Malý živel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 23.11.12 08:36
Malý živel

Ahoj holky :kytka:
Jdu si pro radu, možná i trochu postěžovat a zároveň doufám, že to má někdo taky tak.
Náš Matýsek, je mu čerstvě rok, je fakticky ďábel. Za celej den si ani na chvilku nesedne, jen skáče, hopsá, běhá, lítá, leze na gauč, na postel, na stůl, na topení..prostě pořád samé nebezpečné situace. Nejde ho vůbec ohlídat, je jako neřízená střela prostě. Ostatní děti jsou proti němu dalko klidnější. On je tedy celkově rychlejší, chodí od 9m, prostě vše dělá o dost dřív. Na druhou stranu mi v noci spí 13hodin a přes den 2-2,5 hodiny, problémy s usínáním nemáme. Co se týče jiných věcí, než pohybových, tak se všechno krásně naučí, stačí mu něco párkrát ukázat, hned to umí, hezky si povídá, říká dost slovíček, je šikovnej.
Den po jeho prvních narozeninách si rozrazil čelíčko, museli jsme na šití. Oba dva jsme s manželem v tu chvíli byli asi metr od něj. Ale on je fakt strašně nevyzpytatelnej, z ničeho nic se někam rozeběhne takovou rychlostí, že člověk nemá šanci zareagovat. Pořád si to dávám za vinu, že jsem ho neuhlídala, ale já vážně nevím jak. :,(
Jsem na něj hrdá, že je takovej šikula, ale zároveň mám strach, že se to bude stupňovat a já ho nebudu zvládat. :roll:
Máte doma taky některá takhle živého ročňáka? Je to normální? :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 23.11.12 08:45

Vítej v klubu. Vtipné je, že jsem si v roce myslela, že nemůže být živější - může. Vůbec nevím, co to je dát si kafe s kamarádkou, protože to vždycky dopadlo tak, že jsem lítala s kafem po bytě a bránila malému v sebevraždě skokem z gauče/ stolu/ křesla a jiné. Taky netuším, co to je říct si s někým na dětském hřišťátku celou větu, protože je to většinou :" No a jeli jsme s manželem…padej dolů, ale fofrem!!!" :mrgreen:
Teď jsme byli na dovolené, večer uspali v chatce malého a šli si sednout nedaleko na zahrádku restaurace ( s chůvičkou pochopitelně).Byla tam holčička, stejně stará jako náš kluk (2 roky) s rodiči, ti seděli, debatovali a holčička chodila ze schodů, do schodů, zpátky k rodičům, po restauraci, zpátky k rodičům. A já s manželem pusy dokořán, protože tohle vůbec neznáme, my mladého takhle nechat, už ho naháníme po celém kempu :mrgreen:
Takže znám, je to horší a horší, ale jestli tě to uklidní, cca od roka a půl už má malej občas aspoň ten pud sebezáchovy, což je velkááááááá úleva.

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 23.11.12 08:49

@xangel87 přesně jak kdyby jsi popisovala, jak to vypadá u nás. Vůbec nechápu, jak holky s prckama můžou chodit někam na kafíčka. A ony zase nechápou, když jim vysvětluju, že to pro mě fakt nebude realx, že se spíš budu modlit, aby se Matýsek neopařil. :roll:
To samé v létě na zahrádce, taky neexistuje, na klíně nám sedět nechtěl, pořád se kroutil jak had, pak začal řvát, jako co si dovolujeme ho omezovat v pohybu. Prostě je to někdy fakt sakra náročný :roll:
Pud sebezáchovy? V roce a půl říkáš? :mrgreen: No tak to se ještě necelejch šest měsíců budu modlit, abychom zase nemuseli navštívit chirurgickou ambulanci :roll: Nekouká pod nohy, kolem sebe, prostě letí. A to se přizná, že jsme už,,dočasně odstranili,, některé nebezpečné kousky nábytku. :roll:

Marbora
Závislačka 4397 příspěvků 23.11.12 08:52

Ahóój :mavam:
no tak to máte doma veselo :mrgreen:
budeš muset vydržet, vtloukat mu opatrnost a jak jen to půjde, přihlásit ho na nějaký sport, aby se alespoň částečně vybil tam, :lol: :lol:
máme doma taky motorovou myšku, ale ne takhle neřízenou :mrgreen:
pevné nervy :mavam:

Run
Generální žvanilka 20665 příspěvků 23.11.12 08:54

Asi to bude tím měsícem a rokem narození :lol: mám doma to samé, akorát holčičku.. Běhá od cca 10tého měsíce, věčně něco rozraženého, věčně jí lovím ve výškách.. Teď má novinku stoupně si na kraj gauče, houpe se na nohou a říká hop.. Já vždycky přilítnu a ona skočí.. A chce zase znova.. Už se těším až udělá hop sama :roll: :mrgreen: My už jsme i odnesli konferenční stůl pryč, protože nebylo dne, aby si pod něj nevlezla a nevstala nebo se na něj různě nezavěšovala.. Nebo do něj třískala a protože byl skleněnej, tak jsme se ho zbavili druhá možnost byla zbavit se dítětě :twisted:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 23.11.12 08:55

@Marbora ahoooooj a gratulujuuuuu :srdce: :kytka: :hug:
Hned ve třech letech jde do přípravky na fotbal, doktorka mi sama řekla, ať už vybíráme vhodnej sport :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 23.11.12 08:55

Lyrico mno, nemyslím až takový pud sebezáchovy, že nebudete muset nikdy na chíru :lol: Myslím tím, že když ho vysadíš na 2 metry vysokou atrakci na hřišťátku, tak z ní střemhlav neskočí, ale u okraje se zastaví ( ake stejnak tam pro jistotu stůj) :mrgreen:

Já když popisuju našeho mladýho, tak říkám, že když jdeme ven, otevřu vrátka a pak už vidím jen žíznivou čáru. Od roka totiž nechodí, ale zásadně jen běhá :lol:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 23.11.12 08:57

@gabriela82 nějakej zakletej listopad? Sakra! Jsme si líp vybrat nemohli teda :lol: :lol: :lol:
Mates už hop dělá a je to mazec. Chvilku se nedívám a hned by chtěl hop z gauče. Takže vlastně i teď píšu a koukám jedním okem na něj a jedním na noťas. Tak jako u vaření, praní ( to totiž chce vlézt do vany nebo tam minimálně naházet všechny šampony a sprcháče), když si zapnu televizi, tak to je na chvíli klid, pokud jedou reklamy. Ale jak slyší znělku, že reklama končí, tak zse začíná,,peklo,, :mrgreen:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 23.11.12 08:59

@xangel87 sakra :lol: :lol: :lol: Tak to jsem si fandila teda,..prej u okraje zastaví :lol: :lol: :lol: Sice se směju, ale do smíchu mi moc není teda :lol:

Jj, taky už skoro nechodí a jen běhá. Takhle se právě rozběhl proti obývací stěně a ona neuhla no :roll:

lujziana
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 23.11.12 08:59

@lyrica ahoj :mavam: máme doma to samí- Matyáška- v říjnu mu byl rok, je taky hrozně akční a ještě k tomu ted se začína pouštět sám, ujde pár kroku -spadne a zas se poští chodit, leze na gauč i na stolek v obyváku-furt něco, sklidní se jen u jídla nebo když slyší reklamu v tv :palec:,ale měla jsem to samí i s prvním takže jsem zvyklá :roll: :mrgreen:

Příspěvek upraven 23.11.12 v 09:03

lujziana
Ukecaná baba ;) 1143 příspěvků 23.11.12 09:01

@lyrica takže taky reklamy :mrgreen:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 23.11.12 09:01

@lujziana :mavam: no, jen vydrž pár dní, až začne lítat :roll: A u prvního to přešlo..někdy? (ať mám naději :mrgreen: )

omites
Extra třída :D 12799 příspěvků 23.11.12 09:02

Krom vyloženě nebezpečných situacích bych mu nestála zazadkem. Když bude zbrklý, tak hold spadne. Malý takhle párkrát spadl a pak už si dal velký pozor, aby nezhrncoval znova. Pokud ho budeš chytat a tak, bude vědět, že tam jsi a o to víc bude dovádět. Pak ho sem tam neuhládáš a úraz máš na světě.
Prostě si dej bacha, aby tě nebral za stereotyp svého pohybu. A neboj, děti většinou umí padat. To jenom my, dospělí, jim svoují nedůvěrou a svými obavami ty úrazy přivoláváme.

Příspěvek upraven 23.11.12 v 09:03

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 23.11.12 09:02
@lujziana píše:
@lyrica takže taky reklamy :mrgreen:

Taky, taky. Už sjem si říkala, proč není nějakej program, kde jedou nonstop. že když potřebuju na záchod nebo tak, abych mu to zapla a věděla, že bude v klidu. :mrgreen:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 23.11.12 09:03

@omites nene, to já dřív nedělala právě. Ale od pondělí, co si rozsekl to čelo, jsem jak na trní a bojím se. Byl to pro mě příšernej zážitek, když manžel Matesa zvedl a on byl úplně celej od krve :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama