Mám něco za uchem

Anonymní
24.3.20 09:17

Mám něco za uchem

Ahojda, spoustu lidí řešíme to samé, nouzový stav. Měla jsem v plánu jít na krční, když do pár dní oznámili karantenu. Můj problém je ten, že jsem strašně dlouho věděla o tom, že mám boulicku tvrdou, malou jako hrášek v pravém usnim lalucku. Nebolestivou. Před pár dny jsem ležela na boku, hlavu oprenou o ruku a strašně mě to ucho začalo bolet, tak jsem hmatala a zjistila jsem že už to není boulicka ale zřejmě nějaký nárůstek, změnilo to úplně tvar a taky místo! Nemám teď v usnim lalucku nic, ale přímo za uchem v tom dolicku. Je to tvrdé a strašně to bolí na dotek. Když všelijak hybu s uchem, ten nárůstek je pořád na místě. Řekla bych, že vyrůstá z ušní chrupavky, ale nejsem doktor, takže nevím. Další věc je, že poslední 3 dny mi neustále cuka pravé horní víčko, pořád dokola, napadlo mne, jestli mi to neutlacuje nervy nebo něco. Přítel mi říká, že tohle akutní není, že to mám vydržet a neriskovat zdraví kvůli koronaviru. Samozřejmě já to vydržím, jen mi to prostě nedá co to za tím uchem mám. Také se mi v poslední době zhoršilo akné, a to o hodně. Ale nemyslím si že by to bylo s tím spojené, podkožní akné poznám. Tohle není ani kulaté, jako bylo. Moc děkuji za případné rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

PHV
1231
24.3.20 09:20

To je beďar a dělá se mi to taky, bolí to jak čert s samo to zmizí. K doktorovi s tím fakt nemusíš :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18485
24.3.20 09:34

Zrovna nedávno jsem to měla beďar bolí šíleně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2372
24.3.20 09:38

Taky jsem chtěla napsat, že to bude beďar ještě než jsem to dočetla do konce kde píšeš, že na ně i trpis. V uchu a v nose bolí jako čert :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
24.3.20 09:39

Zkus to napíchnout jehličkou a promáčknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
812
24.3.20 10:07

Nebo nahrivat, treba driv dozraje a rupne :).
Taky se mi toto obcas dela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11944
24.3.20 10:07

Tik v oku nemusí souviset s nějakým tím vřídkem za uchem. Téměř jistě ti nic neutlačuje žádný nerv, to by mělo na hlavě - to by mělo bolestivější důsledky než obyčejný tik.

Tik bude z nervů z karantény. Suplementuj hořčík a b-komplex. Hořčík kup nějaký citrát či jinou biologicky dostupnou formu a 500 mg v tabletce (poptej se lékárnice). Užívej jeden ráno a jeden na večer. Bkomplex klidně taky.

Zároveň začni ráno a večer cvičit pár minut jednoduché jógy

https://www.youtube.com/watch?…&
https://www.youtube.com/watch?…&

Vřídek za uchem maž třeba ichtoxylem - podkud to do tří dnů neprasnek (pak to vydezinfikuj a nech zahojit) a nebo nevstřebá, tak zavolej své praktické lékařce. Tj když dneska začneš mazat, tak volej nedjřív v pátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.3.20 13:50

@Ou moc děkuji za rady. Hořčík beru threonate, dělám Epsom koupele nebo si dělám jakoby masku z Epsom soli. Omyvam několikrát denně repickem, atd, atd. Pokud je to vridek, tak nejde vůbec vidět. Jak Teda může rupnout? Cvičím také pravidelně. Ichtoxyl doma mám, tak to vyzkouším, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.3.20 17:14

Před pár lety se mi udělalo asi podobné. Nejdříve za jedním uchem, o chvíli později za druhým. Měla jsem to tam určitě dva měsíce, než to „dozrálo“ (dávala jsem tomu zabrat), pak to násilím prasklo a vytekl hnis.
Takže asi to není akutní, ale může to být na dlouho. Později jsem se dočetla, že jsem to mohla řešit i u lékaře - to mě nějak v tu dobu nenapadlo ;-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama