Mám bulimii?

Anonymní
29.3.21 16:02

Mám bulimii?

Ahoj všichni, nevim jak začít.. Jsem holka 18 let. Všichni mi říkají jak mám krásnou postavu, hubenou… Měřím 164cm a mám 55kg.. Už když mi bylo 13 jsem se sama sobě nelíbila a snažila se zhubnout.
Když jsem si začala s přítelem v 17 letech, tak jsem se sama sobě líbila nejvíc. No jenže ve vztahu každý přibere, že? To byl samý mcdonald a smažené jídla. O Vánocích 2020 mi váha ukázala 60kg a udělala se mi celuditida..To byl zlom a od nového roku sportuji, stravuji se zdravěji a zhubla jsem 5kg. No jenže se pořád sama sobě nelíbím. Snažím se jíst v kalorickém deficitu a dělat hodně kardia.
No a když si dám něco nezdravé, vyzvracím to. Po zdravém jídle nemám takové výčitky, ale i normální oběd, který mě hodně zasytí vyzvracím… Bojím se jídla a bojím se, že zase přiberu.. Nedokážu říct, jestli mám problém, ale asi na tom něco bude. Nemyslím si, že bych do toho spadla a bulimie mě ovládla. Chci vědět váš názor. Jestli to začít řešit.
Děkuji..:(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
100
29.3.21 16:21

Zvracení jídla v pořádku určitě není. Také jsem trpěla poruchou příjmu potravy. Záleží, jestli si zvracení vyvoláváš sama nebo jestli je ti z jídla špatně a poté ho vyzvracíš. Nicméně si myslím, že tvoje váha je naprosto v pořádku a nevidím jediný důvod, proč se takhle trápit. Zvracením ti celulitida určitě nezmizí, ba naopak zvracením si hodně ničíš žaludek a z těch žaludečních stav se budou mít tendenci kazit zuby. Pokud trpíš výčitkami z jídla, nebála bych se s těmito problémy svěřit odborníkovi, psychologovi. Není na tom nic špatného a určitě by ti pomohl. Existuje i hodně lékařů, které hradí pojišťovna. Držím palce, ať se to brzy srovná. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879
29.3.21 16:23

Měla bys to řešit. Normální to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132
29.3.21 17:35

Je to anorektické chování. Jestli nechceš mít celoživotní následky a bojovat dalších mnoho let, objednej se na terapii, čím dřív, tím líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 17:41

@VeroF Děkuji moc za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 17:41

@Whitedog Dobře, popřemýšlím nad tím. Děkuji moc. :)

• Citovat
  • Nahlásit
24587
29.3.21 18:27

Ehm, nepřemýšlej, konej. Tohle není normální ani trochu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat