Mám autismus?

Anonymní
25.3.20 10:15

Mám autismus?

Dobrý den je mi 19 let a už od narození mám pocit že se semnou jedná jinak než s ostatními a že se na mě každý dívá jinak než na ostatní a někdy se ke mě všichni chovají jako kdybych byl postižený a mám pocit že mi všichni něco tají a tak jsem začal mít podezření na to jestli se mi nezjistila v dětství nějaká nemoc. Je nějaký způsob jak to zjistit? Ptal jsem se na to rodičů ale máma to popírá a ostatní mi k tomu nechtějí nic říct proto jsem si to začal myslet. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11949
25.3.20 10:21

Hele napiš na poradnu národního ústavu pro autismus, popiš konkrétně co ti přijde jinak a počkej co ti odpoví.
poradna@nautis.cz

Respektive- 100% nemáš poruchu autistického spektra takovou, že bys vyfasoval diagnozu -to bys věděl a od školky či prvního stupně byste někam chodili a měl bys asistentku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
675
25.3.20 10:21

Kdyby ti neco bylo, mel bys to v papirech u doktora. Jsi plnolety, tak se na to doktora zeptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
25.3.20 10:22
@Anonymní píše:
Dobrý den je mi 19 let a už od narození mám pocit že se semnou jedná jinak než s ostatními a že se na mě každý dívá jinak než na ostatní a někdy se ke mě všichni chovají jako kdybych byl postižený a mám pocit že mi všichni něco tají a tak jsem začal mít podezření na to jestli se mi nezjistila v dětství nějaká nemoc. Je nějaký způsob jak to zjistit? Ptal jsem se na to rodičů ale máma to popírá a ostatní mi k tomu nechtějí nic říct proto jsem si to začal myslet. Děkuji

Troll? Myslí, že kdyby s tebou nebylo něco v pořádku tak to postrehnes na obyčejné preventivce u doktorky. Školu nějakou máš, nebo studujes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 10:33

@JancaS84
Já studuji a studuji ve škole kde jsou třídy kde jsou lidi s nějakými poruchami ale já jsem ve třídě ve které toto není. Problém je v tom že každý se na mě dívá jak na nějakého mrzáka jak kdybych byl nějak postižený a nikdo v rodině semnu o tomto nechtěl mluvit. Dřív jsem chodil k psycholožce protože jsem trpěl nespavostí a ptal jsem se jí na to ale ona mi řekla že by se to projevovalo jinak protože jsem extrémně špatně snášel nějaké změny a už od narození jsem byl hodně uzavřený a hodně lidí mi řeklo že mám svůj svět když jsem byl malý. A když jsem ve škole viděl někoho kdo byl postižený tak mě napadlo jestli těm lidem to vůbec někdo někdy řekl že jsou třeba nemocní a nebo jestli jim o tom taky nikdo nic neřekl protož si myslí že by nedokázal pochopit co to je.

• Nahlásit
  • Citovat
2372
25.3.20 10:43

A nejsi třeba adaptovany když se na tebe doma dívají jinak a nikdo ti nic nechce říct. Podle písemného projevu mi příjdeš normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13846
25.3.20 10:46
@Ou píše:
Respektive- 100% nemáš poruchu autistického spektra takovou, že bys vyfasoval diagnozu -to bys věděl a od školky či prvního stupně byste někam chodili a měl bys asistentku.

Tak tohle je pěkná blbost. ;) Na diagnózu PAS přijde spooousta lidí i třeba v 50 letech, normálně vystudovali a pracují. Je to spektrum, rozhodně to nemusí být spojeno s mentální retardací, jen člověk postupem času dojde k tomu, že vážně vnímá jinak než ostatní a dělají mu problém věci, co ostatním ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13846
25.3.20 10:47
@JancaS84 píše:
Podle písemného projevu mi příjdeš normální.

Podle písemného projevu poznáš houby. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13846
25.3.20 10:50
@Anonymní píše:
Dobrý den je mi 19 let a už od narození mám pocit že se semnou jedná jinak než s ostatními a že se na mě každý dívá jinak než na ostatní a někdy se ke mě všichni chovají jako kdybych byl postižený a mám pocit že mi všichni něco tají a tak jsem začal mít podezření na to jestli se mi nezjistila v dětství nějaká nemoc. Je nějaký způsob jak to zjistit? Ptal jsem se na to rodičů ale máma to popírá a ostatní mi k tomu nechtějí nic říct proto jsem si to začal myslet. Děkuji

Orientačně (!) si můžeš udělat tenhle test, je docela dobře vyladěný a spolehlivost má vysokou: Aspie-quiz . Anglická a slovenská verze jsou aktuální, česká je trochu starší, pro správné zobrazení výsledků je potřeba pak kliknout na to ucelené pdf. Pro diagnózu je pak ale nutné vyhledat někoho orientovaného na problematiku, protože je to poměrně moderní diagnóza a často člověk dostane X nálepek jako bipolárku, HPO, deprese,… než se dohrabe k PAS, které to celé vysvětlí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 11:03

Tady jde spíš jen o to jestli když dítěti něco takového zjistí tak jestli se mu to normálně řekne a kde bych to já teoreticky mohl zjistit.

• Nahlásit
  • Citovat
13846
25.3.20 11:35
@Anonymní píše:
Tady jde spíš jen o to jestli když dítěti něco takového zjistí tak jestli se mu to normálně řekne a kde bych to já teoreticky mohl zjistit.

Jedině kdyby to nechali v kartě u lékaře – nejdříve je u pediatra, pak u dalšího registrujícího praktického lékaře. Do toho máš právo nahlédnout. Ale jinak není šance to dohledat, bohužel…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11949
25.3.20 11:36
@Litta píše:
Tak tohle je pěkná blbost. ;) Na diagnózu PAS přijde spooousta lidí i třeba v 50 letech, normálně vystudovali a pracují. Je to spektrum, rozhodně to nemusí být spojeno s mentální retardací, jen člověk postupem času dojde k tomu, že vážně vnímá jinak než ostatní a dělají mu problém věci, co ostatním ne.

a většina dobře adaptovaných na to nepřijde vůbec. Evidentně zakladatel je víceméně adaptovaný, jen je nešťastný - z nějakého důvodu.

Může to být vysocefunkční PAS - ale nemusí. Proto ho odkazuju na NAUTIS, tady se to fakt nevyřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 11:43

Hele a k čemu by ti bylo, kdybys věděl, že máš to a to? K ničemu. Žádnou závažnou poruchu nemáš, protože to bys věděl, řešilo by se to, mel bys ruzna omezení nebo zvýhodnění apod. Píšeš, že je ti 19, jsi plnolety, takže pokud vážně chceš, objednej se k lékaři a ten ti případnou diagnózu stanoví.

@Ou nesouhlasím. Fakt nemůžeš vědět, že 100% nic nemá. Jak jsi na to přišla? Já mám PAS, ve školce ani škole to nikdo neřešil, prostě jsem byla mimoň. Driv to nebylo tak „moderni“, takže většina lehcich případů prostě prošla jen s nálepkou „ten divnej“. Ne každej autista akutně potřebuje asistenta, jinak je do běžného života nezaraditelnej… To spektrum je opravdu hodně široký.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama