bouchani, placani..

slu
15
28.6.08 21:06

bouchani, placani..

ahoj, potrebovala bych poradit, jak na 14mes. chlapecka, kdyz ted zacal bouchat a placat vsechny kolem sebe. Mate nekdo zkusenost. Zkousela jsem poplacat pres rucicky,a le to fakt nepomaha..
diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10813
28.6.08 21:21

uz jsem to psala nekolikrat- na prednasce detskeho psychologa jsem se ptala zhruba ve stejnem veku Madlenky- poradil udelat totez- placne Te placnout taky- stejne jako on( ne ze se mu zatmi pred ocima chi) jen proste aby si uvedomil co PRESNE dela- to ze placnes pres ruku nepomuze pochopit jak je neprijemne placnuti pres hlavu treba… ale ja to mela zjednodusene v tom ze M placala jen me- a to tyden od zavedeni tehle praktiky, pak uz ne- zjistila co to dela a ze je to neprijemne- ale prvni vecer to bylo jak u blbejch na dvorku - placaly jsme se asi 20× kazda… az pak rekla NE- a ja ji rekla tak ne tak uz to nebudem delat- a kdyz priste byla stejna reakce tak pochopila-ale fakt to nebylo o sile…
jen proste fakt to bylo dobre v tom ze to bylo od ni na me a ode me na ni- kdezto pokud Ti placa deti tak trest neprijde od nich ale zas od Tebe… a to nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
29.6.08 08:28

No nevolejte na mě Džamilu, ale Matýsek měl tohle období taky a skutečně zabralo mu to oplatit tak, aby to cítil a né jen nějaké symbolické plácnutí, pak si myslí, že to není nepříjemné a je to jen legrace :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
29.6.08 12:07

aby to nevyznelo spatne- taky M nebiju nebo neplacam- pres ruce dostala kdyz zacala sahat na troubu a podruhe na zasuvky- toho se fakt bojim a pouhe NE neprebilo jeji zvedavost- opravdu nejsem zastance telesnych trestu - nicmene v tomhle pripade se placani nazpet vyplatilo.....(opravdu to nebylo fest to bych neudelala)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.6.08 14:59

U nas tahle metoda nezabirala, prave proto, ze jsem malou neplacla silne a ona si myslela, ze je to nejaka hra. Pomohlo to, ze jsem ji pevne chytla za ruce, udelala na ni zly oblicej a nekolikrat zopakovala „nesmis“. Asi po trech pokusech to zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
2724
30.6.08 09:52

Oplatit se stejnou intenzitou, navíc zařvat jako lev a alespoň na několik minut odepřít malému delikventovi svoji náklonnost. Symbolicky plácnout, pak vzít do náruče a omlouvat se fakt nefunguje. Obě dcery tím prošly resp. procházejí, starší (3 roky) už je ve fázi, kdy stačí naznačit (zvýšit hlas, napřáhnou ruku…) a přehodnotí svoje úmysly, např. včera nehodila čtvrkilový šutr směrem k hloučku dětí, ale položila ho na zem. Pro mladší dceru (15m) je to příklad, třískáme ji méně často, ne proto, že by byla méně divoká, ale vidí jak ani starší nemá proti nám šanci a umí si to už spočítat.
Tyran Bára.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
3.7.08 13:44

AHOJKY,CHTĚL AJSEM SE ZEPTAT ZDA PLÁCÁTE PŘES ZADEČEK.mÁME DOMA UKRUTNÝHO ZLOBRA :) PŘEDEM DÍKY ZA ODPOVĚĎ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1490
5.7.08 22:09

Veri, nejde o to plácnout silně či málo - jde o náznak (tedy gesto) a důrazné NE (třeba ho chytnot za ruku, aby nedělal, co nemá, jak tu někdo psal) a hlavně důraz v tvém hlasu, aby vycitil, že s tím nesouhlasíš nebo si to nepřeješ. Takže plácnutí po zadku může být tím gestem, ale musí následovat to „NE“. Jinak se to míjí účinkem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama