Článek na téma srovnávání našich dětí s ostatními dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bekyn
Závislačka 3994 příspěvků 12 inzerátů 29.10.14 14:28
Mám doma dítě "debila"

Ahoj holky ;) Vkládám sem odkaz na super článek, který může otevřít oči alespoň pár maminkám. Neustálé zdejší srovnávání našich dětí s dětmi kamarádek a nadměrné přeceňování jejich individuálních schopností, otázka od kdy zavádět příkrmy, začít posazovat… Jak jsem to četla, vzpomněla jsem si na tunu diskuzí tady. Je třeba si uvědomit, že není třeba abychom byly jako matky tak upjaté a všechno stokrát řešily ;) No přečtěte si s jakou lehkostí se také dá mateřství snést :mavam:

http://www.vanickovani.cz/…doma-debila/

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
veberun
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.10.14 14:35

Je dobry si občas něco takového precist… a zase se hodit trochu do klidu :palec:

šuji
Kecalka 381 příspěvků 29.10.14 14:36

Dobrý článek :palec:

Liz
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 29.10.14 14:38

Snaha o pěkně napsaný článek podle mě nevyšla. Přišlo mi to tak nějak, jako by to psal někdo, kdo nemá děti. Neznám nikoho v širokém okolí, kdo by posazoval dítě dřív než sedí samo. Ani nikoho kdo dá batole na angličtinu a ani jedo dítě, které je v roce bez plen. To, že by si dítě řeklo o ‚zdravý celozrnný chléb‘ jsem taky nikdy neslyšela 8o

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 1 inzerát 29.10.14 14:39

Opravdu krásně napsáno. :palec:

NaimaCloudy
Kecalka 326 příspěvků 29.10.14 14:41
@Liz píše:
Snaha o pěkně napsaný článek podle mě nevyšla. Přišlo mi to tak nějak, jako by to psal někdo, kdo nemá děti. Neznám nikoho v širokém okolí, kdo by posazoval dítě dřív než sedí samo. Ani nikoho kdo dá batole na angličtinu a ani jedo dítě, které je v roce bez plen. To, že by si dítě řeklo o ‚zdravý celozrnný chléb‘ jsem taky nikdy neslyšela 8o

Vážně ne? Já mám zase okolo samé úžasné a nadpozemské matky, jejichž potomci drží hlavičku ihned po porodu, běhají divoce po zahradě v 10.měsíci, samozřejmě bez plen a mluví plynně minimálně dvěma jazyky v roce svého života :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Konkrétně moje tchýně je tím známá - když jsem se jí zeptala, kam se ta úžasná inteligence jejích dětí vytratila, když z nich vyrostli naprosto průměrní jedinci, mi už neodpověděla :mrgreen:

klenice
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 29.10.14 14:43

@Liz Já bohužel znám nějaké posazovací matky i dítě, které si ve 2,5 letech řeklo, že chce kapnout do oka Opthalmo hydrocortison :mrgreen:

Liz
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 29.10.14 14:44

@NaimaCloudy :mrgreen: :mrgreen: poslední věta je fakt dobrá.

lilia81
Neúnavná pisatelka 15291 příspěvků 29.10.14 14:45

@Liz - no tak to já znám několik případů, kdy bylo dítě před 3m taháno za ručičky do sedu, posazováno a postavováno a to nemluvím o jiných dalších věcech, co se dělaly… taky znám matky, co šetří a jsou schopny mít 3 pampersky na den a dítěti nechat čůránky až u kolen… a znám matky, co dítěti cpali kaši v šestinedělí, aby v noci spalo a to jsou to prosím minimálně středosškolsky vzdělané osoby a žádní asociálové nebo podprůměrně inteligentní…

lilia81
Neúnavná pisatelka 15291 příspěvků 29.10.14 14:47

@klenice - tak ve 2,5 letech říct tohle slovo, tak mě klepne, to neřeknu ani teď :-D to tedy smekám… a teda takové dítě bych nechtěla, ještě že my jsme zatím u těch jednoslabičných a dvojslabičných slov :D

veria
Nadpozemská drbna 25051 příspěvků 29.10.14 14:47

S něčím se da souhlasit, ale proc by dite nemohlo říkat básničku, nebo zpívat kdyz to umi? Moje dcera si casto zpívá sama jen tak od sama sebe, nenutim ji. Takze od ted ji to na veřejnosti asi zakazu, aby nepohorsovala a nebyla nazvaná opici :jazyk:

Liz
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 29.10.14 14:47
@klenice píše:
@Liz Já bohužel znám nějaké posazovací matky i dítě, které si ve 2,5 letech řeklo, že chce kapnout do oka Opthalmo hydrocortison :mrgreen:

s tim Opthalmo hydrocortisonem se to možná dá pochopit, když se to před dítětem řeší dokola, naučí se to jak opička a pak to řekne. Na posazovací matku jsem v životě nenarazila. Třeba se to dělalo dřív, ale já fakt žádnou neznám.

Busy Bee
Zasloužilá kecalka 708 příspěvků 29.10.14 14:49

Znam deti, ktere chodi od pul roku na anglictinu.. celkem bezne v Praze.

Liz
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 29.10.14 14:49
@Busy Bee píše:
Znam deti, ktere chodi od pul roku na anglictinu.. celkem bezne v Praze.

kam?

lilia81
Neúnavná pisatelka 15291 příspěvků 29.10.14 14:50

@Liz - to buď ráda… já bohužel ano a bohužel to byla dobrý kamarádka a bohužel jsem si troufla něco říct a už to kamarádka není… ale poučilo mne to velmi… naštěstí mám stále kolem sebe spoustu kamarádek, kde mohu říct svůj názor na věc a buď se mi dostane poděkování a nebo vysvětlení, proč si myslí, že je to takto správně… takže si nemusím dávat pozor na pusu a ony před mnou taky ne… za což jsem vděčná… protože člověk fakt občas netuší a neví…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama