Roční dítě je mamánek

5648
7.7.08 21:17

roční dítě je mamánek

Hezky vecer! Mám prosbicku. Mam rocniho kloucka a je to nekojene dite,ale zavisly 100% na mamince. Mame babi a dedu jeste pracujici,takze se o maleho vetsinou staram ja. Manzel ho moc casto nehlidal.Vetsinou az kdyz spal. Ted ale ma obdobi,ze koupat ho tatinek nesmi (uz pulroku ho koupal manzel).Jakmile zmizim z dohledu a uvedomi si to je plac :-(. Dneska uz to vyvrcholilo,kdyz jsem si sla delat veceri. Zavreli jsme dvere z obyvaku,protoze jsem smazila a on hystericky plakal,protoze za mnou nemohl. Manzel zkousel vsemozne ho zabavit,ale on hystericky plakal. Pak sel manzel do kuchyne veceret,zavreli jsme take dvere a v pohode si se mnou Tomik hral v obyvaku. Uz mi to neprijde ani normalni. Je pravda,ze mame stolickove obdobi a rust zubu spatne snasi.Poradte,prosim,co s nim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.7.08 21:20

tohle nás drží už od pul roku.Malej je mamánek,ale mě to neva i když mě to ostatní často vyčítají,že mám rozmazlenýho mamánka.Je mi to ale fuk :lol: já sice kojím,ale je pořád jen se mnou,tak se není čemu divit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.08 21:21

tohle nás drží už od pul roku.Malej je mamánek,ale mě to neva i když mě to ostatní často vyčítají,že mám rozmazlenýho mamánka.Je mi to ale fuk :lol: já sice kojím,ale je pořád jen se mnou,tak se není čemu divit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
7.7.08 21:23

No já nevím, co ti poradí ostatní holky, jaké mají zkušenosti se svýma dětma, ale já jsem svého mamánka netrápila a prostě jsem s ní byla, když mamánkovala. Někde jsem četla, že je to přirozená vývojová fáze a že to prostě přejde…Navíc, pokud mu lezou zuby, tak to mamánkování jenom zesiluje. Naší Emi teď lezou nahoře dvě trojky zároveň a ta se DOMA ode mě nehne na krok. Jsme spolu na záchodě a stojí mi i u vany, když se náááhodou koupu sama. Já bych to prostě neřešila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
7.7.08 21:28

Holky,diky moc za podporu. On chce bud chodit za ruku - sam jeste nechodi a nebo chce nosit nebo abych si hrala s nim.Sam to od narozeni neumi. Vadi mu i kdyz myju nadobi. Ja bych to taky neresila,ale pribuzni to porad melou dokola. Ale aby s tim pomohli neco udelat to ani nahodou. Ono prejit mesto a jit vozit kocar je hrozne daleko.Ono je pohodlnejsi pockat,az prijdeme my k nim.A tam je vse OK,kdyz je tam i mama. Tak od zitra jsem v klidu. Jeste budu rada v jeho 20-ti letech vzpominat,jaky byl mamánek :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2766
7.7.08 21:28

Ahoj,

tohle mamánkování sice neznám,ale taky bych to neřešila,prostě to zas přejde.Navíc je ještě malý,tak má na to nárok,navíc když mu rostou zuby :wink: Počkej až bude v pubertě,ještě budeš ráda vzpomínat :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
7.7.08 21:30

ADÉL,ty mluvis za me. Pockam do puberty a budu rada vzpominat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3799
7.7.08 21:33

Taky si říkám, jak si zapláču, až mi poprvé řekne mami, nedávej mi před klukama pusu!!! A užívám si to teď :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.7.08 21:43

jasně užívej si to a na příbuzný se vykašli,taky je neřešim.za chvilku už si nás ani nevšimnou a budem rádi vzpomínat.já si to užívám a užívám a užívám :lol: i kdyř vyrazit si někam bez malího by nebylo špatný :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
7.7.08 21:46

No nejhorsi je,ze jsem nedavno zjistila,ze neni zavisly jen on na me,ale i ja na nem.Meli jsme jet na nakupy do CB (50 km od nas) a predstava,ze nebudu s TOmikem uz mi nahnala smutek do srdicka.Nechteli jsme ho brat s sebou,protoze byla tropicka vedra.Tak jsme nakupy odlozili a jeli za 14 dni vsichni,kdyz nebylo takove vedro a udelali si super vylet. Tak si vlastne za to mamankovani muzu trochu i sama :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lia
4466
7.7.08 22:39

Holky, a které dítě není mamánek, to bych chtěla vidět :)
Vždycky je, někde je ten průběh prostě „divočejší“..

Malý má období, myslím přes den, kdy po mě leze a brečí, jakmile se vzdálím. A bude hůř, až půjde do školky :lol:

Od příbuzných to slyším taky, malého hlídal jen manžel a to 2× 2 hodiny, jinak jsem s ním pořád.
Je fakt, že kojím 7× za den, ale i tak, příbuzní nerespektují mou výchovu, tak jak ho chtějí hlídat, že :roll:

Mamánkem bych se netrápila, jednou to přejít musí..
Navíc malý to dělá i u manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
7.7.08 23:00

Nějak nepochopím, jak můžou někteří lidi čekat, že cca roční dítě nebude závislé na matce. Jedna manželova příbuzná na to téma pronesla „oni by ty děti měli strkat do jeslí hned po návratu z porodnice, aby se nerozmazlovaly a nechtěly být pořád u mámy“ :evil: :evil: :evil: .
Já navíc hojně nosím v šátku, takže těch keců kolem mamánkování bylo dost (syn tedy nikdy nekřičel, že nechce být s tatínkem, ale třeba na návštěvě se držel u mě, což snad je normální!). Dneska je dokonale nezávislý, nemá žádný problém v komunikaci s cizími lidmi, venku mi odchází, aniž by mě postrádal, když jsem byla v porodnici, tak po mně ani nevzdechnul, návštěvy zvládal naprosto s přehledem - na konci návštěvních hodin udělal papa a bylo vymalováno. To spíš to bylo líto mně.
Příbuzní nechť si chuchnou a vychovají si vlastní děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
7.7.08 23:47

Ahoj.
To ho přejde.Jednou. :wink: A je to úplně normální,že je mamánek.To my jsme u každého dítka museli chodit i na WC s otevřenými dveřmi. :P Jinak stáli za nimi a řvali a řvali.Teˇuž je to v pohodě. A nemyslím si,že bych měla děti rozmazlené. :wink: A ještě nás to čeká do třetice. :wink: A vůbec mi to nevadí.
Někdy je to únavné,ale taky takové příjemné,že jen já jsem ta jeho tolik potřebná máma. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20106
8.7.08 07:55

Ahoj LOUDALKO :)
Taky bych to neřešila, znáš mě :lol: Na příbuzné se vykašli, kdo by pro Tomíka měl být nejdůležitější na světě když ne ty??
Podle mě je důležitější dát mu jistotu, že jsi tady pro něj, než ho stresovat a znejisťovat (to je teda slovo :roll: ale jiné mě teď nenapadá :oops: )tím, že sním někdy jsi a někdy nejsi.
Snad chápeš jak to myslím :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.7.08 09:15

Teď jsem četla, že některým dětem trvá dýl, než pochopí, že jsou samostatná lidská bytost, prostě se vnímají jako tělesná součást maminky. Je to krásný důkaz toho, jak moc tě potřebuje. až bude v pubertě, budeš na to vzpomínat. :-)
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama