Mám dost už!

9.4.17 23:11

Mám dost už!

Ahoj holky,

obracím se na Vás s ještě jednou věcí. Potřebuju se z toho nějak vypovídat.
Pracuju v jednom obchodě (ne řetězci) jako zástupce vedoucí. S ostatními vycházím vcelku dobře (jsem tam cca 4 měsíce). Nicméně jedna kolegyně mi dneska pořádně hnula žlučí. V pátek jsem končila směnu, srovnala obchod, udělala uzávěrku a řešila ještě nějaké věci. A dneska mi od ní přišel email (který poslala do kopie všem). Máme v práci velký šanon, ve kterém je milion papírů v těch průsvitných obalech. A protože jich je tam opravdu hodně, tak se to neustále vyrvává a padá to z toho šanonu. Posledně jsem si dala tu práci a všechno to předělala. Ovšem stačilo pár týdnů a je to tam, kde to bylo. Takže dneska kolegyně vyfotila ten šanon a že to je opravdu hrozné. Myslím, že místo focení a posílání bonzovacího emailu by udělala líp kdyby to předělala.
Ve skladu máme jeden velký stůl, který slouží jako odkladiště všeho. Včera jsem si tam nechala lahev s pitím. No opět vyfocený obrázek a že přece nejsme prasátka. To, že tam mají ostatní běžně odložené nějaké věci? Nevadí! To, že se tam už sto let válí někomu platíčko s prášky? Nevadí! Ale moje pití je nepřekonatelný problém.
Dřív když jsem přišla do práce a viděla nějakou nesrovnalost po někom, tak jsem to mlčky napravila. Přišlo mi to efektivnější než psát rozhořčené emaily. Nicméně po dnešku už ze sebe přestanu dělat blbce. A cokoliv se mi nebude zdát (např. odfláklá uzávěrka, přeházené zboží) začnu to taky fotit, všem posílat a do kopie vedení.

Tak. Možná udělám zlou krev, ale už mám fakt dost! Jak byste to řešily vy? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

26158
9.4.17 23:15

A nejsi jen vztahovačná? Píšeš že to do kopie poslala kde komu, tak možná i těm, jejichž prášky se tam válejí ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 23:18

@Malaga Jenže o těch prášcích tam nenapsala ani slovo. Vyfotila jenom tu mojí láhev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 23:18
@Utrapena píše:
Ahoj holky,

obracím se na Vás s ještě jednou věcí. Potřebuju se z toho nějak vypovídat.
Pracuju v jednom obchodě (ne řetězci) jako zástupce vedoucí. S ostatními vycházím vcelku dobře (jsem tam cca 4 měsíce). Nicméně jedna kolegyně mi dneska pořádně hnula žlučí. V pátek jsem končila směnu, srovnala obchod, udělala uzávěrku a řešila ještě nějaké věci. A dneska mi od ní přišel email (který poslala do kopie všem). Máme v práci velký šanon, ve kterém je milion papírů v těch průsvitných obalech. A protože jich je tam opravdu hodně, tak se to neustále vyrvává a padá to z toho šanonu. Posledně jsem si dala tu práci a všechno to předělala. Ovšem stačilo pár týdnů a je to tam, kde to bylo. Takže dneska kolegyně vyfotila ten šanon a že to je opravdu hrozné. Myslím, že místo focení a posílání bonzovacího emailu by udělala líp kdyby to předělala.
Ve skladu máme jeden velký stůl, který slouží jako odkladiště všeho. Včera jsem si tam nechala lahev s pitím. No opět vyfocený obrázek a že přece nejsme prasátka. To, že tam mají ostatní běžně odložené nějaké věci? Nevadí! To, že se tam už sto let válí někomu platíčko s prášky? Nevadí! Ale moje pití je nepřekonatelný problém.
Dřív když jsem přišla do práce a viděla nějakou nesrovnalost po někom, tak jsem to mlčky napravila. Přišlo mi to efektivnější než psát rozhořčené emaily. Nicméně po dnešku už ze sebe přestanu dělat blbce. A cokoliv se mi nebude zdát (např. odfláklá uzávěrka, přeházené zboží) začnu to taky fotit, všem posílat a do kopie vedení.

Tak. Možná udělám zlou krev, ale už mám fakt dost! Jak byste to řešily vy? :)

Vzít si ji stranou a vyříkat si to s ní. Dělá to na mně dojem, že se tě snaží zdiskreditovat a chce tvé místo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 23:22

@Hanka123456 jj, souhlasím, taky mi přijde, že jde zakladatelce po krku. Kdyby to chtěla jen řešit, pošle mail jen jí, ale nedává nikoho dalšího do kopie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
9.4.17 23:23

Ahoj. Chapu tvuj vztek. Delala jsem usekovou vedouci a prervane sanony, papiry vsude kam se podivas a pod nohy hazejici klacky kolegove nebo spis podrizeni byli i u me.
Ze zacatku jsem se snazila vsechno srovnat a udelat si ve vsem svuj vlastni system a rad, ale pokud se ti v tom hrabe jeste nekdo jiny, tak to je nesplnitelny ukol. Zvlast, pokud te chce ten druhy potopit. S lidma jsem taky jednala spise po dobrem. Pomoct jim, kdyz nestihali, popravovat po nich chybicky.. a vis co? Na*rat na ne! Uz nikdy bych nebyla „hodna“ nadrizena. Dupala bych po nich co by to slo, aby meli svou praci kvalitne a vcas hotovou. Zadne „byla byste tak hodna a snazila se to dodelat nez skoncite?“ Jednou jsi jejich nadrizena a pokud ti hazi klacky pod nohy nebo se nehodlaji prizpusobit tvemu vedeni, tak to prober se svym nadrizenym a rozlucte se s takovyma lidma.
Takze za me…kontoluj, pruď a bud dusledna a prisna. Tak si vybudujes respekt. Jinak to nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 23:24

@Hanka123456 Taky mi to tak přijde. Mně by v životě nenapadlo přijít do práce, zjistit chybu (jednou jsem zjistila, že nechala otevřený sáček s tržbou, což je docela průšvih) a hned to bonzácky vyfotit a rozeslat to na všechny možný strany. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 23:28

@BaraNem Děkuju! Přestanu být ta hodná, která to udělá a ani nepípne. Pak tam ještě psala, že byly poházené věci všude po zemi (což není pravda) a zajímavé je, že ten údajný nepořádek teda nevyfotila taky. Když už fotila láhev. Myslím, že mít ve skladu na stole láhev není nic trestuhodného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 23:31
@Utrapena píše:
@BaraNem Děkuju! Přestanu být ta hodná, která to udělá a ani nepípne. Pak tam ještě psala, že byly poházené věci všude po zemi (což není pravda) a zajímavé je, že ten údajný nepořádek teda nevyfotila taky. Když už fotila láhev. Myslím, že mít ve skladu na stole láhev není nic trestuhodného.

Možná by neškodilo svolat schůzi zaměstnanců a tam to vylíčit a pohrozit, že se s takovými zaměstnanci budete muset rozloučit… Prostě bych ji zkrotila. Jste šéfová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 23:34

@Hanka123456 Trošku se obávám, že vedoucí by do toho asi nešla. Ona jí totiž slušně řečeno leze do zadečku a mají spolu dobrý vztah. Spíš se bojím, aby se to všechno neotočilo proti mně. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
9.4.17 23:38

@Utrapena nejaky stoural by mohl mit na lahev na stolu kecy, ale podle me je to smesne. Ja byt na tvem miste, tak si promluvim primo s ni, co ji vadi, co by teda delala jinak nez vy pokud bude mit plnou hubu kecu, coz urcite bude mit, tak ji pridej cast sve prace ;) Ja jsem to tam udelala. Pani se nelibilo proc objednavam to a ne to, proc tak malo toho a tak moc toho, tak dostala kupu papiru s objednavkama na druhy den, posadila jsem ji k pocitaci a podle stavu na sklade at objednava. Mela na to asi hodinu a k tomu musela behat podepisovat papiry ridicum a pomahat pekarce s pecivem :lol: Nechala jsem ji v tom pekne vymachat a od te doby nerekla ani bu na moje objednavky.
Jenom jeste podotknu, ze ta vsechna prace za tu hodinu byla opravdu mnou delana kazde rano. Nic jsem ji nepridala navic. ;)
A nebo bys mohla ty nahlasit vedeni, ze pouziva mobilni telefon na pracovisti v pracovni dobe. A to celkem casto. Nebo ze porizuje zaznamy ve firmy a posila je do sveta. To si myslim, ze bys ji pekne zavarila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.17 23:46
@Utrapena píše:
@Hanka123456 Trošku se obávám, že vedoucí by do toho asi nešla. Ona jí totiž slušně řečeno leze do zadečku a mají spolu dobrý vztah. Spíš se bojím, aby se to všechno neotočilo proti mně. :,(

Pokud to utnete, tak jsou dvě možnosti: buď vás vyhodí nebo se vyčistí vzduch. Pokud to neutnete, tak odejdete stejně, protože to dlouhodobě nevydržíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.4.17 00:01
@BaraNem píše:
Ahoj. Chapu tvuj vztek. Delala jsem usekovou vedouci a prervane sanony, papiry vsude kam se podivas a pod nohy hazejici klacky kolegove nebo spis podrizeni byli i u me.
Ze zacatku jsem se snazila vsechno srovnat a udelat si ve vsem svuj vlastni system a rad, ale pokud se ti v tom hrabe jeste nekdo jiny, tak to je nesplnitelny ukol. Zvlast, pokud te chce ten druhy potopit. S lidma jsem taky jednala spise po dobrem. Pomoct jim, kdyz nestihali, popravovat po nich chybicky.. a vis co? Na*rat na ne! Uz nikdy bych nebyla „hodna“ nadrizena. Dupala bych po nich co by to slo, aby meli svou praci kvalitne a vcas hotovou. Zadne „byla byste tak hodna a snazila se to dodelat nez skoncite?“ Jednou jsi jejich nadrizena a pokud ti hazi klacky pod nohy nebo se nehodlaji prizpusobit tvemu vedeni, tak to prober se svym nadrizenym a rozlucte se s takovyma lidma.
Takze za me…kontoluj, pruď a bud dusledna a prisna. Tak si vybudujes respekt. Jinak to nefunguje.

Respekt si jeste nikdy nikdo nevybudoval tim, ze prudil a byl prisnej.
Respekt bud clovek ma, nebo nema. A ziska si ho fer pristupem, osobnima kvalitama, znalostmi apod., nebo nema a pak kope kolem sebe a prudi.

Mam pod sebou 150 lidi, a kdyz je clovek spravedlivy, ma na dane misto znalosti, vazi si prace podrizenych, umi je za praci pochvalit a i odmenit (financne, volnem apod.), pak ma respekt. Kdybych po nich jecela, prudila a byla punktlich, budou se mi smat do oci a mit z toho prcu a ke zmene nedojde. S lidma se musi umet jednat, komunikovat a nikdy, nikdy jim nedavat najevo, ja jsem vic, nez Ty, a proto si k Tobe muzu dovolit to a to.

• Nahlásit
  • Citovat
10.4.17 00:05

@BaraNem :lol: jo, tihle kritici jsou nejlepsi. Pak jim vzdycky hodne rychle sklapne. :lol:
Ja nevim, asi uz na to nemam silu. Snazim se, abychom plnili plan, poskytuju zakaznikum skvelou obluhu, tuhle kolegyni jsem jeste pustila driv domu kdyz ji nebylo dobre, ke konci tydne ode mne vsechny dostaly odmenu za splneny tyden…a resit, ze jsem nechala lahev na stole, vypadany papiry z sanonu, cemuz nejde zabranit..na tohle nejak nemam silu. Uz jsem uvazovala, ze bych skoncila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 00:10
@Anonymní píše:
Respekt si jeste nikdy nikdo nevybudoval tim, ze prudil a byl prisnej.
Respekt bud clovek ma, nebo nema. A ziska si ho fer pristupem, osobnima kvalitama, znalostmi apod., nebo nema a pak kope kolem sebe a prudi.Mam pod sebou 150 lidi, a kdyz je clovek spravedlivy, ma na dane misto znalosti, vazi si prace podrizenych, umi je za praci pochvalit a i odmenit (financne, volnem apod.), pak ma respekt. Kdybych po nich jecela, prudila a byla punktlich, budou se mi smat do oci a mit z toho prcu a ke zmene nedojde. S lidma se musi umet jednat, komunikovat a nikdy, nikdy jim nedavat najevo, ja jsem vic, nez Ty, a proto si k Tobe muzu dovolit to a to.

Já se ke všem chovám stejně přátelsky. Když se jim něco povede, dokážu je pochválit. Ale pokud mi budou házet klacky pod nohy ve stylu bonzovacích emailů „všichni se podívejte jak je zástup neschopný“, tak já tedy najedu na jejich notu a budu dělat to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama