Bolavé ruce

Anonymní
24.3.20 20:45

Bolavé ruce

Ahoj. Už od mala trpím obsedantně kompulzivní poruchou. Je to porucha při které máte vtíravé myšlenky nebo nutkání k opakujícímu jednání. To píšu jen aby jste věděli proč to dělám. Jelikož to mám už od úplného dětství tak bez toho život ani neznám, nicméně mě to extra neovlivňuje, občas několikrát za sebou hasnu a rosvítim nebo vezmu víckrát za kliku nebo šlápnu víckrát na jedno místo. Ale od té doby co je je koronavir jsem se naučila si nadměrně mýt ruce, a to třeba každých 10 minut. Problém je že mám ruce už do krve odřené a opuchlé, krémy na ruce nepomáhají, poraďte něco hodně účinného čím to ošetřovat? Prosím rady tipů ať si je přestanu mít mi nedávejte, není to jednoduché přestat, málokdo pochopí. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2372
24.3.20 20:52

Co zkusit nosit rukavice, aby sis je nemusela tak často mýt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15131
24.3.20 20:52

Co nosit bavlnene rukavice? nebude te to tolik lakat ruce mýt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 20:55

To není tak jednoduché, pokud si je neumyji tak mě to bude tak dlouho tížit dokud to stejně neudělám.

• Nahlásit
  • Citovat
1383
24.3.20 20:59
@Anonymní píše:
To není tak jednoduché, pokud si je neumyji tak mě to bude tak dlouho tížit dokud to stejně neudělám.

Tohle asi spíš by měl řešit psychiatr. Nějakou medikací. Jinak si ty ruce dodřeš úplně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
24.3.20 20:59

No a když si je umyjes a dasi si rukavice a třeba si ty rukavice budeš často měnit? Nebo třeba dvoje na sebe a ty vrchní měnit, tak budeš pořád OK v rámci svýho stavu ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.20 21:04

A mít na sobě gumové rukavice a ty omývat? My to tak řešíme v práci, protože u se nám taky začala loupat kůže. Tak myjeme a dezinfikujeme ty rukavice. Ale nikdo z nás nemá OCD, ta nevím, jestli je to průchodné. Jinak to asi maž od Avene Cicalfate post act, ta je výborně hojivá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 21:08

@Pruhovaný_mýval nene bohužel to nepomůže, v hlavě mám že budu mýt pouze ty rukavice a ne ruce. Ale mazání vyzkouším, děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
24.3.20 21:59

Nemela jsem primo ocd, ale v dospivani me trapil ekzem na puse a byla jsem na psychiatra, kdyz jsem si ji za chvilku necim nenamazala. Az mi kamarad rekl, ze ji nemam suchou, ale ze ji mazu moc. Tak jsem to proste vedome odkladala, treba az po jidle apod. Bylo to peklo, mela jsem pocit, ze mi hned popraska, samozrejme se nestalo nic. A trochu se to zlepsilo…

Nebo mi to prijde jak odvykani kouření, v mem pripade nasledne odkladani zvykani zvykacek :nevim: jasne, ze na to budes myslet, ale co zkusit odvadet pozornost, proste delat neco jineho a umyt si je az potom. Nevim no, neodpovidat na to nutkani, nekrmit ho, nedelat z toho svou zvláštnost. Moc dobre vis, ze ti sleze kuze, pokud se trochu neovladnes :nevim: fakt je to tak spatny, ze se absolutne neda s tim pracovat, nebo ses trochu pustila? Jestli to mas od detstvi, tak uz jsi nejakou terapii absolvovala, ne? Co si vzpomenout na zásady reseni? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2178
24.3.20 23:18

Cicaplast Mains od La Roche-Posay je taky skvělý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1909
24.3.20 23:30

Lipobase krem je dobry. Namazala bych na noc huste a vzala si takove ty rukavice od peciva na noc, pres to jeste i pletene. Prodavaji i masky na ruce prave takto na noc, ale ted nevim jak poridis, zkus pogooglit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama