Výpočet nemocenské - prosím radu

Anonymní
25.3.20 09:02

Výpočet nemocenské - prosím radu

Ahoj, prosím radu. Abych nastínila situaci.. Pracuji v kanceláři na 8 hodin, zaměstnaná jsem tam již 17let. Loni jsem začala marodit, motala se mi hlava, bolest zad.. Byla jsem na PN, od poloviny listopadu do konce ledna. Dohodla jsem se se zaměstnavatelem na 6 hodinové době. Takže únor a březen.. No a teď jsem tam, kde jsem byla, opět motani a musím být doma. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy takhle nemarodila, tak mám strach, jak to bude s financemi. Je mi jasný, že se PN počítá z posledních tří měsíců, z hrubé mzdy, ale co když je nemoc tak rychle za sebou a v lednu jsem měla výplatu od státu??? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3286
25.3.20 09:09

Základem pro výpočet nemocenského je denní vyměřovací základ. To je zjednodušeně řečeno průměrný denní příjem za rozhodné období - zpravidla za 12 kalendářních měsíců před měsícem, ve kterém vznikla sociální událost (např. dočasná pracovní neschopnost). Příjmy (vyměřovací základy) v tomto období se sečtou, vydělí se počtem kalendářních dnů (do tohoto počtu se nezapočítávají tzv. vyloučené dny, to jsou např. dny, kdy náležela některá z dávek nemocenského pojištění) a získaná částka tvoří denní vyměřovací základ.

https://www.cssz.cz/nemocenske

Ani jste se tam nepodívala… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 12:29

Díky za info.. Mě právě nebylo jasné, jak se to počítá, když jsem mezi tím měla tu PN..Leta nic a teď takhle za sebou a dlouhou dobu, jsem myslela, že se počítají poslední tři měsíce 8o

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama